Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Прес-клуб “Чи легко бути дитиною, якщо маєш досвід раба?”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

4 грудня у бібліотеці відбувся Прес-клуб “Чи легко бути дитиною, якщо маєш досвід раба?” в рамках реалізації дворічної Програми “Зміцнення національних механізмів та потенціалу у сфері протидії торгівлі людьми в Україні” за підтримки Європейського Союзу. Організатором заходу став Миколаївський фонд “Любисток”. Зустріч проведено в рамках Всеукраїнського тижня права.

З квітня 2009 року Європейський Союз підтримує українське громадське суспільство у намаганні подолати проблему торгівлі дітьми в рамках дворічної (2009-2011) ініціативи “Зміцнення національних механізмів та потенціалу у сфері протидії торгівлі людьми в Україні”.

У співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та ЧОГМО “Сучасник” чотири громадських організації, серед яких Миколаївський фонд “Любисток”, здійснюють заходи, спрямовані на захист дітей, які постраждали від торгівлі людьми. Проводяться навчальні семінари з підвищення обізнаності та потенціалу громадських організацій, правоохоронних структур та державних організацій, які надають послуги таким дітям.

Одним з таких заходів став Прес-клуб “Чи легко бути дитиною, якщо маєш досвід раба?”, який пройшов 4 грудня 2009 року у Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва. Чергова зустріч приурочена до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства (2 грудня) і Міжнародного дня прав людини (10 грудня).

Наслідки торгівлі дітьми є особливо тяжкими, і постраждала дитина потребує довготривалої реабілітації та реінтеграції, вирішення медичних, психологічних та соціальних проблем. Багато з таких дітей не можуть спілкуватися та встановлювати контакт зі своїми однолітками, бояться дорослих, не мають елементарних життєвих навичок та освіти відповідно до їхнього віку; деякі з них страждають від залежностей.

Українці за кордоном не лише працюють на різних роботах. Частина з них добровільно або примусово займається жебрацтвом. Експлуатуючи своїх або чужих дітей, вони заробляють чималі гроші. Та не для себе, а для боса, який організував цей “бізнес”.

Маргарита Пархоменко, голова фонду “Любисток”, привела багато прикладів, як люди, зокрема діти, потрапляють за кордон і що відбувається з ними далі, скільки їм приходиться пережити. Це і втрата свободи, і знущання, і залякування, і тяжкий труд на “боса”. Було продемонстровано оперативний запис про продаж дітей на органи, обговорено репортаж краківських журналістів (Польща) про життя у цій країні українських жебраків — жінок і дітей.

Лідери громадських організацій та представники правоохоронних структур розповіли живі історії про знущання та жахливий досвід дітей, які пережили травматичні події, пов'язані із експлуатацією, насильством, знущанням, та набули досвід рабів. Руслан Сергійович Колбаса зазначив, що якщо раніш найбільш розвиненим було жіноче рабство, то сьогодні поступово на перше місце виходить торгівля дітьми. І деякі питання неможливо вирішити на місцевих рівнях, скільки б зусиль не витрачали правоохоронці, громадські діячі і небайдужі люди. Їх треба виносити на державний рівень. Забєліна А.О. зауважила, що заведено 2 справи щодо сексуальної експлуатації, але жодної проти трудового рабства. Привела факти з випадків жебрацтва, заняття проституцією. Шамаліна І.В. наголосила, що в Миколаєві не було випадків продажу усиновлених чи дітей, що перебувають під опікою, за кордон.

Велику увагу присутні приділили необхідності консультативної, психологічної допомоги постраждалим, яка ще мало розвинена в Україні. Як відзначила Лагодная-Елерт М.А., після стресу порушується цілісність особистості, тим паче дитячої, виникає страх, відчуття незахищеності. І саме тут повинен допомогти консультант, як це роблять зараз представники фонду “Любисток”.

Проаналізували ситуації, в яких опинились та з чим далі йдуть по життю не по віку дорослі діти, поділились сумними фактами порушення прав дитини в українському суспільствіі, що чиняться далеко не тільки криміналом, а й нерідко тими, хто покликаний в першу чергу дбати про дітей — власними батьками чи державними мужами. Хто винен та що робити, якщо закон “як дишло, куди повернув туди й вийшло”, а у чиновників - “хата з краю”?

Громадські організації залишаються чи не єдиним притулком і розрадою для таких дітей, а іноземні донори — основним інвестором соціальних програм по реабілітації та реінтеграції маленьких українців в доросле суспільство.

Представники громадських, державних та правоохоронних організацій Миколаївського регіону поділилися інформацією та обговорили проблему торгівлі дітьми в Україні та в області, намагалися знайти шляхи її вирішення, скоординувати свої дії. Іванова Н.В.  розповіла про досвід ОБЮ з правового виховання молоді, що є пріоритетним напрямом в реалізації Програми по створенню Центрів сприяння соціальній адаптації юнацтва на базі Центральних районних  бібліотек. Вже 2 роки працює Консультаційне бюро з молодіжних питань, створене Обласною бібліотекою для юнацтва і Головним управлінням юстиції. Буде розроблено спільну з фондом "Любисток" інформаційно - просвітницьку програму щодо запобігання торгівлі людьми.

 

Були присутні: Лагодная-Елерт М.А., представник МБФ “Любисток”, Севенюк В.М., заступник начальника УГБ, Фасій Д.М., заступник начальника ПРД, Шумовська О.М., головний спеціаліст Головного управління юстиції в Миколаївській області, Колбаса Р.С., начальник управління у справах сім'ї та молоді, Шубіна О.В., начальник ЦОС м. Миколаєва, Переверзєв І.О., старший оперуповноважений ОКМДД УМВД м. Миколаєва, Лян І.Б., старший оперуповноважений ОКМДД НГУ, Забєліна А.О., заступник начальника ОБПСТЛ УМВД, Грицай Катерина, Центр громадських зв'язків УМВД Миколаївської області, Ніколащенко Н.О., ЦОС НГУ, Шамаліна І.В., начальник служби у справах дітей, Клюйко С.М., директор миколаївського притулку для дітей, Сулема В.В., приватний адвокат, директор обласної бібліотеки для юнацтва Іванова Н.В. та інші.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.