Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Драйвова зустріч з Андрієм Кокотюхою

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

12 грудня в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася творча зустріч у молодіжному форматі з відомим українським письменником і сценаристом, володарем гран-прі конкурсу “Коронація слова — 2005” Андрієм Кокотюхою.

Закінчив факультет журналістики. У період з 1994 по 1999 рік організував понад 100 гастролей молодих українських письменників у 17 регіонах України.  На даний час вийшло в різних видавництвах 75 книжок. Як сценарист співпрацює з Національною студією ім. О. Довженка, українськими продакшн-студіями і провідними телеканалами. В активі — 10 сценаріїв повнометражних стрічок та телесеріалів, доведених до стадії готовності. Також є сценаристом багатьох різнопланових телепередач і шоу. Нещодавно «UA:Українське радіо» почало запис радіодетективу за книгою «Адвокат із Личаківської». Має активну проукраїнську позицію.
 
Андрій Анатолійович з перших слів заволодів увагою аудиторії. Він заявив, що не хоче, щоб його сприймали як письменника у класичному розумінні цього слова. Бо письменництво — це хобі, яке не приносить заробітку, а основна робота — це кіно і телебачення. Візуал за способом сприйняття, він всі книги відразу “заточує” під кіно. “Шлюбні ігрища жаб” — перша з книг, яку запропонували екранізувати. Його весела розповідь про перший досвід написання сценарію, який він, до речі, переписував цілий рік, жваво переданий діалог із замовником довели присутніх не просто до сміху, а й до сліз. Не менш захоплюючими були спогади про співпрацю з відомими режисерами, композиторами, акторами з когорти “старої гвардії”. Як наголосив Андрій, це люди, яких можна слухати, і він завжди користувався такою можливістю. Поділився він і кумедними ситуаціями на знімальному майданчику в Кривому Розі фільму “Червоний”: як будували бараки для концтабору, як режисер намагався, проти спротиву всієї групи, вписати любовну лінію у сюжет. За словами Кокотюхи, українські актори можуть талановито зіграти все, крім любовних сцен. Із власного досвіду зробив висновок: книга дає ідею для фільму, а фільм викликає інтерес до книги і додає тиражу. Наприклад, після виходу фільму “Червоний” було додатково надруковано 10 тис примірників книги, а після екранізації роману “Століття Якова” Володимира Лиса за сценарієм Кокотюхи — 30 тисяч.
   
Письменник зазначив, що ввів в свою творчість форму ретро, бо українці активно цікавляться історією, своїм минулим. Зауважив, що в історичних романах важливо не скотитися до публіцистики, бо ретро — це реконструкція і, насамперед, атмосфера. Під час написання історичних романів він користується, наприклад, енциклопедіями, кулінарними книгами, ходить вуличками, де збереглася архітектура тих часів.

Запитань до пана Андрія було дуже багато, навіть не всі встигли озвучити. Миколаївці цікавилися, яку зі своїх книг він вважає необхідним включити до шкільної програми з української літератури: “жодної, бо шкільна програма вбиває інтерес до автора і книги”. На запитання щодо мети його постійних дописів у соцмережах відповів, що це не реклама, епатаж чи самозамилування, “я не пишу для когось, це потрібно мені”. Взагалі вважає соцмережі злом і бореться з ними (з собою) за час, намагається обмежувати себе, але, водночас, визнає, що це свого роду ЗМІ у сучасному світі. Його ретро-романи — це саме художня література, вигадка, але відповідають реаліям свого часу. Генія сучасності не бачить, але визнає авторитети в окремих галузях. Зможе оцінити вигоду від співпраці з платформою LitNet Україна, де публікується його новий роман, після завершення проєкту 14 грудня. Йому дуже цікавий результат, адже це його перший досвід використання електронної платформи, і її засновників він вважає професіоналами, хоча спочатку, визнає, були певні непорозуміння і суперечки. Вважає, що в певному сенсі будь-якого письменника можна назвати графоманом. Молодим авторам порадами не допомагає, бо кожний самостійно має здобувати досвід, набивати власні ґулі, розвивати майстерність і оригінальний стиль. Не може рекомендувати читачам, що читати, адже у кожного свій смак, свої вимоги до якості інтелектуального продукту.

Взагалі, всіх присутніх на зустрічі Андрій Кокотюха підкорив саме своєю відкритістю у спілкуванні, самокритичністю, повною відсутністю, так би мовити, німбу літературного генія. На завершення зустрічі письменника привітали з іменинами і святом Андрія Первозваного, коли, як вважається, збуваються мрії. Тож і працівники бібліотеки для юнацтва вирішили здійснити його дитячу мрію — стати бібліотекарем: під пильним оком професіоналів Андрій Анатолійович вправно наклеював на власні книги кишеньки, ставив бібліотечну печатку, і розставляв книги в потрібному порядку. За автографами вишукувалася ціла черга вдячних читачів і, не дивлячись на те, що він вже запізнювався на потяг, Кокотюха нікому не відмовив. Сподіваємося на наступні зустрічі і презентації нових книг.

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.