Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Миколаїв в проєктах архітектора Івана Старова

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

27 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва студенти Миколаївського будівельного коледжу КНУБА вивчали і досліджували Миколаїв в проєктах архітектора Івана Старова під час краєзнавчої інтерактивної екскурсії “Юність і сучасність рідного міста”, присвяченої 275-річчю головного зодчого “золотого століття” часів імператриці Катерини ІІ.

Для майбутніх архітекторів не є секретом, що саме Іван Єгорович Старов стояв у витоків будівництва Миколаєва. Втім, бібліогід Оксана Криловська мала для студентів багато нової і цікавої інформації. Вона розповіла, що архітектор Старов — один із засновників так званого російського класицизму, головний зодчий “золотого століття” часів імператриці Катерини ІІ. Він любив використовувати у своїх роботах прийом італійського архітектора Андреа Палладіо — будувати арки та колонади.

За короткий час перебування у Миколаєві Іван Старов не зміг виконати повноцінні проєкти усіх своїх будівель — вони вже дороблялися іншими архітекторами. Однак саме йому городяни завдячують проєктом головної міської площі Миколаєва — Магістратської (нині — Соборна), на якій знаходилися кам’яні лавки, магістрат, міська управа, Адміралтейський собор.  Студенти з цікавістю розглядали проєкт площі і скрушно відзначили, що жодна будівля не збереглася. Також архітектором Старовим були спроєктовані садибні будинки князя Г. Потьомкіна і його племінниці графині О. Браницької, фонтани, купальні та церква у Богоявленську. Вдячні миколаївці назвали вулицю на честь першого міського архітектора.

Молодь жваво обговорювала архітектуру міста корабелів і ті зміни, які воно зазнавало протягом своєї історії. В нагоді стали видання з книжкової виставки “Архітектура старого Миколаєва”.


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.