Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Інформаційно-ресурсний центр Молодіжна колегія Круглий стіл до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Інформаційно-ресурсний центр - Молодіжна колегія

24 листопада 2010 року у Миколаївському державному аграрному університеті відбувся “круглий стіл” до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до людей, що живуть з ВІЛ. Одним із основних доповідачів був заступник голови Молодіжної колегії при голові Миколаївської облдержадміністрації Андрій Кузюк, який окреслив роль Молодіжної колегії  в процесі популяризації серед молоді здорового способу життя.Молодіжна колегія (МК) при голові Миколаївської облдержадміністрації є консультативно-дорадчим органом, що представляє інтереси молоді області в сфері молодіжної політики. Радниками в даній роботі виступають громадські організації, що входять до складу МК, кількість яких на даний момент складає більше 70. Формування у молоді здорового способу життя являється одним з головних пріоритетів роботи Молодіжної колегії.

Стан здоров’я молодої людини обумовлюється різноманітними соціальними, економічними факторами: якщо умовно прийняти вплив усіх чинників на здоров’я за 100%, то приблизно 20% залежить від спадковості, близько 20% – від екологічних умов, не більше 10% – від стану системи охорони здоров’я. Найбільш суттєва частка, щонайменше 50%, залежить від способу життя людини. Всі члени МК займаються пропагуванням здорового способу життя серед дітей та молоді і намагаються переконати їх, що саме від активної діяльності людини залежить збереження і поліпшення власного здоров’я.

В цій роботі громадським організаціям дуже допомагає тісна співпраця з Миколаївським обласним центром здоров’я, в якому існує один-єдиний на всю область відділ здорового способу життя. Також Молодіжна колегія тісно співпрацює з Миколаївським обласним товариством «Червоного хреста». Слід зазначити, що один з представників Молодіжної колегії входить до складу членів правління організації. Така співпраця дає можливість забезпечити високопрофесійну пропаганду здорового способу життя у дитячому та молодіжному середовищі. Під час акцій демонструються відео- та документальні фільми із зазначеної тематики; розповсюджується друкована інформаційна продукція профілактичного спрямування; відбуваються тематичні лекції на теми “Життя без наркотиків”, “Шкідливість алкоголю та тютюнопаління, їх вплив на молодий організм”, “Що ми знаємо про ВІЛ-інфекцію”; тематичні лекції, круглі столи.

За 9 місяців цієї міцної товариської співпраці за участю МК проведено більше 10 публічно-масових Акцій щодо пропаганди здорового способу життя:
до Дня боротьби з туберкульозом (вул. Радянська, березень 2010 р.),
Місячник боротьби з туберкульозом (лекції, семінари для школярів та студентів ВНЗ, збір коштів для хворих на туберкульоз дітей, березень – квітень 2010 р.),
День боротьби з тютюнопалінням (роздача буклетів, концерт, анкетування молоді Миколаєва, травень 2010 р.),
до Дня пам’яті людей, померлих від СНІДу (тематичні бесіди з молоддю, анкетування вул. Радянська, травень 2010 р.),
до Дня боротьби з наркоманією (концерт, показові виступи Федерації лао тайських бойових мистецтв «ЛАО ТАЙ», анкетування, роздача буклетів, виступ в прямому ефірі ТРК Миколаїв, червень 2010 р.).

До складу МК входять громадські організації, які займаються безпосередньо спортивним напрямком: проводять показові виступи, аматорські культурні заходи, змагання по Миколаївській області з різних видів спорту. Такі заходи цікаві для молоді, а їх учасники — приклад для дітей та підлітків обрати вірний шлях свого життя.

Невід’ємною частиною формування здорового способу життя являються туристичні зльоти, наметові табори, походи Миколаївською областю та Україною. Відтак за фінансової та організаційної підтримки МОДГО «Миколаївська спілка скаутів» в період літніх канікул на базі наметового оздоровчого табору «Шале» в Криму по рекомендації МК змогли безкоштовно відпочити більше 100 дітей, підлітків, студентів, більша частина яких — з сільських та віддалених районів області.

До складу МК входять і організації, які безпосередньо займаються реабілітацією наркозалежних. Це і Центр ресоціалізації наркозалежної молоді «Джерело» в Очаківському районі, і Миколаївський центр соціальної реабілітації наркозалежних «Нове покоління» в Миколаївському районі, з якими Молодіжною колегією неодноразово проводилися спільні заходи щодо покращення ситуації у сфері здоров’я.

Андрій Кузюк зазначив, що при розробці пропозицій до обласної програми «Молодь Миколаївщини» на 2011 – 2015 роки члени МК звернули увагу на пріоритетні напрямки програми, а саме щодо формування здорового способу життя серед всіх категорій молоді Миколаївщини, що є гарантом здоров’я нації і наступних поколінь.

Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.