Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Психологічний довідник для учнів ВПУ технологій та дизайну

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

21 лютого для першокурсників Миколаївського вищого професійного училища технологій та дизайну відбувся перший психологічний довідник за новим бібліотечним проєктом “Відверто про таємне”, мета якого – допомогти молоді отримати знання в галузі психології та фізіології, зрозуміти мотиви своїх вчинків й отримати відповіді на питання, що хвилюють. 
Координаторка проєкту – бібліотекарка і психологиня Марина Чередниченко – запросила присутніх у цікаву подорож до особистої підсвідомості, підкресливши, що саме в юності людина починає знайомитись з собою, часто у всьому сумнівається. Учні відповіли на запитання тесту, щоб впізнати рівень своєї тривожності, а психологиня пояснила, що тривога є у нас еволюційно, для того, щоб завчасно побачити загрозу, мобілізувати свої сили й впоратися з нею. Так, наприклад, вона може мати позитивний сенс під час пандемії, адже тривожні люди частіше дотримуються соціальної дистанції, носять маски, роблять щеплення, а значить, знижують ризик захворіти на коронавірус. Але надмірне занепокоєння блокує доступ до того, що для людини є важливим. Приміром, людина може так переживати щодо іспиту, що зрештою відмовляється на нього йти, або тривога під час польотів літаком може перерости в аерофобію. Присутні зрозуміли головне: якщо людина не може впоратися зі своєю тривогою, якість її життя суттєво знижується, тому бажано звернутися за допомогою до психолога. Або ж для початку спробувати медитативні вправи, одну з яких учні виконали разом із психологинею. 
 
Поговорили також про булінг. Пані Марина пояснила, яких форм він набуває в підлітковому середовищі, чим небезпечні його наслідки не лише для жертви, а й для всіх учасників цькування. Спробували разом створити психологічні портрети умовних учасників булінгу – «жертви», «агресора» та «спостерігачів», міркували чому спостерігачі побоюються втручатися в булінг або повідомляти про такі випадки. На думку присутніх, часто вони просто не знають, що слід робити, бояться ускладнити ситуацію або стати новою «мішенню». 
 
Марина Олегівна дала декілька порад для тих, хто опинився у ролі жертви булінгу, та підкреслила, що, потрапивши в складну ситуацію, не варто залишатися сам на сам зі своєю бідою. Слід звернутися по допомогу до дорослих, спеціаліста-психолога або хоча б почати з книг, де можна знайти багато відповідей. Вона запропонувала молоді отримати психологічні консультації у бібліотеці для юнацтва (Велика Морська, 92) або звернутися до Клініки дружньої до молоді (вул. Чкалова, 93).
 
 
 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.