Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Дискусійний майданчик “Діалоги порозуміння”: кримчани

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва започатковує новий проєкт — дискусійний майданчик “Діалоги порозуміння”. Його мета — почути, зрозуміти і порозумітися. Перша дискусія відбулася в Молодіжному просторі бібліотеки  26 лютого, в День кримського спротиву російській окупації. Модератором стала відома багатьом Феруза Ібрагімова.

Координаторка проєкту, бібліотекарка і психологиня Марина Чередниченко наголосила, що його головна ідея — почати спочатку: “Найвище уміння – почати спочатку життя, розуміння, дорогу, себе!”, як написала в одній із своїх поезій Ліна Костенко. Феруза Османівна, представниця громадської організації “Об’єднання матерів і дружин військовослужбовців “Оберіг”, кримська татарка, родина якої була депортована з Криму у 1944 році і вдруге була змушена залишити рідну землю у 2015 році, розповіла свою історію студентам Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського. Бабуся Ферузи під час депортації взяла з собою тільки трохи борошна, спиці та швейну машинку, і ці приладдя на чужині допомогли вижити. Розповіла Феруза Османівна і про страшні події лютого 2014 року. Спілкуючись з нею, молодь краще зрозуміла, що змусило цих людей покинути свої домівки, речі, роботу і зробити крок у невідомість, як вони приймали це важке рішення. Поцікавилися присутні, з якими проблемами зіткнулися біженці з Криму на Миколаївщині, як допомагала влада вирішувати складні питання, чи спілкуються вони з тими, що залишилися в окупації, як почуваються і чи знайшли нових друзів в нашому місті. Феруза Османівна призвала молодь наполегливо оволодівати знаннями, професією, різними навичками, адже це дасть впевненість у власних силах, допоможе вистояти у будь-яких обставинах.

На дискусійному майданчику лунали пісня Джамали “1944”, вірші про Крим Лілі Буджурової, Зіядіна Джавтобелі, Усеїна Шаміля Токтаргази, Бориса Чичибабіна. Молоді художники Ольга Руденко та Андрій Горбачов представили авторську виставку акварелей та пастельного живопису “Крим, який ми пам'ятаємо...”. Бібліотекарі розповіли про збірку документів “Ми бачили пекло на землі...”, книгу “Мустафа Джемілєв: “Протягом десятиліть голос кримських татар не був почутий”, антологію “Крим, який ми любимо”.

Марина Чередниченко зазначила, що  дискусія щодо діалогу — це  можливість почути іншого, висловитися самому і, можливо, краще зрозуміти себе. Справжній діалог потребує, перш за все, аналізу власних упереджень, роботи над собою. А порозуміння означає пошук шляху до вирішення проблеми, вибачення і прощення, подальшого життя разом. Символічно, що, як виявилося, в цю годину було підписано Указ Президента України №58/2020 “Про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя” “...з метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території — в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей...”.

Всі бажаючі можуть ознайомитися з виставкою Андрія та Ольги, яка триватиме ще протягом місяця. А також запрошуємо стати учасниками наступного дискусійного майданчика “Діалоги порозуміння” у березні (слідкуйте за афішею).

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.