Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Калейдоскоп подій: День українського козацтва

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

2 жовтня для учнів 9 класу Миколаївської гімназії №35 відбувся онлайн-захід із циклу калейдоскоп подій, присвячений Дню українського козацтва та Дню захисників і захисниць України.
Бібліотекарка Олександра Бережна зазначила, що в Україні День захисників та захисниць тепер відзначається 1 жовтня. Цього дня також святкують День українського козацтва та православне свято Покрови Пресвятої Богородиці. Присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання, щоб наголосити на значущості їхнього жертовного внеску в оборону Батьківщини.

Ведуча розповіла, що для запорозьких козаків свято Покрови відігравало особливу роль, адже вони вважали Богородицю своєю захисницею. У центрі козацької фортеці завжди стояла Покровська церква, яка мала велике духовне значення для кожного члена січі. Саме в день свята Покрови козаки проводили свої важливі наради, під час яких обирали нового гетьмана або кошового отамана.

Бібліотекарка розповіла легенду, за якою в свято Покрови військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я — Царгород (Константинополь), намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповідями, явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.

Учні зіграли в онлайн-гру і переглянули відео про захисників, відзначивши їхню роль та значущість в сучасному українському суспільстві.
 
 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.