Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Державну мову знай! Лайфхак 1.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

31 січня в обласній бібліотеці для юнацтва стартував новий проект — освітня консоль “Державну мову знай!”. Перший мовний лайфхак “А як українською?” читачам ОБЮ запропонувала модератор проекту Марина Улановська.

Бібліотекар зазначила, що в лексичному складі української мови є чимало слів іншомовного походження, і їх кількість дедалі збільшується. Не кожен із присутніх знав, що майже всі запозичені слова мають українські аналоги, як от: дедлайн — реченець, контент — вміст, кавер — переспів, смайл — посміхайчик, пазли — складанка, баги — хиби тощо.

Для присутніх, особливо для тих із них, хто не любить читати довгі правила, а хоче добре знати українську і отримати високий бал на ЗНО, бібліотекар підготувала перелік цікавих безкоштовних мобільних додатків: “Р.І.Д” , “Mova”, “Вчимо і граємо. Українська”, “Слова зі слова”, “Вивчайте лексику: Українська”.

Підсумовуючи свій лайфхак, бібліотекар нагадала молоді слова Вольтера: “Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя” і порадила ставити вподобайки замість лайків :-).

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.