Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Великдень усіх нас на гостини просить

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

Вже зовсім скоро наближається велике свято Пасхи, саме з цієї нагоди 25 квітня в обласній бібліотеці для юнацтва пройшов урок духовності «Під дзвони Великодні, хай ваша доля квітне».
Великдень усіх нас на гостини просить
Бібліотекар Гальченко Л. В. розповіла присутнім, що Великдень одне з найдавніших свят християн. Святкується воно в Україні ще з X ст. навесні й пов᾿язане з воскресінням Ісуса Христа, тому має назву Великий день, або Великдень. Великдень символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Воскресіння стало свідченням того, що Ісус Христос – це наш Спаситель, бо він переміг смерть і цим дав надію всім віруючим на життя вічне.


Присутні з особливим задоволенням прослухали цікаву розповідь молодшого наукового співробітника обласного краєзнавчого музею Віктора Вікторовича Сабалдашова про особливості святкування Великодня в Україні, кольоровим символом якого є писанка, яку дарують на знак поваги, любові, з побажанням добра.

Віктор Вікторович сказав, що українська писанка є шедевром декоративно-ужиткового мистецтва. ЇЇ оспівували у віршах і творах українські поети і письменники. Ознайомив присутніх з легендами про писанку і  розповів про традиції фарбування яєць, символіку елементів української писанки.

Незабутнє враження справив на всіх Великодній кошик, який Віктор Вікторович приніс із музею. Всі милувалися писанками, крашанками, дряпанками, крапанками, які заворожували око своєю красою, були справжніми  витворами мистецтва.

Потім провів майстер-клас з розпису писанки  за допомогою воску. Показав які інструменти і матеріали використовуються, як підготувати саме яйце, які фарби потрібні, продемонстрував малюнки, де зображені зразки візерунків, що використовуються. Присутні дізналися про те, як правильно виводити узори спеціальним інструментом – писачком.

Великдень характеризується цілим рядом звичаїв, які увійшли в побут як ігри, святкові розваги. Віктор Вікторович запропонував бажаючим взяти участь у грі “Сліпиш”, яка принесла чимало веселих моментів.

Бібліотекарі підготували книжкову виставку “Великодня радість землю обіймає” на якій кожен зміг найти матеріали про народну традицію святкування Великодня та чарівний світ української писанки.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.