Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти СмакBook від УІК: читацькі посиденьки #10 з Тетяною Рубан

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

18 січня відбувся перший у 2022 році і десятий за ліком літературний стрім проєкту СмакBook від УІК, героїнею якого стала письменниця з Полтави Тетяна Рубан. До бібліотеки на читацькі посиденьки завітали студенти Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв, а в онлайні долучилися учні 10-Б класу Миколаївської ЗОШ №11, бібліотекарі, читачі-книголюби з різних куточків Миколаївщини і колеги зі столичної молодіжної бібліотеки.

Тетяна Рубан – письменниця, авторка книжок для підлітків «Нічийні», «#Фізик», «На північ від кордону», переможниця літературних конкурсів і престижних книжкових премій. Пані Тетяна розповіла, що свою письменницьку діяльність розпочала ще в школі, пишучи однокласникам твори з зарубіжки і укрліт. Після закінчення педагогічного вишу, де навчалась за наполегливою порадою батьків, почала малими кроками йти до своєї мрії – стати письменницею. Для заробітку писала любовні історії для жіночих журналів, а в шухляду складала дитячі оповідання. Іноді сповнювалась сумнівами (чи добре я пишу? чи зацікавить це когось?), потребувала наставника і підтримки. Аж поки випадково не дізналась, що видавництво дитячої періодики «Мамине сонечко» шукає авторів. Близько семи років Тетяна писала для них дитячі оповідання і відчувала, що нарешті займається своєю справою.

У 2017 році вийшла перша книжка для підлітків Тетяни Рубан – повість «Нічийні». 2021-й ознаменувався виходом одразу двох книжок – «#Фізик» і «На північ від кордону». Всі ці тексти про і для підлітків. До того ж у них авторка розкриває теми, на які досі в нашій країні було не прийнято говорити з підлітками – гарасмент, діти-безхатченки, війна і її недитячий вплив на дитячі життя. А ще в «дворових» історіях Тетяни Рубан є перше кохання, дружба, непорозуміння, захоплення, сімейні негаразди і, на жаль, несправедливість і підлість – все, як у реальному житті. Письменниця завважила, що хоча «декорації» різні, та проблеми сучасних тинейджерів дуже схожі на ті, які хвилювали підлітків два десятки років тому. Втім, попри складність тем, авторка намагається писати легко, з хепі-ендами, як це було, наприклад, у повісті «Нічийні». Свою третю книжку «На північ від кордону» письменниця дуже довго виношувала і на сьогодні вважає своїм найсильнішим твором. До слова, роман оцінили і читачі, і критики. Він зібрав цілу низку престижних літературних нагород: переміг одразу в двох номінаціях «Проза для юнацтва» і «Вибір читачів» «Топу БараБуки», а також потрапив у список кращих українських видань для дітей і підлітків 2021 року за версією ПЕН.

Детальніше поговорили про повість «#Фізик» Тетяни Рубан, яку бібліотека отримала від Українського інституту книги. Це психологічна історія, написана, щоб допомогти тим, хто став жертвою гарасменту і опинився сам на сам із цією проблемою. Письменниця пояснила, чому вирішила висвітлити саме цю тему в своїй повісті, згадавши флешмоб MeToo та його вітчизняний аналог #ЯнеБоюсьСказати, під час яких жінки ділились реальними історіями сексуальних переслідувань. Сюжет, описаний письменницею у «#Фізику», ще більш складний, адже там йдеться про домагання викладача до неповнолітньої студентки. Цей твір, на думку авторки, є своєрідною дорожньою картою для юних дівчат і підтвердженням того, що вони не самі в цій проблемі. Пані Тетяна зізналась, що описані в «#Фізику» події і герої вигадані, але подібних реальних життєвих історій, які ставались з її знайомими, колежанками, на жаль, більш ніж достатньо. Тому, як скрушно завважила письменниця, матеріал для книжки вона мала. Авторка підкреслила, що слід зробити все, аби такого явища як гарасмент взагалі не існувало в нашому суспільстві. А для цього його не можна замовчувати. З цією думкою погодились і присутні студентки, які неабияк перейнялися долею головної героїні і запитували, чи буде покараний той негідник-фізик. Модераторка була непохитною, не зробила жодного спойлеру, а порадила обов’язково прочитати повість, аби про все дізнатися самим.

Приємним бонусом для всіх учасників зустрічі стали читацькі поради від Тетяни Рубан. Підліткам вона гаряче радила читати «Круту компанію» нашої землячки, письменниці Наді Білої, а дорослих читачів заохочувала насолоджуватися сучасною українською літературою, зокрема творами таких майстрів слова як Василь Шкляр та Іван Андрусяк. «Читаймо те, що нам подобається!» – закликала Тетяна Рубан. Краще й не скажеш!

Щиро дякуємо пані Тетяні за щире і цікаве спілкування!

Традиційний P.S. Шановні друзі-колеги з Нової Одеси, Баштанки, Нового Бугу, Єланця (і шести сільських бібліотек-філій), Арбузинки, Воскресенська і Калинівки, дякуємо, що долучаєтеся! Будьте з нами й на наступних стрімах. Буде цікаво! Ви ж знаєте ;-)


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.