Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Карантинна осінь: вечір-хроніка пам’яті жертв голодоморів

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

23 і 24 листопада в обласній бібліотеці для юнацтва вшановували пам’ять жертв голодоморів під час вечору-хроніки «Гірка правда про тиху смерть», на який завітали студенти Миколаївського державного коледжу економіки та харчових технологій.

Завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді Андрій Алієв нагадав, що в Україні було три голодомори: 1921-1922, 1932-1933 і 1946-1947 років, розповів про кожен з них, акцентуючи на причинах і особливостях. Страхітливо переконливими були цифри і спогади очевидців, озвучені ведучим. Студентів шокували архівні матеріали про Голодомор 1932-33 рр. на Миколаївщині. На початку березня 1933 року до редакції газети “Шлях індустріалізації” надійшов лист від членів комуни Тернівської сільради, які благали про допомогу, але, на жаль, лист так і залишився неопублікованим. А члени правління одного із колгоспів Новобузького району писали до райвиконкому, що “засобів для життя ніяких не маємо, живемо виключно тим, що одержуємо з елеватора у вигляді харчової допомоги, в останні дні ми нічого не одержуємо... Роботи стоять нерухомо, люди зовсім ослабли і є масове опухання, що через декілька днів несе смертні наслідки...”. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять мільйонів заморених голодом людей.

Розповідь ведучого доповнила книжкова виставка, на якій були представлені твори художньої літератури відомих українських письменників: «Жовтий князь» В. Барки, «Марія» У. Самчука, «Самосуд» А. Дімарова, «Голодомор» Є. Гуцала, «Третя рота» В. Сосюри, «Розколоте небо» С. Талан, збірки поезій П. Тичини і М. Хвильового, а також документальні дослідження вітчизняних і зарубіжних істориків.

 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.