Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Давайте познайомимось Про нас пишуть Гервасьєва Т. “Тест 99” — бібліотечний must read / Т. Гервасьєва // БібліоАС. — 2017. — № 20. — С. 12.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

“Тест 99” — бібліотечний must read

“Відкрийте книгу на 99-й сторінці, прочитайте її, і вам відкриється якість всього тексту”, — саме такий принцип перевірки творів, запропонований майже сто років тому англійським романістом, поетом і критиком Фордом Медоксом Фордом, став основою його тесту 99-ї сторінки та однойменного спільного проекту Філії публічного акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія України” “Миколаївська регіональна дирекція” і Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва.


Результат проекту — рубрика «Тест 99», яка виходить щотижня в ефірі ранкового шоу «Новий день» і за два роки свого існування підкорила серця глядачів. Мети досягнуто. Це прекрасний спосіб популяризації книг (бібліотечного фонду зокрема), залучення якнайширшої аудиторії до читання і, звичайно ж, реклама закладу.

«Тест 99» — короткі (до 5 хвилин) сюжети, що присвячені певному твору і мотивують до його прочитання. У них йдеться про історію створення книги, містяться цікаві відомості про автора, оцінки критиків та відгуки читачів, коротко і без спойлерів розкрито зміст твору. Обираючи книгу, автор сценарію та ведуча рубрики провідний бібліотекар МОБЮ Тетяна Гервасьєва, орієнтується на різноманітні читацькі рейтинги, так звані списки обов'язкового читання, не оминаючи увагою лауреатів відомих літературних премій, новинки української та зарубіжної літератури, завжди популярну і актуальну класику.

Враховуючи поради психологів, що мотивування до читання варто починати з раннього дитинства, були створені сюжети, присвячені книгам для дітей (і, як виявилося, для їхніх батьків також): «Полліана» Е. Портер, «Чарлі і шоколадна фабрика» Р. Дала, «Тимоня» І. Грунської, «Ведмежа на ім'я Падінгтон» М. Бонда, «Пригоди Аліси в Країні чудес» Л. Керрола, «Маленький принц» А. де Сент-Екзюпері. Коли мама чи тато читає дитині гарну книжку — це і є найкраща мотивація. Дорослим же треба показувати приклад та читати самим. Саме їм «Тест 99» радив почитати український the best («Записки українського самашедшого» Л. Костенко, «Солодку Дарусю» М. Матіос, «Сестер Річинських» І. Вільде, «Лісову пісню» Л. Українки, «Фелікс Австрія» С. Андрухович, «Зоряного корсара» О. Бердника, «Ґудзик» І. Роздобудько); титулованих Салмана Рушді, С. Алексієвич, Гарпер Лі, Маргарет Мітчелл; англійську класику від Шарлотти Бронте і Чарльза Діккенса; твори найвідоміших літераторів сучасності («Щоденник пам'яті» Н. Спаркса, «Мости округу Медісон» Р. Воллера, «Шоколад» Дж. Гарріс, «Ті, що співають у терні» К. Маккалоу, «На Західному фронті без змін» Е. М. Ремарка); нашумілих Януша Вишневського, Елізабет Ґілберт, Даніеля Глаттауера; провокативного Чака Паланіка; актуального Євгена Положія. Увагу ж молоді «Тест 99» зосереджував на культовому Кузьмі Скрябіні, щирій і медитативній Дзвінці Матіяш, захопливих Володимиру Малику і Дмитрові Ємцю, правдивій Наталці Доляк, життєлюбній Фенні Флегґ.

Бібліотечно-телевізійна команда сповнена планів, задумів, енергії, творчого пошуку. У неї попереду плідна праця та нові сюжети, а в широкої телеаудиторії — цікаві книги, захопливий процес читання, позитивні емоції, політ уяви і розширення світогляду.

Гервасьєва Тетяна, провідний бібліотекар відділу автоматизації бібліотечних процесів Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.