Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

В Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся Регіональний міжобласний семінар за темою «Бібліотека як активний учасник процесу формування національної свідомості молодої людини». Перший день семінару проходив на базі Баштанської ЦРБ напередодні святкування  90-річчя створення Баштанської республіки і 203-річчя м. Баштанка. В рамках семінару відбувся «круглий стіл» за темою «Соціалізація юнацтва на Миколаївщині: пошук ефективних форм допомоги з використанням сучасних технологій».

15-16 вересня проведено Регіональний міжобласний семінар для працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек Миколаївської області за темою «Бібліотека як активний учасник процесу формування національної свідомості молодої людини».

Перший день семінару проходив на базі Баштанської ЦРБ напередодні святкування  90-річчя створення Баштанської республіки і 203-річчя м. Баштанка. Гостей зустрічали представники районної влади: голова райдержадміністрації Рубський І. В., заступник голови з гуманітарних питань Гриценко В. Т., начальник відділу культури і туризму Вінницький І. С. Для учасників семінару було організовано: екскурсію бібліотекою, до історично-краєзнавчого музею, Будинку культури, школи №2 і гімназії, покладання квітів до пам’ятників Т. Г. Шевченку і Синам Баштанської республіки.

Під час пленарної частини з доповідями і електронними презентаціями виступили:
  • Іванова Н.В., директор Миколаївської ОБЮ, проаналізувала роботу ЮСП у 2008р. та запропонувала ефективні моделі бібліотечного обслуговування юнацтва та молоді в районних бібліотеках  Миколаївської області;
  • Борщевецька Г.І., директор Баштанської ЦБС, ознайомила з досвідом роботи ЦРБ і системи з популяризації краєзнавчих знань і партнерської взаємодії з органами влади у розвитку патріотичного руху на Баштанщині;
  • Тарадименко І.І., завідуюча науково-методичним відділом Херсонської ОБЮ ім. Бориса Лавреньова, надала практичні поради з організації обласних акцій як інструменту залучення молоді регіону до громадянської активності та волонтерства;
  • Матвєєва О.О.,  методист ЦБ Херсонської ЦБС, презентувала кращі віртуальні проекти туристичних маршрутів та рекламних проспектів про Херсонщину, створених бібліотеками-філіями в рамках нової акції, ініційованої Херсонською ОБЮ «Тут Батьківщини моєї початок».
На завершення бібліотекарі Баштанської ЦРБ презентували бібліографічний покажчик «Незламна республіка» і літературно-музичну композицію «Мій краю рідний!» за участю ансамблю «Зоряний шлях».

На другий день учасників семінару приймала Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва. Кожний отримав пакет з розроблених ОБЮ регламентуючих документів по роботі з юнацтвом і видавничої продукції : методичні матеріали - щодо популяризації скаутського руху ( до 100-річчя пластового руху в Україні), з формування екологічної культури юнацтва, методико-бібліографічні матеріали про Голодомор в Україні 1932-1933 років за творами В.Марущак, другий випуск інформаційного бюлетеню «Бібліо +», зведений план роботи з юнацтвом в районних ЦБС області на 2009 рік, афіші та флайєри обласної молодіжної акції «Книжковий хіт».

Завідуючі відділами ОБЮ презентували присутнім основні стратегії розвитку своїх відділів: відділ читального залу як інформаційний центр соціальної адаптації молоді, відділ абонементу як зона сімейного читання, відділ мистецтв і краєзнавства як територія творчого спілкування. О. А. Ярмоленко, заступник директора по бібліотечній роботі, ознайомила бібліотекарів із оновленим сайтом ОБЮ, його сторінками та викладеними на них інформаційними ресурсами, звернувши особливу увагу на методичні матеріали в розділах «Творчої лабораторії для фахівців», електронний каталог бібліотеки. Завдяки новому проекту в наступному році вся молодь Миколаївщини зможе звернутися до віртуальної Молодіжної інформаційної консультаційної служби (МІКС) на нашому сайті і дистанційно отримати  правові консультації. Наголошено було і на можливості представляти на сайті роботу з юнацтвом в окремих районних ЦБС, цікаві краєзнавчі події.

Драгуновська Н. В., завідуюча відділом інформації, маркетингу і менеджменту, розповіла про таку креатину форму залучення сучасної молоді до читання як Фестиваль молодіжної книги, яка наступного року має стати естафетною. Марущак В. І., бібліотекар ОБЮ ,член Національних спілок письменників і журналістів України, презентувала свої нові книги: «Цезар, Галка і Новий рік» для  підлітків, яку цього року отримали всі бібліотеки області; навчальний посібник «Школа журналіста» з організації факультативного курсу у загальноосвітніх школах. Письменниця розповіла про літературні портрети сучасного юного покоління у своїх творах, історії створення деяких оповідань, досвід спілкування з юнацтвом як бібліотекаря, письменниці і вчителя (викладає в Українській гімназії №1) і свої враження.      

Пархоменко М. П., голова Миколаївського фонду «Любисток» і член Громадської ради при УМВС України в Миколаївській області з питань забезпечення прав людини, надала практичні рекомендації з виховання толерантності у юного покоління і провела тренінг,спрямований  на запобігання торгівлі людьми та розповіла про правилами безпечного пошуку роботи за кордоном.

Даниленко Л. М., провідний бібліотекар Доманівської ЦРБ, читачі якої найбільш активно беруть участь у конкурсах і стають їх переможцями , поділилася досвідом щодо залучення юнаків і дівчат до цієї творчої роботи, про розвиток читання завдяки цим конкурсам.

Заступник голови Молодіжної колегії  при голові Миколаївської облдержадміністрації Дубіна М. О. не тільки доповіла про цьогорічну роботу Молодіжної колегії і громадських організацій Миколаївщини, але і запропонувала бібліотекам прийняти у себе виїзні засідання колегії, під час яких презентувати молодіжним громадським організаціям свої інформаційні ресурси і налагодити партнерські відносини. Результатом такої співпраці можуть стати: організація спільних соціально вагомих заходів, розробка грантових проектів, створення молодіжного бібліотечного активу.

Викладач Інституту підвищення кваліфікації вчителів Рада І. М. розповіла про сучасних українських і російських письменників, які пишуть саме для юнацтва і молоді, їх кращі з точки зору літературознавця твори; про літературні вподобання сучасних молодих читачів. Порадила, яких українських авторів рекомендувати для читання юним любителям жанрів детективу, фентезі, альтернативної  історії. Відомий миколаївський видавець Гудим І. О. познайомила присутніх з краєзнавчими літературними новинками і планами книговидання на наступний рік. Вона запевнила, що заплановану збірку кращих робіт молоді Миколаївщини, поданих читачами бібліотек області на конкурс "Легенди рідного края" у 2008 - 2009 роках, буде видано.

В рамках семінару відбувся «круглий стіл» за темою «Соціалізація юнацтва на Миколаївщині: пошук ефективних форм допомоги з використанням сучасних технологій» за участю представників різних організацій – соціальних партнерів експерименту щодо організації Центрів сприяння соціальній адаптації юнацтва на базі ЮСП ЦБ Баштанської, Вознесенської, Снігурівської ЦБС і ЦБС м. Первомайська (Шумовська О. М., головний спеціаліст Головного управління юстиції в Миколаївській області, Русанова Н. Г., начальник відділу організації профорієнтації Обласного центру зайнятості, Дубіна М. О., заступник голови Молодіжної колегії при голові облдержадміністрації, представники молодіжних громадських організацій та ЗМІ).

Учасники круглого столу представили своє бачення таких Центрів, обговорили місце і роль своїх установ в їх діяльності, етапи створення і основні напрямки роботи, матеріальні та інформаційні ресурси бібліотек – баз експерименту, наголосили на використанні активних форм співпраці з юнацтвом – тренінгах, рольових іграх, внесли пропозиції щодо програми роботи Центрів, підтвердили підтримку на обласному та районному рівнях. Ті організації, представники яких були відсутні з об’єктивних причин, передали свої письмові пропозиції. Відповідальні за роботу з юнацтвом бібліотекарі презентували свої здобутки і окреслили головні проблеми в кожному з районів. Всі присутні отримали Проект рекомендацій, до яких за результатами семінару і  «круглого столу» будуть внесені доповнення.

На завершення семінару відбулося урочисте нагородження подяками бібліотек – активних учасників залучення юнацтва до участі у Всеукраїнських конкурсах: творчих робіт «Я – патріот!» і вікторини «Україна – європейська держава», а переможців обласного туру – грамотами. Н. В. Іванова зазначила, що по закінченні ще двох обласних конкурсів для всіх переможців за кошти спонсорів буде організовано поїздку до Києва з екскурсією містом, до Верховної Ради і Представництва Європейської комісії в Україні.  

Всі учасники семінару взяли участь в анкетуванні щодо визначення найбільш цікавих і соціально-вагомих заходів для молоді, проведених в бібліотеках районів цього року, рівня проведення семінару, визначення найбільш цікавих тем і виступів, пропозицій на наступний рік з тематики семінару і надання методичної допомоги з боку ОБЮ.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.