Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Вогонь війни у пам'яті народній

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в обласній бібліотеці для юнацтва в рамках програми патріотичного виховання “Духом сильна Україна” пройшов урок мужності “Вогонь війни у пам'яті народній” для старшокласників Першої української гімназії ім. Миколи Аркаса.

Ведучі Лариса Гальченко та Віра Марущак розповіли учням про грізні роки Другої світової війни, закликали поважати наше героїчне минуле, шанувати пам'ять про загиблих, бути патріотами рідної держави.

Віра Марущак ознайомила гімназистів з творами про війну наших земляків, миколаївських письменників: Олександра Сизоненка, який свій бойовий шлях закінчив у Берліні; Михайла Божаткіна — учасника війни, прозаїка, автора   нарисів та документальної повісті про подвиги воїнів, учасників боїв за визволення Миколаївщини; Еміля Январьова, дитинство якого було обпалено війною; Дмитра Заковоротнього — історика, письменника, фронтовика — про велич духу та подвиги жінок Прибужжя в роки війни.

Викладач історії гімназії ім. М. Аркаса Майя Анатоліївна Корсун розповіла про гімназійний музей та експонати воєнного періоду, які у ньому зберігаються.  Зауважила, що нині вже випускник гімназії Микола Бабич на основі спогадів свого дідуся про остарбайтерів написав роботу для Малої академії наук і посів перше місце в області.

Родина учениці Анни Нікітіної багато десятиліть зберігає пам'ять про загиблих дідуся та бабусю. Дівчинка представила документи, датовані ще 1944 роком. Майя Анатоліївна згадала і про свою родину, яку не обминула війна. Її тітка була медсестрою, а бабуся опікувалася дітьми, зберегла їх життя під час окупації. Недаремно ж, наголосила вчителька, встановлено так багато пам'ятників жінці-матері, жінці-воїну, жінці-трудівниці, подвиг якої залишиться в віках.

Надзвичайно тепло звучали вірші про війну у виконанні Владислави Махині, Анастасії Шелуханової, Катерини Рури.

Завершуючи захід, бібліотекарі привітали всіх з Днем Перемоги і побажали найголовнішого — миру.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.