Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Давайте познайомимось Про нас пишуть Краєзнавець із Баштанщини Борис Білик презентував в Миколаєві книгу «Героями не народжуються» [Електронний ресурс] // Свідок.info. — 2021. — 23 лютого.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Давайте познайомимось - Про нас пишуть

Борис Іванович Білик презентував у Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва книгу «Героями не народжуються», присвячену відзначеним нагородами за героїзм воїнам: тим, що сьогодні стримують російську збройну агресію проти України, і тим, які загинули на цій війні. На зустріч з керівником Всеукраїнського благодійно-патріотичного проекту «Мій дім – Україна», ветераном спорту, громадським діячем, краєзнавцем-легендою Миколаївщини, автором декількох книг завітали учасники бойових дій, депутат Миколаївської обласної ради Віталій Гомерський, студенти Миколаївського національного університету ім. В. Сухомлинського і краєзнавці, а через платформу Zoom долучилися бібліотекарі Баштанської публічної бібліотеки і студенти Фахового коледжу МНУ ім. В. Сухомлинського.
 
У своїй промові Борис Іванович підкреслив важливість уроків мужності в школах. Наголосив, що його мета — щоб в кожній школі області був примірник книги, щоб діти знали і поважали героїв. Він закликав школярів і студентів, коли вони прочитають про кожного героя, написати свої враження чи вірш, або намалювати, щоб потім видати їх окремою збіркою. Звертаючись до молодого покоління, згадав про їх однолітка, 18-річного Андрія Снітка (позивний Хома), нагородженого посмертно званням Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Зовсім юний хлопець у травні пішов на фронт, а в серпні 2014 року загинув, врятувавши двох товаришів. Галина Запорожченко, просвітянка і поетеса, яка написала передмову до книги, зазначила, що у виданні багато фотографій і зібрано матеріали про учасників бойових дій — уродженців не лише Миколаївщини, а й всієї України, які за проявлені мужність і відвагу в боротьбі з лютим ворогом нагороджені найвищими державними нагородами, більшість із них, на жаль, посмертно. Галина Михайлівна наголосила, що ця книга — вічний пантеон глибокого пошанування усіх Героїв України, і зачитала свої вірші «Ми — народ!» і «Пробачте!», які увійшли до видання. Студентка факультету іноземної філології Анастасія на прохання автора продекламувала сповнений трагізму вірш «Матері воїна», написаний матір’ю 31-річного лейтенанта 24-ої ОМБр імені короля Данила Тараса Матвіїва за місяць до загибелі сина.
 
Депутат Миколаївської обласної ради Віталій Степанович Гомерський, земляк Бориса Івановича, підкреслив важливість появи на світ такого видання про українських героїв з усіх куточків країни. Директорка бібліотеки Наталія Ткаченко зазначила, що презентація цього видання дуже важлива для бібліотеки, яка з 2015 року наповнює по крупицях зібраною інформацією сторінки віртуального меморіалу “2014- ... Герої Миколаївщини: пам’ятаймо!”: фотографії, біографії, нагороди, бібліографічні посилання, вшанування пам’яті в рідному місті, селі кожного загиблого нашого земляка... Завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді Андрій Алієв поділився з присутніми, як розповідав про цей бібліотечний проєкт польським колегам під час професійної зустрічі у м. Катовіце, як вони були схвильовані і розчулені, дивлячись на заповнену фотографіями молодих хлопців карту лише однієї області, про їх слова співчуття й підтримки.
 
Присутні на заході вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання і висловили щирі слова поваги і подяки автору. А ознайомитися з книгою «Героями не народжуються» можна в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва.
 
 
Краєзнавець із Баштанщини Борис Білик презентував в Миколаєві книгу «Героями не народжуються» [Електронний ресурс] // Свідок.info. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://svidok.info/ru/evidence/50654. — Назва з екрана. — Дата публікації: 23.02.2021. — Дата перегляду: 24.02.2021.
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.