Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Круглий стіл “Нематеріальна культурна спадщина: від покоління до покоління”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

15 грудня фахівці МОБЮ приєднались до круглого столу “Нематеріальна культурна спадщина: від покоління до покоління”, організованого Державною бібліотекою України для юнацтва в партнерстві з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією “Соціальний вектор”.

Захід проходив в онлайн-форматі за сприянням Київської міської державної адміністрації і був присвячений популяризації культурної спадщини України. Програма заходу передбачала обговорення наступних питань:
– чи є культурна спадщина цінністю для сучасної молоді;
– яку спадщину треба зберігати;
– нематеріальна культурна спадщина Київщини, як частина нематеріальної культурної спадщини України;
– сучасні можливості та українські перспективи щодо збереження нематеріальної культурної спадщини.

Учасників круглого столу вітав директор ДБУ для юнацтва Георгій Саприкін, який представив увазі присутніх перший випуск бібліографічного покажчика “Нематеріальна культурна спадщина України”, укладеного фахівцями ДБУ в 2020 році. У виданні представлені матеріали про косівську та опішнянську кераміку, кролевецькі ткані рушники, петриківський розпис, решетилівську вишивку, кримськотатарський орнамент “Орьнек” і козацькі пісні Дніпропетровщини. Г. Саприкін наголосив, що нематеріальна культурна спадщина відіграє надзвичайно важливу роль у формуванні ідентичності окремої соціальної групи і особистості, сприяє толерантності, зміцнює духовний зв’язок поколінь, відіграє ключову роль у формуванні культурної політики держави.

До обговорення долучилися запрошені спікери —  заступник директора з креативного менеджменту Українського центру культурних досліджень Олена Іщенко, завідувач відділу нематеріальної культурної спадщини УЦКД Наталія Морозова, к.і.н., директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко, шеф-редактор журналу “Музеї України” Наталія Іванченко.  

Організатори закликали учасників круглого столу, зокрема бібліотекарів з різних куточків України, долучатися до процесу охорони і популяризації нематеріальної культурної спадщини, а також до активної проєктної діяльності та співпраці з Українським центром культурних досліджень та Українським культурним фондом.


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.