Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Давайте познайомимось Про нас пишуть Духовний код Андрія Антонюка: у Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся вечір-реквієм [Електронний ресурс] // Свідок.info. — 2018. — 18 жовтня.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Давайте познайомимось - Про нас пишуть

Духовний код Андрія Антонюка: у Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся вечір-реквієм

 

В обласній бібліотеці для юнацтва відбувся вечір-реквієм “Духовний код Андрія Антонюка”, присвячений 75-річчю від дня народження видатного митця, Народного художника України, лауреата Державної премії України ім. Тараса Шевченка.


Присутні — студентська молодь, бібліотекарі, поціновувачі творчості художника — разом з ведучими здійснили своєрідний екскурс у часі та просторі й дізналися про основні віхи біографії художника, познайомилися зі знаковими роботами Андрія Даниловича. “Моя біографія не в датах. Моя біографія — то мої картини,” — завжди наголошував художник. Він черпав сюжети з життя, надихався творами Босха, Тиціана, Боттічеллі, Матісса, Ван Гога, Саврасова і Верещагіна, малював темперою, аквареллю, маслом, акрилом, створив більше тисячі полотен у власному неповторному стилі (сучасні мистецтвознавці назвали його символіко-реалістичним українським міфологізмом), які надихали поетів на написання прекрасних віршів. Вірші “Виставка Андрія Антонюка” Валерія Бойченка, “Чумацька вечеря” та “Учителю, хто ми?” Дмитра Креміня, присвячені неперевершеному майстру пензля та відданому другу, звучали у виконанні бібліотекаря А. Алієва.

Данило Андрійович розповів, що батько все життя підтримував його, допомагаючи опанувати професійну майстерність, навчаючи дбайливо зберігати сімейні традиції. Антонюк-син зазначив, що батько завжди шукав свій власний стиль, свій шлях і свою форму. Його картини знаходяться у приватних колекціях в Австралії, США, Канаді, Німеччині, однак є далеко не у всіх українських музеях. Данило Андрійович мріє створити музей батька у Миколаєві, задля збереження його творчого спадку і пам’яті про художника.

Визначного земляка вшановують і на його малій батьківщині — в Первомайську. Про це розповіла Оксана Дорошенко, завідуюча Первомайським краєзнавчим музеєм. Вона зазначила, що Андрій Данилович часто відвідував рідне місто: приїздив на гостину до батьків і братів, пізніше — віддавав данину поваги покійним батькам у поминальні дні. Він був частим гостем на заходах, що проходили у Первомайську. Громада міста пишається своїм Почесним громадянином Андрієм Антонюком. На його честь названа вулиця, у краєзнавчому музеї діє виставка, присвячена 75-річчю від дня народження художника. Цікаві штрихи до “портрета” Андрія Антонюка додав первомайський поет і літературознавець Юрій Островершенко, який був знайомий з ним особисто.

Данило Антонюк радо відповів на запитання присутніх. Молодь цікавилася, чи писав Андрій Данилович картини на морську тематику, яким сюжетам віддавав перевагу в останній період життя, чи були у художника улюблені, знакові твори. На завершення учасники зробили спільне фото на згадку про захід.


Духовний код Андрія Антонюка: у Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся вечір-реквієм [Електронний ресурс] // Свідок.info. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/21633?fbclid=IwAR3f1wIQjmR1-Q30LPLJkWD7z7TLaQlwxHeGDqodnskgHwxs_QauSXhNs_k// — Назва з екрана. — Дата публікації: 18.10.2018. — Дата перегляду: 25.10.2018.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.