Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Друга Школа професійної майстерності у Києві

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

18 листопада у місті Києві на базі Державного закладу “Державна бібліотека України для юнацтва” відбулася ІІ Школа професійної майстерності “Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва”, в якій взяли участь співробітники  обласних бібліотек для юнацтва зі всієї України. Навчалися у школі і наші молоді, але перспективні бібліотекарі — Ірина Холодулькіна і Олена Плакун.  Друга Школа професійної майстерності проходила під девізом Едуарда Сукіасяна: “Робити з себе бібліотекаря можна все своє життя”. Викладачі школи запропонували для обговорення наступні питання: правила цитування електронних ресурсів; методика підготовки бібліографічних матеріалів; вивчення досвіду роботи зарубіжних бібліотек; знайомство з поняттям неконференції; використання соціальних медіа; користування веб-простором.

Kiev_shkola_mol_bib_7 Kiev_shkola_mol_bib_6 Kiev_shkola_mol_bib_3 Kiev_shkola_mol_bib_9  

Відкрив Школу директор ДЗ “ДБУ для юнацтва”, кандидат педагогічних наук, доцент Георгій Анатолійович Саприкін. Він розповів про досвід роботи бібліотек Китаю, продемонстрував електронну презентацію, за допомогою якої учасники Школи мали змогу побачити на власні очі яскравий приклад успішного розвитку зарубіжних бібліотек. Заступник директора з наукової роботи Тетяна Павлівна Сопова намалювала узагальнений портрет молодого фахівця та розповіла про якості, які має в собі розвивати ідеальний бібліотекар. Вона наголосила, що сучасному молодому фахівцю притаманні такі якості, як професіоналізм, захопленість роботою, здатність до творчості, прагнення до самоосвіти, комп'ютерна грамотність, відповідальність, володіння навичками спілкування.


При розгляданні питання про цитування електронних ресурсів бібліограф відділу по роботі з електронними ресурсами Людмила Григорівна Виноградова звернула особливу увагу на принципи цитування, правомірність користування веб-сторінками. Вона зауважила важливість посилання на закони та нормативні акти, що стосуються цього питання. Висвітлювалися популярні форми електронних публікацій. Завідувач відділу інформаційно-бібліографічної роботи Наталія Іванівна Гуцул ще раз звернула увагу учасників на правильність оформлення бібліографічних матеріалів та видавничої продукції бібліотек, на важливість правильного застосування державних стандартів.

Спеціаліст з розвитку веб-ресурсів програми “Бібліоміст” Ганна Геннадіївна Тараненко розповіла про нову форму спілкування, а саме — неконференції, та нові можливості, які з'являються у бібліотек при їх використанні. Найбільш відомі такі види неконференцій, як: світове кафе, відкритий простір, “блискавичні промови”, баркемпи. Для них важливими є: комфорт учасників, актуальність теми обговорення, гостинність та інтерактивність, можливість вибору та підтримування зв'язків учасниками.

“Блоги заради читача” — наголосила завідувач відділу по роботі з електронними ресурсами Євгенія Володимирівна Кулик. Вона розповіла про використання соціальних медіа у роботі бібліотек як можливість безперервного зв'язку з користувачами та популяризацію роботи бібліотеки. Блог у наш час — це сучасна форма спілкування молоді. Соціальні медіа — це різні форми спілкування, коли  користувачі можуть ділитися своїми думками, досвідом і знаннями, взаємодіяти один з одним, налагоджувати контакти, а також ділитися новинами, інформацією, відео, фото, музикою і лінками. Для полегшення роботи Євгенія Володимирівна порекомендувала учасникам використовувати Web2.0. Тому, що це — геолокаційні сервіси, соціальні мережі, фото/ відеосервіси, мікроблоггінг, блогові платформи, меш-апи.

Заступник директора по роботі з електронними ресурсами Тетяна Олексіївна Якушко розповіла, як зробити веб-простір безпечним та привітним. Через недосвідченість, незнання або недооцінювання небезпек, що іноді мають місце в мережі інтернет, молодь стає жертвами шахраїв та злочинців. На “території” інтернету сформувалися нові правила поведінки  та певні традиції, своєрідна культура спілкування, що має назву “нетикет”. Перш за все, треба усвідомлювати, що інтернет — не зона без цінностей, мережа “не є дикою”, на формування змісту її ресурсів і послуг впливають людські цінності. По-друге, в світі онлайн слід дотримуватися онлайнових законів. По-третє, суттєву роль грає повага до національних і місцевих культур, адже інтернет нині — це глобальне явище, він належить усім, і саме тому на мережу впливають різноманітні системи цінностей. І останнє, етика в інтернеті — ще й живий відгук на думку користувача. Це означає, що користувач має право мати уявлення про роботу мережі і впливати на зміст її ресурсів і послуг.

Олена Василівна Таманчук, психолог відділу зв'язків з громадськістю ДЗ “ДБУ для юнацтва” розповіла про методику тестування. Практичною частиною її виступу стало проведення двох тестів, а саме “Психометричного” та “Найкоротшого у світі тесту”. Бібліотекарі з легкістю пройшли тестування та взяли їх на озброєння.

Висловлюємо щирі слова вдячності керівництву і співробітникам Державного закладу “Державна бібліотека України для юнацтва” за добре організовану та проведену Другу Школу професійної майстерності “Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва”, адже молоді фахівці з усієї України отримали гарну можливість поспілкуватися, поділитися ідеями, ознайомитися зі здобутками, отримати корисні для підвищення професіоналізму поради.

Kiev_shkola_mol_bib_1 Kiev_shkola_mol_bib_2 Kiev_shkola_mol_bib_4 Kiev_shkola_mol_bib_5 Kiev_shkola_mol_bib_8 Kiev_shkola_mol_bib_10  

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.