Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Тарас Шевченко — поет, письменник, художник

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

26 лютого 2014 року в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва вшанували пам’ять видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка. На літературний вечір “Тарас Шевченко — поет, письменник, художник”, присвячений 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря, були запрошені учні Вищого професійного училища № 21 та студенти Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв. Організаторами виступили бібліотека та Миколаївський обласний благодійний фонд “Індиго”.


Вітала гостей директор бібліотеки Наталія Вікторівна Ткаченко. Вона зазначила, що Тарас Шевченко жив, творив у непростий час і зробив вагомий внесок у розвиток української культури, ставши символом високих моральних якостей та волі народної.

З краєзнавчим дослідженням “Шевченко і Миколаївщина” виступила Ірина Іванівна Александренко — старший науковий співробітник експозиційного відділу Миколаївського обласного краєзнавчого музею, лауреат обласної премії імені Миколи Аркаса, делегат першого Всеукраїнського з'їзду музеїв, присвяченого 200-річчю Кобзаря. Ірина Іванівна продемонструвала багато цікавих матеріалів: список заборонених поезій Шевченка, рідкісні видання книг, фотографії, портрети, листівки, буклети. Особливо зацікавила аудиторію інформація про перебування Тараса Григоровича на Миколаївщині. Науковець звернула увагу юних слухачів на книгу С. В. Чаніна “Великий рід великої людини”, автор якої прагнув виявити маловивчені лінії родичів поета, зокрема, рідних Шевченка, котрих він навідував на Новобужжі.

Ґрунтовною і цікавою була промова Ігоря Богдановича Марцінковського, голови Миколаївського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Тараса Шевченка, краєзнавця, дослідника історії медицини та біографії Т. Г. Шевченка. Ігор Богданович працює в галузі краєзнавчого шевченкознавства, є автором статей до Шевченківської енциклопедії, дослідником хвороби і причин смерті Кобзаря.

І. Б. Марцінковський презентував свою книгу “Постать і творчість Тараса Шевченка в контексті історії та культури Миколаївщини XIX-XXI ст.” Книга, зокрема, містить маловідомі сторінки з життя друзів, знайомих Шевченка, що мешкали чи перебували певний час на Миколаївщині (О. Навроцького, Я. Кухаренка, Я. де Бальмена, В. Даля, братів Бутакових), а також — низку вперше опублікованих фотодокументів. Видання є корисним для широкого кола шанувальників і дослідників української літератури.

Гості відчули серцем невмируще Кобзареве слово завдяки Анні Болдусєвій та Миколі Тюріну, студентам Миколаївського коледжу культури і мистецтв, Алісі Шандригіній, учениці спеціалізованої школи I-III ступенів № 22, які з великим натхненням декламували улюблені вірші поета. Чарівні українські пісні у виконанні солісток народного хорового колективу “Червоняночка” Матвіївського будинку культури Мар'яни Шпігель і Анастасії Джанелідзе та юної солістки музичної студії “Кобзарик” при Миколаївському коледжі культури і мистецтв Наталії Тимофеєвої линули під аплодисменти захоплених слухачів.

До уваги гостей був представлений перегляд літератури “Поезія Кобзаря — вічна книга українців”, на якому експонувалися твори Т. Г. Шевченка та його мистецька спадщина. Відкрити для молоді багатогранну постать поета допомогли відеоролик “Тарас Шевченко з минулого в майбутнє” і електронна презентація “Шевченко — вічний сучасник”, підготовлені співробітниками бібліотеки.

Молоде покоління долучилося до великого світу образів, думок, ідей великого поета, історії його життя, щоб бути не лише споживачем високої духовності Кобзаря, а й творцем шевченкової України.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.