Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Інформаційно-ресурсний центр Віртуальні виставки Солдатські дороги мужності: читаємо про Велику Вітчизняну Війну

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Інформаційно-ресурсний центр - Віртуальні виставки

“Наші воїни билися з ворогом, не шкодуючи ні сил, ні самого життя”.
                                        Штеменко С. М., генерал армії


Шановні друзі!
Про війну написано багато. Чим далі вона від нас, а ми від неї, тим ціннішими стають спогади її учасників і очевидців. Все пильніше вдивляємось ми в найдрібніші подробиці великої картини найтяжчої в історії нашої Батьківщини війни, намагаємось роздивитись в обличчя кожного її учасника.

Розділ І. Тяжкими дорогами війни


Солдатські дороги мужності... Вони простягнулись на тисячі кілометрів, у кожного воїна — своя, неповторна і незабутня військова стежина, по якій він йшов до перемоги через тяжкі і наполегливі бої...

1418 дней войны : из воспоминаний о Великой Отечественной войне / сост. Е. Н. Цветаев, В. С. Яровиков. — М. : Политиздат, 1990. — 687 с.

Прочитав эту книгу, Вы узнаете много исторических фактов, почувствуете давно ушедшее время, познакомитесь с конкретными людьми, творившими историю Великой Отечественной войны.

 


Дорогой мужества / сост. В. А. Кузнецов, А. Т. Иванов. — М. : Политиздат, 1988. — 351 с.

О войне написано немало. И чем дальше мы от неё, тем дороже становятся свидетельства её участников и очевидцев. В этой книге собраны воспоминания некоторых из них.

 

 

 


Трудными дорогами войны : воспоминания. — Донецк : Донбасс, 1990. — 136 с.

Книга воспоминаний ветеранов Великой Отечественной войны об участии в боях, о фронтовом братстве, мужестве и воле к Победе.

 

 

 

 
Дзвони пам'яті : художні та документальні твори. — К. : Рад. письменник, 1986. — 279 с.

Партизанам і підпільникам, мужнім радянським патріотам, що діяли на тимчасово окупованій території Сумської та Чернігівської областей, присвячується цей збірник.

 

 

 

 


Розділ ІІ. Вони захищали Батьківщину

Час все більше і більше віддаляє нас від минулої війни. Він дозволяє глибше осягнути безсмертний подвиг тих, хто на своїх плечах виніс весь тягар війни.

Ананко В. И. За каждую пядь / В. И. Ананко, А. С. Доманк, Н. М. Раманичев. — Львов : Каменяр, 1984. — 144 с.

В книге рассказывается о мужестве и героизме, несгибаемой стойкости воинов 41-й стрелковой дивизии, которые они проявили в приграничных сражениях с гитлеровскими захватчиками в 1941 году.

 

 


Куманичкин А. С. Чтобы жить... / А. С. Куманичкин. Воздушные рабочие войны / Н. Купцов. Добровольцы, шаг вперед ! / М. Николаев. — М. : Мол. Гвардия, 1987. — 335 с.

Небо войны... Оно позвало тогда двадцатилетних парней за штурвалы истребителей и бомбардировщиков, штурмовиков и легендарных По-2. Рука об руку громили советские летчики сильного и жестокого врага. Громили в небе и на земле. Сражались и побеждали!

 

 


Снегирёв Л. Земной срок : роман. / Л. Снегирёв. — К. : Этнос, 2008. — 240 с.

В центре романа — во многом драматичная судьба фронтовика-десантника, талантливого изобретателя Григория Томилина.

 

 

 

 

Давидзон Я. Б. Орлята партизанских лесов / Я. Б. Давидзон. — К. : Веселка, 1979. — 132 с.

В этой книге автор поведает о них — юных орлятах партизанских лесов. В них не было страха. Вчерашние школьники мечтали только об одном — о победе.

 

 

 

 Розділ ІІІ. Велика Вітчизняна війна в художній літературі

Велика Вітчизняна війна для більшості сучасного населення України — лише історія, знайома з книг і кінофільмів. Щороку все менше залишається ветеранів, свідків жахливої війни. Все менше залишається часу у їх онуків і правнуків серцем відчути причетність до тяжкого випробування, яке прийшлося на долю їх дідусів і бабусь. На це спрямовують зусилля письменники, які звертаються до цієї теми.

Васильев Б. Л. В списках не значился : роман / Б. Л. Васильев. — Х. : Прапор, 1990. — 208 с.

Роман о героической защите Брестской крепости. В центре повествования – лейтенант Николай Плужник, накануне войны прибывший в Брестскую крепость после окончания училища. Смертельную схватку с врагом он будет вести много дней и ночей – даже когда останется единственным защитником крепости.

 

 


Бондарєв Ю. В. Батальйони просять вогню : повість / Ю. В. Бондарєв. — К. : Веселка, 1980. — 146 с.

Повість присвячена Великій Вітчизняній війні, яка стала суворою школою виховання почуттів для тих, хто пішов на поля битви зовсім молодими — зі  шкільної лави, з студентських аудиторій.

 


Богомолов В. Момент истины / В. Богомолов. — М. : Вече, 1993. — 608 с.

Роман широко известен как в нашей стране, так и за рубежом. Это остросюжетное произведение рассказывает о военной контрразведке и событиях, происходивших на территории Белоруссии и Прибалтики.

 

 

 


Приставкін А. Г. Золота хмаринка ночувала : повість / А. Г. Приставкін. — К. : Дніпро, 1990. — 280 с.

Повість присвячена суворому й тяжкому воєнному сирітству, трагедії сталінського переселення народів. Це — роздуми автора про раннє змужніння юних, про дружбу і любов до рідної землі.

Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.