Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Шевченківські дні в Баштанці (Баштанська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

11 березня в Баштанській центральній районній бібліотеці проведено традиційну бібліотечну акцію «Єднаймо душі словом Кобзаря», присвячену важливій для кожного українця даті: 206-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка та 180-річчю виходу в світ першого видання «Кобзаря».

Ця акція проводиться бібліотекою щороку в рамках проєкту «Шевченківські читання». В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. Золотими літерами вписано ім'я славетного Кобзаря в історію вітчизняної та світової культури. Жоден поет світу не зрівняється з ним у величі своєї любові до свого народу, до України.

Розпочався захід у центральній районній бібліотеці, куди завітали учні 5-11-х класів загальноосвітніх закладів міста, шкільний бібліотекар ОЗЗСО №1 Тетяна Безручко, педагог-організатор ОЗЗСО №2 Альона Чоботар, колектив Баштанського краєзнавчого музею на чолі з його директором Требухом О. О., члени літературно-мистецького клубу «Роксолана» та активні користувачі районної бібліотеки. На учасників акції чекала розгорнута книжкова виставка-інсталяція «Живе твоє, Тарасе, слово!». На ній були представлені книги з фондів районної книгозбірні, що розповідають про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка та добірка «Кобзарів» різних років видання. Окрасою виставки став вишитий портрет Тараса Григоровича, вбраний в українські рушники.

Ведуча заходу бібліотекар Людмила Шкарбан запросила присутніх у світ Тарасового слова та розповіла коротку біографію поета та митця. Життя Тараса Шевченка таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це легенда. Особливо приємними, душевними та проникливими були виступи друзів та партнерів бібліотеки, членів літературно-мистецького клубу «Роксолана». Олександр Полівода виконав історичну думу «Гей, літа орел», а учасниці вокального ансамблю «Grand Аccord» Лариса Шулюк, Любов Курочкіна та Валентина Стоянова - пісні на вірші Т. Г. Шевченка «Вітер з гаєм розмовляє» і «Зацвіла в долині червона калина».

Потім всі учасники акції вирушили до пам’ятника Тарасу Шевченку, де до акції приєдналися члени колективу Баштанського міського будинку культури на чолі з його директором Крамаренко О. Б. Одягнені у яскраві вишиванки, вони внесли святково-патріотичну нотку у літературне дійство, що відбувалося біля погруддя великого Кобзаря.

Почалося воно з покладання квітів до підніжжя пам’ятника. А потім зазвучало шевченкове слово. Проникливо й натхненно читали поезію Шевченка Назар Дорошенко, Ніка Бондаренко, Катерина Гонта, Анна Назаренко, Антон Скрипка, Рената Процак, Анна Балабанова, Дарія Дуб’яга, Єлизавета Божко, Настя Карайман, Катерина Чернова, Ольга Борисова, Діана Присяжна, Катерина Чепікова з ОЗЗСО №1, Дарія Матвієнко, Ольга Мурза, Максим Гаврилюк, Дмитро Чередниченко, Денис Борисенко, Максим Рубленко з ОЗЗСО №2. Як завжди емоційно та зворушливо читала вірші М. І. Василенко. Глибоко-витончено й вразливо звучало шевченкове слово із уст Любові Курочкіної.

Наприкінці заходу всі його учасники отримали тематичні кишенькові календарі, виготовлені районною бібліотекою спеціально для цієї події. Шевченківські дні в бібліотеках тривають, тож ведуча запросила всіх, хто бажає ближче ознайомитись з творчістю та життям Т. Г. Шевченка, завітати до Баштанської районної бібліотеки.

Відеозапис онлайн-трансляції «Шевченківських читань» біля пам’ятника геніальному Кобзареві, яку вів редактор районної газети «Голос Баштанщини» Василь Гонта, можна переглянути за лінком.

Стоянова В., бібліотекарка кафедри видачі для юнацтва Баштанської ЦРБ

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.