Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Семінар “Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

17 липня в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся семінар “Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники”. Організаторами виступили Український центр культурних досліджень і Державна бібліотека України для юнацтва за підтримки Міністерства культури України.


Семінар “Орієнтири молоді в літературі: класики і сучасники”.

Молоді українські письменниці з Києва, Львова, Запоріжжя — Боісіда, Ярина Каторож, Любов Відута, Ярослава Дегтяренко — презентували свою творчість миколаївським бібліотекарям, письменникам і поетам, представникам молодіжних громадських організацій, зацікавленим читачам. Активну участь в обговоренні орієнтирів сучасної літератури для підлітків і молоді взяли заступник директора Державної бібліотеки України для юнацтва Тетяна Якушко, завідуюча науково-методичним відділом ДБУ для юнацтва Наталія Гуцул, головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА Олена Ляндіна, директор Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва Наталія Ткаченко і модератор заходу, бібліотекар Андрій Алієв.

Поетеса і письменниця Любов Відута спочатку спрямувала літературний орієнтир всіх присутніх в дитинство. Авторка, в чиєму доробку книга «Працьовита бджілка», тематична збірка «Ким я буду? Ким я стану?», збірка дитячих віршів, загадок, скоромовок «Усміхнулось сонечко», наголосила, якими важливими є книжки для дитячого читання, скільки сил вона особисто вкладає у створення веселих та повчальних віршів для наймолодших. За словами письменниці, вона пише лише енергетичні тексти, наповнені, шарові — такі, що  відгукнуться в душі читача новими думками, особливими відчуттями. Інакше й не може бути, враховуючи неймовірні історії створення деяких її текстів. Пані Любов, розповіла, як протягом трьох років їй снився один і той самий фантазійний сон, котрий письменниця врешті розгорнула в великий прозовий твір — роман «Ловці думок», за який вона отримала спеціальну відзнаку «Українське сучасне фентезі» конкурсу “Коронація слова — 2017”. Магія тривала і під час зустрічі: письменниця ворожила по книжках. Художниці Світлані Чебановій 77-ма сторінка поетичної збірки Любові Відути напророкувала багато цікавого в недалекому майбутньому.

Щира і чарівна львівська письменниця Ярина Каторож зацікавила присутніх своїм романом «Алхімія свободи» та трилогією «Палімпсест» у жанрі фентезі, яка була номінована на «Найкращу книгу Форуму видавців» у категорії «Сучасна українська література». Ярина — художник за професією, особистість всебічно обдарована. Вона грає на фортепіано, створює витинанки, ілюструє свої твори. Письменниця зазначила, що пише імпульсивно, розвиваючи сюжет в процесі написання. Її фентезійні твори прив’язані до реального світу, а не лише до вигаданого, нереально-реальні, де міцно переплелися вигадане і повсякденне, навіть дуже сучасне. Щоб описати свою вигадану країну Патрію, Ярина ознайомилася з невигаданою гірничодобувною промисловістю. Її книги отримали масу схвальних відгуків від критиків, старших колег по перу, а головне — від читачів. “Дуже класна книга! Вас чекає захопливе епічне фентезі з масою пригод, війною проти заморського темного королівства, яскравою героїнею, яка росте над собою, і любовною лінією, яка чіпляє!” Заради таких відгуків Ярина Каторож продовжує творити. Скоро побачить світ третя, завершальна, книга циклу “Палімпсест”. Письменниця навіть відкрила секрет її назви. Отож, чекаємо роман “Батьківщина” Ярини Каторож.

Ярослава Дегтяренко, лауреатка конкурсу «Коронація слова», розповіла про свої історичні романи «Лицарі дикого поля» і «Ярино, вогнику мій». Письменниця любить свій край, рідне Запоріжжя і оспівує його в своїх творах. Прагне писати у суворій відповідності до історії, хоча зізнається, що це важко. Двотомник “Лицарі дикого поля” пані Ярослава писала сім місяців, по завершенні роботи була абсолютно виснажена. Однак роман був того вартий. Оповідь про простих українців, котрим випало жити в буремні часи Хмельниччини і виборювати своє право на гідність та свободу, завоював серця шанувальників жанру історично-пригодницького роману. “Ярино, вогнику мій”, друга книга Ярослави Дегтяренко, за словами авторки, писалася легко. Роман вийшов друком у 2018-му. Книга цікава, написана легким, красивим стилем. Про кохання. Must read на літо)).

Зачарувала присутніх Боісіда, поетеса, прозаїк, журналіст, автор книги «Дивовиддя про святих русалок», срібна призерка ІV Міжнародного поетичного конкурсу “Чатує в століттях Чернеча гора”. Перше, що зацікавило учасників зустрічі, — поява і значення незвичного літературного псевдо. Боісіда щиро зізналася, що хотіла виокремити себе серед інших письменників і дещо розвеселити, тому зібрала сакральні для себе літери і створила псевдонім. Вона вірить, що, змінивши ім’я, можна змінити долю, і гадає, що немає письменників, які не вкладають у свої твори сакральний зміст. Особливо, коли йде мова про фентезі. У її творах немає речення, яке б вона не «прожила». Авторка пише довго, часто переставляє місцями абзаци та розділи, адже прагне досконалості. «Дивовиддя про святих русалок» — “клаптиковий” роман, що вміщує чотири історії, об’єднані однією передмовою. Фрагменти книги наснилися авторці: “Я не обирала русалок. Вони самі обрали мене”. Саме з русалкою асоціює себе Боісіда. Їй завжди була близькою стихія води, маленькою дівчинкою вона плакала над “Русалонькою” улюбленого Андерсена, малювала русалок, писала про них казки. Нині письменниця працює над двома новими рукописами: психологічним хорором і дитячою книжкою про іграшок, які ожили.

Присутні скористалися можливістю поставити гостям запитання, поспілкуватися на різні теми, взяти автографи у письменників, познайомитися з книжковою виставкою “Нова українська книга”. А щоб стати учасниками фотосесії з письменниками, потрібно було пройти підготовлений співробітниками МОБЮ квест по бібліотеці з пошуку відповідних літературних фотозон.

Після заходу бібліотека для юнацтва організувала гостям екскурсію до Миколаївського обласного краєзнавчого музею та прогулянку історичним центром міста.

Цикл семінарів для працівників бібліотек для дітей та юнацтва «Орієнтири молоді в літератури: класики і сучасники» проводиться протягом червня-липня у Києві, Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні, Ужгороді, Дніпрі, Львові з метою сприяння обізнаності з основними літературними течіями, розширенню культурно-мистецького кругозору пересічного українця, налагодження культурного діалогу шляхом популяризації сучасної української літератури.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.