Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти День знань — 2021

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

Різноманітними і цікавими заходами потішили миколаївських школярів бібліотекарі Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва в День знань.

На перший урок, присвячений 30-річчю незалежності України, до бібліотеки завітали дев’ятикласники Миколаївської гімназії №2. Гімназисти разом із бібліотекарками Валентиною Гавришко і Олександрою Бережною здійснили мініекскурс в історію України і становлення її державності, переглянувши цікаві пізнавальні відео. Старшокласники продемонстрували непогані знання не лише з історії, а й з української літератури, жваво обговорювали знакові твори, зокрема проводили паралелі між поемою Івана Франка “Мойсей” і сучасним молодим поколінням, за яким, на думку присутніх, майбутнє держави, її розвиток і процвітання. Присутня молодь виснувала, що саме їхнє покоління може стати рушійною силою нової доби українського відродження.


Про незалежність говорили й з наймолодшими гімназистами — п’ятикласниками. До них завітали бібліотекарки ОБЮ Ірина Бринкіс і Марина Гусак. Вони нагадали школярам історію головного державного свята, розповіли про події, які передували Акту проголошення незалежності України. Присутні  поглибили свої знання про державні символи та зрозуміли, що їх потрібно поважати й дотримуватися правил поводження з державними символами в повсякденному житті, під час урочистих і офіційних заходів. Згадали також про народні символи і давні обереги — батьківську хату, материнську пісню, святий хліб, вишитий рушник, червону калину, зажурену вербу, хрещатий барвінок, дивовижну писанку, вірного лелеку. Присутні жваво відповідали на запитання історичної вікторини, розшифровували українські прислів’я, змагалися в конкурсах всезнайок, читців скоромовок і юних художників, взяли участь у читацькому марафоні “Любіть Україну”. Зацікавила дітей легенда про калину, рубінові ягоди якої символізують мужність борців за Батьківщину. Бібліотекарки роздали юним гімназистам калинові зернятка, аби кожен виростив свій особистий оберіг. На завершення зустрічі — подарунки від бібліотекарів і побажання успішного навчального року.

Учні 10-Б класу гімназії №2 на своєму першому уроці віртуально подорожували мальовничими куточками рідної Миколаївщини разом із бібліогідами Оксаною Криловською і Мариною Чередниченко. Спочатку відвідали “Маленьку Швейцарію” — Мигію, цю неймовірну гірську країну серед українських степів. Дізналися, що мигійські пороги є частиною Національного природного парку “Бузький Гард”. Тут можна зайнятися рафтингом, водним слаломом, роуп-джампінгом. Жваве обговорення серед присутніх викликала віртуальна зупинка в одному із семи природних чудес України — Актівському каньйоні. Присутні ділилися спогадами про свій відпочинок серед гранітних скель, про побачені рідкісні рослини і тварини, про дивовижної краси водоспади. Молодь щиро здивувалась, що на Миколаївщині є свої “Багами”. Саме так називають відому  Кінбурнську косу — це 23 кілометри незабудованого морського узбережжя з білим піском. На самому краю коси однією ногою можна стояти в Чорному морі, а другою — в лимані. Мандруючи далі, помилувались пейзажами Тилігульського лиману — найглибшого в нашому регіоні, улюбленого місця поціновувачів пішохідних прогулянок, рибалок і орнітологів. Адже там можна не лише відпочити, повудити рибу, а й спостерігати за багатотисячними пташиними зграями. Віртуально помандрувавши рідним краєм, дівчата і хлопці помірковували, що кожен з них може зробити для збереження унікальних ландшафтів, рідкісних флори і фауни, чудових водойм Миколаївщини.

Вітаємо учнів і вчителів з початком навчального року! Всім бажаємо міцного здоров’я, наснаги та успіхів! Обов’язково побачимось в бібліотеці! 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.