Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва: основні події “карантинного” 2020 року.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

2020 рік виявився винятковим і складним для всіх: країн та людей, бізнесу, установ, закладів. Не стала винятком і Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва.
Через призупинення обслуговування користувачів на 3 місяці навесні бібліотека “втратила” майже півтори тисячі користувачів, які не прочитали 40 тисяч нових книжок, не відвідали 48 запланованих заходів, в тому числі найулюбленіші — щорічні сутінки в бібліотеці, краєзнавчий foot-квест вулицями міста, не поспілкувалися з письменниками під час ХVІІІ виставки місцевих видавництв “Миколаївська книга — 2020” та з непересічними особистостями на бенефісах молодіжних стартапів... Через подальше запровадження обмежень щодо кількості присутніх на масових заходах більше тисячі школярів, студентів не змогли взяти участь у цікавих бібліотечних подіях. Активні бібліотекарі Миколаївшини та іх розумні користувачі не порадували змістовними роботами і розвідками в рамках обласних конкурсів, молодь Воскресенської ОТГ не відвідала щорічний виїзний фестиваль “Книго-Love”. Спільний з Кир’яківською сільською бібліотекою “Молодь ТІК: творча, інтелектуальна, креативна” також не реалізовано у запланованому масштабі. 
 
Адміністрації та колективу закладу довелося пристосовуватися до нових викликів, шукати інші форми роботи, опановувати новітні технології. Завдяки дистанційному режиму роботи, активному створенню і розміщенню на сайті бібліотеки онлайн-вікторин та екскурсій миколаївськими вулицями, буктрейлерів й оглядів книг, рекомендацій психолога, використанню онлайн-спілкування з користувачами у форматі відео-занять з йоги та фітнесу, онлайн-флешмобу літературників молодих миколаївських поетів і музикантів кількість звернень на офіційний сайт бібліотеки зросла на 4 тисячі, а кількість переглядів на 21 тисячу. Розширилася аудиторія сторінки бібліотеки у ФБ та підписників на YouTube каналі. Повернувшись до майже звичного режиму роботи з 10 червня, бібліотекарі організували для своїх користувачів 155 масових заходів (всього за рік 202), в тому числі на літньому бібліотечному майданчику у Манганарівському сквері, акції у скверах Каштановий та Ради Європи, на площі Соборній, а також 26 онлайн-зустрічей на платформі Zoom.
У відкритому наприкінці 2019 року Молодіжному просторі, який мав стати центром тяжіння для різних аудиторій і цільових груп, все ж таки вдалося провести бенефіси молодіжних стартапів “Нова генерація лідерів” бізнесмена Д. Талпи, кондитера О. Чередниченка, ютубблогера А. Албула, тренінги з підвищення спроможності жіночих ГО та подолання особистісних криз; діяли лабораторія молодіжних ініціатив «ГОшка» за участю громадських активістів Ю. Болгак, А. Кривцова, Є. Климова, О. Істоміної та Школа юного шахіста “Шах і мат” для вихованців Миколаївської обласної дитячо-юнацької спортивної школи “Обласний шахово-шашковий клуб” імені М. В. Шелеста; відбулися авторські презентації книг Ксани Коваленко і Богдани Казанжи, Тетяни Купрієвич і Тетяни Свірської, 4 літературника об’єднання “Молодість в віршах”, презентації художніх виставок А. Титова, А. Горбачова, О. Руденко і навіть з благодійним аукціоном Д. Мовчан.
 
Виконуючи функцію обласного методичного центру для публічних бібліотек області з обслуговування юнацтва, Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва організувала обласний онлайн-семінар “Партнерство бібліотек і молоді в громадах” за участю колег із 12 районних централізованих бібліотечних систем та бібліотек 13 ОТГ, вебінар “Бібліотечний простір для молоді: ланцюжок єднання” з КЗ “Публічна бібліотека” Веселинівської селищної ради; підготувала поради “#БібліотеканаКарантині: як взаємодіяти з користувачами в онлайн-форматі”, вебінари “Бібліотека як майданчик для творчості: обласні молодіжні конкурси”, “Сервісний підхід в обслуговуванні юнацтва”, методичні рекомендації “Краєзнавча діяльність: актуальні та результативні форми роботи з молоддю”, “Зупинимо булінг разом”, нові випуски інформаційного бюлетеню “Бібліо+” з кращим досвідом колег з області співпраці з молоддю. Три виїзні інформаційні сесії “Молодь ТІК: творча, інтелектуальна, креативна” відбулися у с. Кир’яківка Миколаївського району за участю молодих письменниці Олени Півненко і поетеси Валентини Гавришко, художника Андрія Тітова, фітнес-тренера Юлії Задеряки, представників МБФ “Любисток”. А у селах Новопетрівка та Червона Долина Широківської ОТГ Снігурівського району під час інформаційної сесії “Бібліотека для розвитку громади” молодь поспілкувалася з письменницею Тетяною Свірською та художницею-ілюстраторкою, громадською активісткою Світланою Чебановою. У партнерстві з бібліотеками Миколаївщини було організовано участь 1946 осіб віком від 14 до 35 років в ініційованих Державною бібліотекою України для юнацтва всеукраїнських соціологічних дослідженнях та анкетуваннях: “Покоління центеніалів: цінності та орієнтири”, “Молодь і книги: чому варто читати?”, “Карантин — крах усіх планів чи нові можливості?”. А завдяки 358 користувачам із 8 бібліотек виявлено потреби і очікування молоді регіону від бібліотеки у своїй громаді.
Незважаючи на карантинні обмеження, в рамках обласного проєкту “Шануймо Поета: Дмитро Кремінь у пам'яті миколаївців” реалізовано обласну мобільну виставку-інсталяцію “Шокова терапія поезії Дмитра Креміня”. Після презентації проєкту в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва за участі представників Національної спілки письменників України, міських та обласних закладів культури та освіти у лютому, проведення протягом двох тижнів для школярів і студентів екскурсій виставкою-інсталяцією, з 1 березня естафету підхопили районні, міські і сільські бібліотеки Миколаївщини: Арбузинська, Березанська, Братська, Єланецька, Кривоозерська, Новоодеська, Первомайська, Снігурівська центральні районні бібліотеки, Публічна бібліотека Казанківської селищної ради, Куцурубська публічна бібліотека Куцурубської ОТГ, Широколанівська б/ф Веселинівської ЦБС і 5 філій Новоодеської ЦБС — Новоодеська міська філія, Воронцівська, Костянтинівська, Баловненська, Себинська б/ф. Наприкінці листопада усі фотозвіти бібліотек-учасниць були представлені на офіційному сайті МОБЮ для проведення відкритого інтернет-голосування. Очолили рейтинг Еланецька, Березанська ЦРБ, Публічна бібліотека Казанківської селищної ради і Новоодеська міська філія Новоодеської ЦБС, які отримали від організаторів грамоти, книги і подаруночки. Три бібліотеки — Миколаївську обласну для юнацтва, Публічну бібліотеку Казанківської селищної ради, Закарпатську обласну бібліотеку для дітей та юнацтва — з’єднав присвячений Дмитру Креміню інтернет-міст “Шлях по зорях поета Закарпаття і Миколаївщини” за участю директорів закладів культури, викладачів, науковців, мистецтвознавців, письменників, журналістів, студентів, рідних Д. Креміня.
 
Бонусом важкого 2020 року можна вважати кількість професійних заходів, навчань, громадських молодіжних проєктів, в яких фахівці бібліотеки встигли взяти участь завдяки їх онлайн-формату, підвищити власну кваліфікацію, презентувати здобутки. Це ХІ Львівський міжнародний бібліотечний форум «Бібліотекарі: хто ми є?» (виступ “Юні та активні у бібліотечній синергії”), VІ Міжнародна науково-практична конференція «Стан та перспективи розвитку культурологічної науки» ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв» (доповідь “Обласний проєкт вивчення і промоції читання: реалізація і перспективи”), вебінар “Запобігання та протидія булінгу” Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області (виступ “Бібліотечні форми виховання толерантності”), Zoom-зустріч “Онлайнове мережування молодих бібліотекарів Української бібліотечної асоціації” (виступ “Карантинні” проєкти МОБЮ”), ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція “Патріотичне виховання особистості в умовах сучасного освітнього простору: досвід, тенденції та проблеми” Миколаївського національного університету ім. В. Сухомлинського (доповідь «Внесок Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва у національно-патріотичне виховання студентської молоді міста і області»), дистанційний курс “Нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та Інтернету в бібліотеці” Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, вебінар “Як бібліотеки згуртовують громаду під час карантину” USAID, Zoom-конференція “Молодь ONLINE” Міністерства молоді та спорту, дистанційний курс “Журналістика в школі/Журналістика в бібліотеці: базові навички” від ХДНБ ім. В. Г. Короленка, дистанційний курс “Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні” та навчальні уроки з виховання толерантності, лідерства, дотримання прав людини Представництва Європейського Союзу в Україні,  онлайн-курси “Хейт під час пандемії” та “VeryFied” з медіаграмотності від EdEra”, навчання на онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта».
 
Пристосувавшись до карантинних вимог і обмежень сучасного світу, молоді спеціалісти бібліотеки наприкінці року з радістю відвідали Львів і Київ, де поспілкувалися с давніми партнерами на Всеукраїнському підсумковому форумі «Розвиток регіональних мереж молодіжних центрів», ініційованому Міністерством молоді та спорту України, а також Рахівський район Закарпатської області, де під час організованої ПРООН, МЗС Данії та ГО «Відкритий простір» фінальній зустрічі навчальної програми з підготовки менеджерів громадських ініціатив презентували командні проєкти, розроблені в рамках тримісячної соціальної онлайн-ініціативи “Давай зміни. Виходь за межі”.
 
Рік був незвичним і складним, але за підсумками адміністрація і колектив Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва отримали унікальний досвід і разом із молоддю розпочинають нові проєкти в нових реаліях. Залишайтеся з нами! Приєднуйтеся до нас!

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.