Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Мовознавча студія “Кулішівка: перша фонетична абетка для української мови”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

Просвітницький проект до 200-річчя Пантелеймона Куліша стартував в обласній бібліотеці для юнацтва 26 березня мовознавчою студією “Кулішівка: перша фонетична абетка для української мови”.

Завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді Андрій Алієв нагадав присутнім — учням Миколаївського професійного суднобудівного ліцею, що 7 серпня 2019 року виповнюється 200 років з дня народження Пантелеймона Куліша — письменника, перекладача, історика, фольклориста, громадського діяча, однієї з визначних постатей української культури. Його внесок у розвиток української літератури, в культурне та суспільно-політичне життя України складно переоцінити. Ювілей П. Куліша відзначається на державному рівні. Вшановуючи пам’ять видатного діяча, ОБЮ цьогоріч реалізує просвітницький проект “Нехай мовлять живе слово на всю Україну — і ззовуть усю родину у сім'ю єдину” — це масові заходи для учнівства і студентства, літературно-історичні паралелі за skype-участю письменниці Ярослави Дегтяренко, книжкові виставки, буктлейлер, інтерактивні ігри.

Під час мовознавчої студії молодь дізналася про з кулішівку, або систему Куліша — український фонетичний (“спрощений”, за словами автора) правопис, винайдений Пантелеймоном Олександровичем “в той час, коли всі в Росії були зайняті поширенням грамотності в простому народі”, а саме — наприкінці 1850-х років, “з метою полегшити науку грамоти для людей, яким ніколи довго вчитися”.

Юнаки мали змогу відчути себе сучасниками Куліша, написавши кілька слів (щастя, пам'ять, веселяться) згідно з правилами його орфографічної системи

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.