Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти В бібліотеці відзначили двадцять сьому річницю незалежності України

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

23 серпня в обласній бібліотеці для юнацтва пройшла патріотична акція “Ми діти твої, Україно!”. Протягом дня відвідувачі стали учасниками марафону інтелектуалів, фотосесії, дивилися відеоролики, співали пісні, грали в настільні ігри, ласували морозивом.

Бібліотекарі вітали читачів зі святами — Днем Державного прапора України і Днем незалежності України.


27-а річниця Незалежності


У марафоні інтелектуалів “Я в цій країні живу” учасники демонстрували свої добрі знання з історії України. З азартом грали у настільні ігри “Мандрівка Україною” та “Подорожуємо Україною”. Надихаючий відеоролик “Україна, що дивує”, присвячений 27-й річниці Незалежності України, сприяв шанобливому ставленню до спільних досягнень цінностей українського народу. Шанувальники української пісні слухали чарівні мелодії про Україну “Одна калина”, “Мій рідний край”, інші і, навіть, підспівували. Ознайомилися з виданнями про видатних українців, які стали гордістю держави, про мальовничі куточки та пам'ятні місця нашої Батьківщини, представленими на книжковій виставці “Україна — славний край!”. Усі присутні залюбки приймали участь у фотосесії “Я — українець!”.

АКТ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року,
- продовжуючи тисячолітню традицію державотворення на Україні,
- виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами,
- здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України,

Верховна  Рада  Української  Радянської  Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави - УКРАЇНИ.

Територія України є неподільною і недоторканною.
Віднині на території України мають чинність виключно Конституція і закони України.

Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
24 серпня 1991 року


11 жовтня 1991 року було прийнято Постанову Верховної ради України “Про проведення всеукраїнського референдуму в питанні про проголошення незалежності України”:

Виходячи з  положень  Закону  про  всеукраїнський  та місцеві референдуми щодо реалізації права  народу  України  на самовизначення і в зв'язку з Постановою Верховної Ради України від 24 серпня  1991  року  “Про  проголошення  незалежності   України” схвалити текст Звернення Верховної Ради України до  народу

ЗВЕРНЕННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ДО НАРОДУ

Шановні співвітчизники!

1 грудня  ми маємо зробити свій вибір - висловитися щодо Акта проголошення незалежності України .  Це вибір для себе, для  своїх дітей та онуків,  для поколінь прийдешніх.  Ми не маємо права помилитися.  Хай кожен з нас у хвилину визначення залишиться сам  на  сам  зі своєю совістю і своїм розумом,  щоб ніхто і ніщо, окрім  відповідальності  перед  народом  і  майбутнім,  не   могло вплинути  на  волю  кожного,  бо  в  наших  руках  -  доля молодої
незалежної держави, доля Батьківщини, рідної землі...

... Іншого шляху, крім незалежності, для України немає.

Такою є позиція Верховної Ради.  І тому, довіряючи мудрості і політичній зрілості   народу   України,   ми  свідомо  йдемо  на всеукраїнський  референдум.  Ми  закликаємо  Вас  підтримати   Акт проголошення незалежності України.

Співвітчизники! Будьмо єдині в прагненнях наших,  в розбудові незалежної державності України! Наша земля пережила багато кривд і страждань,  неволі,  лихо  засівало її - тож 1 грудня сама історія дає нам шанс,  можливо  останній,  стати  справжніми  громадянами, творцями  своєї  держави,  будівниками “власної хати”,  де панують “своя правда, і сила, і воля”.


Загальнонаціональний референдум на території колишньої УРСР щодо проголошення незалежності України відбувся 1 грудня 1991року. На референдум було винесено одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». У референдумі взяли участь31 891 742 особи — 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32%) проголосувала «За». Акт проголошення незалежності України було підтримано в усіх 27 адміністративних регіонах України: 24 області, 1 автономна республіка, та 2 міста зі спеціальним статусом. До речі, в Миколаївській області Акт проголошення незалежності підтримали 89,45%. Першими визнали Україну незалежною державою Республіка Польща, Канада (2 грудня 1991 року), Угорська Республіка (3 грудня), Латвійська і Литовська Республіки (4 грудня), Республіка Хорватія, Аргентинська Республіка, Республіка Болгарія, Республіка Болівія, Російська Федерація (5 грудня). Протягом грудня 1991-лютого 1992 років незалежність України визнали більшість держав світу. Нині Україну як суверенну державу визнали 174 країни світу.

20 лютого 1992 року Верховна Рада України постановила:

“Зважаючи на  волю українського  народу та його одвічне прагнення до  незалежності, підтверджуючи  історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року...

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2.  Постанову  Верховної  Ради  Української  РСР  “Про День проголошення незалежності України” від  16  липня  1990 року вважати такою, що втратила чинність”.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.