Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Афіша Запрошуємо на експозицію “Ляльки народів світу”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Афіша

altВ обласній бібліотеці для юнацтва (вул. Велика Морська, 92) з 26 травня по 26 червня миколаївці можуть відвідати пересувну виставку “Ляльки народів світу” (організатор — Миколаївський обласний краєзнавчий музей). У кожного часу кожної країни свої ігри і свої ляльки. За обов'язками своєї нелегкої служби вони повинні вміти одночасно плакати і сміятися, радіти і сумувати разом зі своїми маленькими господинями...


Великий казкар Ганс-Крістіан Андерсен обожнював ляльок: у нього вдома був крихітний ляльковий театр. Пам'ятаєте його казку “Стійкий олов'яний солдатик”? “Все це було чудо як мило, але миліше за все була панянка, що стояла на самому порозі палацу. Вона була зроблена з паперу і вдягнена в спідничку із найтоншого батисту; через плече у неї йшла вузенька блакитна стрічка у вигляді шарфу, а на груді виблискувала розетка величиною з обличчя самої панянки. Панянка стояла на одній нозі, витягнув руки, — вона була танцівницею...”. Маленький Ганс сам робив костюмчики і платтячка своїм лялькам, розучував з ними п'єски. І вірив, що у них є своє таємне життя.

В легковажній атмосфері французького двору ХVІІ ст., в епоху, коли на все мистецтво дивилися як на розвагу і предмет насолоди, стали виготовляти “розкішні” фарфорові ляльки, які могли вразити покупця. До їх створення залучалися кращі художники. А в ХХІ столітті діти всього світу граються з Барбі, яка вперше зійшла з конвеєра в Сполучених Штатах Америки далекого 1959 року. Письменниця Людмила Петрушевська написала декілька казок, в яких Барбі оживає і спілкується зі своєю маленькою господинею.

Тож запрошуємо всіх бажаючих на зустріч зі світом і з дитинством — познайомитися з ляльками в киргизькому і естонському, єврейському і болгарському, таджицькому і циганському національних вбраннях, повсякденних і святкових. Не менш цікавими є і книги відповідної тематики з фонду нашої бібліотеки. Вхід вільний.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.