Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Всеукраїнська нарада заступників директорів обласних бібліотек для юнацтва

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

27-28 вересня у форматі Zoom-конференції відбулася Всеукраїнська онлайн-нарада заступників директорів обласних бібліотек України для юнацтва/молоді за темою «Інновації та реформи в діяльності бібліотек України для юнацтва, молоді».

Після привітання учасників Соповою Т. П., заступницею директора Державної бібліотеки України для юнацтва, перед присутніми виступила низка запрошених спікерів: І. О. Шевченко, канд. пед. наук, доц., директорка Центру неперервної культурно-мистецькоїо світи Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв;О. П. Лахно, головний бібліотекар Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого; Т. Ю. Гранчак, д-р. наук із соціал. комун., проф., провідний науковий співробітник Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського; В. М. Кравчук, д-р юрид. наук, проф., суддя Верховного суду, автор право-освітнього проєкту «Справедливці»; Т. В. Сухенко, канд. іст. наук, громадський діяч, психолог, фасилітатор, співзасновниця благодійного фонду «Бібліотечна країна»; Н. П. Іванченко, канд. філол. наук, начальниця управління інституційного забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті; Ю. В. Джугастрянська, канд. філ. наук, дослідниця психології читання, авторка проєкту «Happy Readers»; Т. Ю. Бєлофастова, канд. пед. наук, доцент кафедри реклами та зв'язків з громадськістю Київського університету імені Бориса Грінченка; В. І. Зарицький, директор видавництва «Видавництво Ліра – К». Керівники юнацьких бібліотек з усіх регіонів України обговорили проблеми децентралізації у галузі культури та досвід зарубіжних бібліотек, зміни в професійному законодавстві та виклики для бібліотек, познайомилися зі станом і тенденціями у бібліотечній сфері за результатами електронного звітування за 2020 рік, іміджевими та імерсивними технологіями сучасної бібліотеки, з проєктами “Казкове село Бобриця”, “Happy Readers”, “Справедливці”, подискутували про впровадження УДК і промоцію читання, самореалізацію і пам’ять як інструмент національної безпеки.


Заступниці директора Державної бібліотеки України для юнацтва Тетяна Якушко та Олена Виноградова зупинилися на викликах національної молодіжної стратегії та ролі бібліотек в її реалізації, можливостях участі у грантових проєктах Українського молодіжного фонду та Українського культурного фонду. Бібліотечні фахівці обговорили створення на базі бібліотек Молодіжних просторів та презентували регіональні успішні кейси: співпраця з музеями, кафе і військовими частинами, відкриття Школи блогерів і швейної майстерні, створення цифрового контенту і гейміфікації заходів, залучення позабюджетних коштів на поповнення фондів і розвиток закладів. На завершення онлайн-наради присутні надали свої пропозиції до Зведеного плану роботи обласних бібліотек для юнацтва/молоді на 2022 рік щодо проведення Школи керівника та Школи молодого бібліотекаря, інших заходів з підвищення кваліфікації, обговорили терміни планово-звітної кампанії, тематику всеукраїнських соціологічних досліджень та організацію спільних заходів для молоді в онлайн-форматах, а для оцінювання ефективності наради заповнили гугл-анкети. 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.