Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Давайте познайомимось Історія Історія бібліотеки

Рейтинг пользователей: / 2
ХудшийЛучший 
Миколаївську обласну бібліотеку для юнацтва було відкрито у 1977 році згідно рішення виконкому Миколаївської обласної Ради народних депутатів за № 559 від 25 жовтня. 14 грудня обласне управління культури видало Наказ № 473 «Про відкриття з 15 грудня 1977 року обласної бібліотеки для юнацтва» за підписом начальника управління Юрія Миколайовича Агєєва.

Перші роки свого життя це бібліотечне немовля провело під дахом обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова, розвиваючись, накопичуючи книжковий фонд, формуючи довідковий апарат і шукаючи приміщення для самостійного життя. Штат співробітників становив 7 одиниць.

Тільки через 6 років виконкомом обласної Ради було прийнято рішення № 158 від 30.03.1984 року «Про передачу приміщення обласній бібліотеці для юнацтва», де пропонувалося Миколаївському міськвиконкому (тов. Молчанову) передати будівлю по вул. Велика Морська, 92 бібліотеці з відселенням організацій ДТСААФ та 4 сімей. Обком комсомолу надав допомогу при монтажі газової опалювальної системи.

5 травня 1985 року, напередодні 40-річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні, нове приміщення бібліотеки була відкрито для читачів, за що ми вдячні першому директору Надії Федорівні Новохрещених.

Дотепер обласна бібліотека для юнацтва розміщується в будівлі по вулиці Великій Морській, орендуючи її у Фонду держмайна міськвиконкому.

Неозброєним оком видно – своєю специфікою це приміщення відноситься до ХІХ століття, про що документально підтвердили співробітники краєзнавчого музею. Із інвентарної картки пам’ятника архітектури:

«Интересный тип позднего особняка, расчитанного на проживание одной семьи. Здание построено из кирпича. В плане прямоугольное. Композиция фасада почти симметрична. По бокам и в центральной части расположены четыре ризалита. В качестве декора – оригинальное использование кирпича, выдвинутого из площади стены. Таким образом украшены наличники в виде замковых камней и полес стены в виде ромбической сетки. Первый этаж украшен кладкой в виде крупного кирпичного руста. Справа расположен вход в здание с интересным крыльцом, сделанным из ажурных чугунных полос. Внутри сохранилась оригинальная кафельная печь (голландская) белого цвета с массивным карнизом и розеткой овальной формы в центре.

Представляет собой оригинальный тип здания с использованием кирпичного орнамента, который чаще применялся в зданиях промышленной архитектуры в конце 19-начале 20 века».

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.