Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Давайте познайомимось Про нас пишуть Криловська О. Молодіжна бібліотека — осередок туристичного краєзнавства / О. Криловська // Бібліосвіт : інформаційний вісник. — 2017. — № 2. — С. 28 — 31.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 
Молодіжна бібліотека — осередок туристичного краєзнавства
 
Любов до Батьківщини починається з малого — з любові до батьківської оселі, до вулиці, на якій виріс, до рідного міста чи села. Туристичне краєзнавство — ефективний засіб патріотичного виховання, дієвий інструмент для пізнання історико-культурної спадщини рідного краю та проведення змістовного дозвілля. У Миколаївській ОБЮ для юнацтва реалізується краєзнавча програма «Про минуле в ім’я майбутнього», яка включає наступні форми роботи:
  • масові заходи — краєзнавчі інтерактивні екскурсії вулицями Миколаєва і туристично привабливими куточками області; фут-квести; творчі зустрічі з літераторами, митцями, краєзнавцями, спортсменами, громадськими лідерами тощо; 
  • цикл експозицій старовини «Віхи історії» з приватних та музейних колекцій; 
  • щорічні обласні молодіжні конкурси — «Моя майбутня професія», «Мій герой, мій кумир», «Герої нашого часу», «Поетичні лаври» та ін.; 
  • видавнича діяльність — випуск серій краєзнавчих біобібліографічних нарисів «Творча Миколаївщина» та біобібліографічних покажчиків «Миколаївщина: премійована література»; 
  • наповнення електронної повнотекстової бази даних «Краєзнавство» статтями з місцевих періодичних видань; 
  • наповнення краєзнавчих електронних баз даних «Молодіжний рух Миколаївщини», «2014-... Герої Миколаївщини: пам’ятаймо!» фактографічною і бібліографічною інформацією; 
  • збирання унікальної фактографічної інформації для електронних баз даних «Легенди рідного краю», «Храми Миколаївщини», «Карта творчості», «Спортивна гордість Миколаївщини»; 
  • віртуальні форми на бібліотечному сайті — книжкові виставки, круїзи унікальними куточками області та екскурсії вулицями Миколаєва, цікавинки про окремих особистостей або знакові події, щомісячний календар знаменних дат.
Прикладом інноваційних форм краєзнавчої роботи Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва є інтерактивні екскурсії вулицями рідного міста. Бібліотекарі розповідають про найстаріші та найцікавіші вулиці (Потьомкінську, Адміральську, Велику Морську, Соборну), супроводжуючи розповідь мультимедійною презентацією. Молодь дізнається про історичні та архітектурні пам’ятки, розташовані на миколаївських вулицях, їхніх відомих і маловідомих мешканців, про події, що розгорталися на них у різні історичні періоди, а також про нову забудову й сучасне життя. Під час підготовки заходів використовуються матеріали з книг, періодичних видань, приватних колекцій (карти, схеми, фотографії, старовинні та сучасні листівки).
 
Зібраний і систематизований бібліотекарями матеріал є цікавим, змістовним та інформативним. Тому в 2010 р. на сайті створено новий розділ — «Віртуальні круїзи». Текстовий і бібліографічний матеріали доповнено авторськими фотографіями, зробленими членами молодіжного творчого клубу «Імпульс», Миколаївської обласної організації Національної спілки фотохудожників України. В унікальних фотоматеріалах для майбутніх поколінь миколаївців, істориків, археологів, архітекторів зафіксовано всі куточки рідного міста, яке стрімко змінюється щороку. 
 
На початку 2015 р. Миколаївська ОБЮ запросила користувачів у подорож довжиною у рік — запропонувала їм стати учасниками краєзнавчої акції «Великий марафон Великою Морською», де розташована і будівля бібліотеки. Під час бліц-асорті «Чи знаєш ти рідне місто?» хлопці і дівчата шукали в книгах відповіді на запитання про історичні події та споруди на вулиці Великій Морській; фантазували на тему «Яким буде Миколаїв у майбутньому»; розповідали про свої найулюбленіші куточки міста; читали вірші про Миколаїв; складали краєзнавчі пазли «Невідоме про відоме».
 
У тому ж 2015 р. розпочато цикл фут-квестів «Історичний Миколаїв». Як показала практика, це чудовий спосіб викликати у молоді інтерес до пам’яток рідного міста, розширити знання з історії, весело та цікаво провести час. Учасники квестів — учнівська і студентська молодь, — проходячи певну вулицю, мають розгадати загадки щодо історичних фактів та архітектурних пам’яток, знайти відповідні локації (об’єкти) на ній, біля яких зробити підтверджувальне командне селфі, отримати на кожній локації від координаторів фрагменти пазлів. Упоравшись із завданнями, вони повинні повернутися до бібліотеки, правильно скласти пазл і вдало захистити перед журі свій маршрут. Фут-квести пройшли вулицями Соборною, Адміральською, Великою Морською. У планах — маршрут Нікольською і Спаською. 
 
Комплекс заходів, що популяризують туристичне краєзнавство шляхом поєднання теорії з практикою, реальності з віртуальністю, навчання з життям та грою, сприяє формуванню у молоді стійкого інтересу до пізнання рідного краю.
 
Оксана Криловська, бібліотекар відділу соціокультурної діяльності молоді Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва
Интересная статья? Поделись ею с другими:

Вхід вільний: завітай у липні

16
липня
<<< липень 2018 >>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Единая страна!
.