Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Степан Чигінцев презентував свої “Метаказки”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

22 квітня в рамках ХVІІ виставки місцевих видавництв “Миколаївська книга — 2019” в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва письменник-музикант Степан Чигінцев презентував читачам свою другу книгу “Метаказки”.

Модератор зустрічі, завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді Андрій Алієв, представив автора студентам Миколаївського коледжу культури і мистецтв, членам Миколаївського обласного клубу інтелектуальних ігор, бібліотекарям міста. Степан — випускник Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової по класу гітари, переможець конкурсу “Краща Миколаївська книга” в номінації “Кращий літературний дебют 2014 року” за книгу “Метафізичні казки”. Сам Степан воліє називати свої казки притчами: для дітей в образах, для дорослих в алегоріях. Якщо до першої книги їх увійшло лише 4, то вже нове видання — це 46 притч-казок для дорослих і дітей і понад 100 чудових ілюстрацій, виконаних батьком письменника — відомим в Миколаєві художником-дизайнером Сергієм Чигінцевим.

34-річний автор наголосив, що до літературної творчості його спонукали природа, внутрішні почуття і роздуми. Ще дитиною він цікавився будовою світу, різницею і нерівністю між людьми: чому один багатий, а другий бідний, хтось талановитий, а інший не наділений жодними здібностями. Згодом свої філософські роздуми Степан почав викладати на блозі, а, надавши їм форму позитивних казок з радісними емоціями, він “обріс” читачами, адже “якщо у творчість вкладати не свої страждання, а досвід досягнення мрії, щасливого стану духу, то світ, в якому ми живемо, зміниться дуже швидко на краще”. Степан наголосив, що “Метаказки” — це дійсно сімейна збірка, кожен (і дорослий, і малий) знайде в ній щось особисто для себе. Чигінцев якось звернув увагу, що більшість казок — описові, або з мінімумом діалогів, і зацікавився: а як буде виглядати і про що має бути притча-діалог? Так з'явилася дуже повчальна (в хорошому сенсі, бо змушує замислитися) і актуальна в наш час “Бесіда з Богом”: чи завжди щастя для однієї людини є щастям для іншої, чи обов'язково до щастя веде тільки одна дорога, чи може одна людина знати рецепт щастя для всіх, чи може сповнений апатії і позбавлений сенсу процес досягнення в кінці шляху таки привести до очікуваного щастя?

Присутні були захоплені і Степаном, і його словами. Всім було цікаво, як створюються його твори, що його надихає. Письменник розповів, що писати нове починає легко, втім знайти вдалу кінцівку йому непросто. Напевно, тому С. Чигінцев пише 1-2 оповідання на рік. Для нього важливо, щоб читач свідомо обирав книгу. До речі, знайомлячись з книгами вперше, майже всі сприймають його “Слово до читача” як ще одну притчу, як мотиватор до дії, як путівник до пізнання самого себе, як порадник сприйняття світу. Поговорили і про видання книжок. Степан зауважив, що написати книгу, визначитися з видавцем і знайти кошти на друк — це лише вершина айсберга. Півроку йде  на підготовку видання до друку, ще півроку — на редагування вже надрукованого сигнального примірника. У Степановому конкретному випадку йшлося ще й про несподіване ілюстрування, бо батько побачив книгу і був невдоволений (як це, книга без картинок?!), тож почав малювати ілюстрації під першим враженням від прочитаного. На заувагу модератора, що книги Кіра Буличова ілюструвала його дружина, Степан погодився, що спільна творчість допомагає вповні розкрити можливості сприйняття. Цікаво було дізнатися, що письменник вважає соцмережі, зокрема Facebook, ідеальним місцем для розкрутки, просування творчості, пошуку підтримки та однодумців. З Instagram у Степана не заладилося: його притчі “не вміщаються” в один пост. Утім письменник зауважив, що двічі закривав всі свої акаунти і по півроку не користувався інтернетом взагалі. Порадив не зловживати віртуалом. Степан почитав присутнім притчі “Бесіда з Богом”, “Ножиці”, “Федір і боксерська груша”, а також зіграв на гітарі власні імпровізації, одна з яких — це музичне відтворення його книги. Він з 2014 року зацікавився напрямком “творити на ходу”, це так звана потокова музика, народження музики під час виконання. І так захопився, що розробив власну методику навчання, має учнів зі всього світу, створивши канал на YouTube. Нині навіть складно уявити, що колись малого Степана не приймали до музичної школи. Неймовірним здається життя Степана Чигінцева поза літературою, адже свого часу в пошуках раю і гармонії з природою він поїхав в Африку! І прожив у Кенії три місяці, з яких перший вважає райським, а потім — туга за домівкою, втома від однодумців, жага нових вражень, руху і боротьби. Роздумуючи про місце людини у цьому світі, Степан зрозумів, що не важливо, де ти живеш, важливо — хто ти є.

Відповідаючи на запитання, зізнався, що в школі зачитувався фантастикою Р. Бредбері, Г. Гаррісона, Р. Шеклі, але вже декілька років не читає книг і не слухає музику — вистачає своєї творчості, і весь час йде на її удосконалення, на розвиток власних здібностей. Пожартував, що читає пости в Facebook, а в творчості не використовує реальні ситуації, бо буденне життя і навколишня дійсність, наприклад, поїздка в маршрутці, не спонукають до позитиву. Степан Чигінцев поділився секретом, що скоро вийде його третя книга “Волшебство проникает в город”, до якої увійде і перша повість. На завершення зустрічі письменник-музикант закликав молодь не шукати комфортні умови у далеких країнах, а будувати комфорт там, де ти є зараз, запустити процес творення, творчості навколо себе.

Комментарии (1)
1 05.11.2019 13:08
Хобот
була дуже рада зустрічі з Степаном Чигінцевим

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.