Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти День рідної мови у бібліотеці

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, до обласної бібліотеки для юнацтва завітали учні Миколаївської ЗОШ №35, щоб ознайомитися з мовними традиціями, що сягають сивої давнини, та дізнатися про довгий і тернистий шлях розвитку української мови.

Ведучі розповіли учням про історію виникнення свята. Воно відносно молоде — до календарів усього світу увійшло тільки у 2000 році, а в Україні почало писати свою історію з 2002 року і відзначається щорічно 21 лютого.


Присутні дізналися про роль мови у житті людини, її значення для української нації і держави. Поетичні рядки про рідну мову Т. Шевченка, Л. Українки, В Симоненко, В. Сосюри, які лунали на заході, розкрили барвистий світ українського слова, його велич та силу.

Приємним сюрпризом для школярів стала зустріч з письменницею Вірою Марущак. Ще з дитячих років Віра зачитувалась книжками українських авторів, любила уроки української мови та літератури. Це стало підґрунтям до написання власних оповідань рідною мовою. Віра Іванівна присвятила українській мові есе «Душа народу», в якому оспівує красу, мелодійність, неповторність однієї з найкращих мов світу. Присутні з захватом слухали розповідь письменниці, цікавились її біографією і творчістю.

Відповідаючи на питання вікторини «Подорож океаном рідної мови» учні продемонстрували гарні знання, а також вправно впоралися із завданнями, читаючи скоромовки.

На свято, як і годиться, школярі завітали з подарунками: Анастасія Руснак прочитала свій улюблений вірш Володимира Сосюри «Рідна мова».

Діти ознайомилися з літературою про рідну мову на книжковій виставці «Мова — коштовний скарб».

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.