Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Інформаційно-ресурсний центр Віртуальні виставки Топ-10 найпопулярніших книг 2018 року

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Інформаційно-ресурсний центр - Віртуальні виставки

До вашої уваги Топ-10 найпопулярніших книг 2018 року за версією читачів нашої бібліотеки.

Дашвар Л. РАЙ. центр : роман / Люко Дашвар. — 6-те видання — Харків : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2014. — 272 с. : іл.

Люко Дашвар — літературний псевдонім журналістки, кіносценаристки та письменниці Ірини Чернової, яка стала відома читацькому загалу завдяки своїм романам “Село не люди” та “Молоко з кров’ю”. Обидва романи — не просто чергові примірники з книжкової полиці, а переможці престижних конкурсів — “Коронації слова” та “Книжки року ВВС” відповідно. А 2009-го її роман “РАЙ. центр” отримав диплом “Вибір видавців”.

“РАЙ. центр”, як і всі твори письменниці, про кохання. Головна героїня, Люба, впевнена, що можна досягти успіху, не зрадивши себе. Вона вчиться, працює в заможній родині і навіть змогла приборкати нахабну господиню. Але несподівано перед дівчиною постає вибір — залишатися гордою і самотньою чи бути поруч з коханим хлопцем, мати якого — та сама жінка, в якої вона працювала...


“Для мене книга “РАЙ. центр” найважливіша, хоч у неї найменший успіх, — зазначала письменниця в одному з інтерв’ю у 2011 році. — Всі мої романи — просто історії. А от “РАЙ. центр” — зріз нинішнього молодіжного суспільства”. За словами Люко Дашвар, її герої — типові сучасні молоді люди, які шукають відповідь на запитання: як жити.


Зануссі К. Стратегія життя, або Як з'їсти тістечко і далі його мати / Кшиштоф Зануссі ; пер. з пол. Л. В. Хворост. — Київ : ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. — 356 с. : іл.

Кшиштоф Зануссі (народився у 1939 р.) — видатний польський режисер, сценарист і письменник, лауреат багатьох кінофестивалів — Канського (1980), Венеціанського (1982 і 1984), ХХІІ Московського та інших, володар численних призів, серед яких — премія імені Параджанова “за внесок у світовий кінематограф” на Єреванському міжнародному кінофестивалі (2005).

“Стратегія життя, або Як з'їсти тістечко і далі його мати” вийшла друком у 2015 році. У ній Кшиштоф Зануссі розмірковує над ключовими питаннями людського буття, як-от любов, творчість, мораль, релігія. Автор посилається не лише на приклади з власного життя, але й оздоблює видання сюжетами зі своїх кінострічок. До кожного розділу додаються QR-коди, за якими можна подивитись в інтернеті уривки з фільмів режисера, що ілюструють той чи інший сюжет, описаний в книжці.


Илиш М. Комната кукол : роман / Майя Илиш ; пер. с нем. О. Малой. — Харьков : Книжный клуб “Клуб Семейного Досуга” ; Белгород : ООО “Книжный клуб “Клуб Семейного Досуга”, 2017. — 496 с.

У нее, сироты из приюта, не было ничего. Только медальон на цепочке, тайна прошлого, которую за четырнадцать лет девочка так и не отважилась открыть. Ведь там была надежда. А оказалось — щепотка серебристой пыли. Мгновение — и Флоранс проснулась... Сотни кукол в доме Молинье, в комнате, куда не заглядывал посторонний глаз, показали ей свое истинное обличье. Флоранс узнала, кто она: фея, хранительница бездомных душ. И поняла, что тот единственный, кто мог бы стать ее спасителем и другом, — потомственный охотник на таких, как она.

«Комната кукол» — первый изданный роман Майи Илиш. Она родилась в 1975 году в Дортмунде. Изучала библиотековедение в Высшей профессиональной школе Кельна и получила диплом книгоиздателя. Писала сценарии телесериалов и радиоспектаклей, в том числе цикл фантастических радиопьес. Помимо этого, Майя модерирует созданный ею интернет-форум под названием «Чернильный круг» (TINTENZIRKEL) для авторов произведений в жанре фэнтези, работает библиотекарем и занимается литературной деятельностью.


Кокотюха А. Адвокат із Личаківської : роман / Андрій Кокотюха. — Харків : Фоліо, 2015. — 283 с. — (Ретророман).

“Адвокат із Личаківської” — перша книжка із серії “Ретророман” відомого українського письменника Андрія Кокотюхи. Дія відбувається у Львові в дореволюційну епоху. У 1908 році, якщо бути точними. Львів тут не просто місце дії, а один з героїв книги. Він чарівний, неповторний своєю атмосферою і жителями, детально описаний і колоритно поданий.

А ще є герой: кмітливий, дотепний, трохи самовпевнений, готовий на авантюри й неупереджений. Відчайдушний молодий адвокат із Києва Клим Кошовий дивом вирвався з тюрми й тікає від переслідувань царської влади до “тихого” Львова. Але й тут його заарештовує поліція — біля трупа відомого адвоката Євгена Сойки. Покійний мав у місті сумнівних друзів та могутніх ворогів. Самогубство — чи вбивство? Пошуки істини водять Кошового темними лабіринтами львівських вулиць. На його шляху — зухвалі батяри, міські кримінальні королі та російські терористи-бомбісти. А ще поліцейський комісар Марек Віхура, в якого Клим постійно плутається під ногами. Правда приголомшить Кошового та його нового відданого друга Йозефа Шацького. Й назавжди змінить долю загадкової та впливової красуні Магди Богданович.

Динамічний сюжет, проста, але яскрава і виразна мова не залишить байдужими прихильників жанру. А ще — ласкаво просимо до екскурсу в історію міста Лева.


Лис В. Соло для Соломії : роман / Володимир Лис ; друге видання. — Харків : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2015. — 368 с.

Володимир Савович Лис — справжній майстер змалювання людських доль. У літературі дебютував як драматург. П'ять його п'єс було поставлено в різних театрах України, на українському радіо. Як прозаїк заявив про себе в 1985 році. Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Володимир Лис — багаторазовий лауреат Всеукраїнського конкурсу “Коронація слова”, двічі володар Гран-прі “Коронації слова” за романи “Острів Сильвестра” (2008), і “Століття Якова” (2010).

“Соло для Соломії”, що вийшло друком 2013 року, автор протиставляє своєму попередньому бестселеру в тому плані, що “Століття Якова” — це роман про долю чоловіка, тоді як “Соло для Соломії” — про долю жінки. Образ Соломії він називає “найкращим жіночим образом” у всіх його творах.

Це книжка про унікальну долю волинянки, про нездоланну силу кохання. Це історія жінки, котра прагла звичайного земного щастя в карколомному ХХ столітті. Соломія йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточення. Все правдиво, все життєво. Тонко і глибоко.


Лойко С. Рейс / Сергій Лойко. — Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2017. — 432 с.

В основі сюжету нової книги військового журналіста, фотографа і письменника Сергія Лойка — найбільша авіакатастрофа ХХІ століття. Такий офіційний статус краху малайзійського Боїнга-777 в Донецькій області. З чиєї вини сталася ця “випадковість” і кого звинувачувати в загибелі майже трьох сотень людей? Поки воюючі сторони звинувачують одна одну, біль від втрати родичів, які летіли на збитому літаку, розтікається по земній кулі. Дружина і обидві дочки Сергія Альохіна були на борту, коли в нього влучила ракета. Як жити далі, коли все, заради чого ти прокидався вранці, мертве? Альохін, як колишній оперативник, знає: надати життю сенс можна тільки дією. Ще буде час, щоб сумувати. Але поки вбивці його сім'ї залишаються на свободі і продовжують вбивати невинних, йде інший час — час війни. Особисті мотиви втягують Альохіна в розслідування подій на Донбасі, але скоро він розуміє, що те, що відбувається не можна виміряти тільки його почуттями і горем. Винних дуже багато: так багато, що опускаються руки. Чого він хоче? Знайти того, хто натиснув на кнопку? Але чи закінчиться на цьому правосуддя? Ця історія дуже масштабна і на кону стоїть навіть не помста загиблих або покарання їх вбивць, а щось більше. Що саме? Прочитайте гостросюжетний трилер “Рейс”, знайдіть істину.


Мармен С. Река надежды : роман / Соня Мармен ; пер. с фр. Н. Чистюхиной. — Харьков : Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга” : Белгород : ООО “Книжный Клуб “Клуб Семейного Досуга” 2015. — 720 с.

Изабель и Александер поклялись друг другу в верности, но война надолго разлучила их. Изабель даже не успела сообщить любимому, что ждет малыша.  Встреча через несколько лет потрясла Александера. Оказывается, Изабель вышла замуж за другого! Она предала его! Чтобы изгнать любовь из сердца, Александер вновь уезжает. Но расстояние не в силах погасить огонь в его груди.

Таков сюжет романа «Река надежды» популярной квебекской писательницы канадско-французского происхождения Сони Мармен. Она родилась в 1962 году в городе Оквилл, еще в юности увлеклась кельтской культурой своих предков. Проработав семнадцать лет в сфере производства стоматологического оборудования, Соня решила кардинально изменить свою жизнь и полностью посвятить себя писательству. К литературе Соню Мармен привело ее увлечение историей. Первый роман писательницы «Долина слез» получил большую популярность среди читателей Квебека, а затем и во франкоговорящей Европе, а также в Германии и Испании. Также писательница выпустила ряд молодежных романов, а одна из ее книг была удостоена Большой литературной премии Аршамбо-2008. Живет и работает в любимом Квебеке.


Печорна О. Грішниця / Олена Печорна. — Харків : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2012. — 288 с.

Олена Печорна — українська письменниця, лауреатка Міжнародної українсько-німецької літературної премії імені О. Гончара 2010 року. Її дебютний роман “Грішниця” одразу став бестселером. В одному інтерв’ю пані Олена відверто зізналась, що герої роману вигадані, однак, на превеликий жаль, життєві ситуації — цілком реальні, ними наповнений світ довкола. Життєвий шлях головної героїні лише допоміг зв'язати до купи почуте та побачене. Дивовижно, однак після завершення роману тривалий час письменниця наштовхувалася на події, котрі вже були нею описані. Авторка щиро прагнула викликати співчуття у читача, аби той озирнувся довкола і вчасно простягнув руку допомоги ближньому чи хоча б просто сказав добре слово.

“Грішниця” — роман терапевтичний, роман-сповідь і роман-підтримка. Його головна героїня — Лариса — наша сучасниця. Події, описані в романі, відбуваються в провінційному містечку, у селі Чорнобильської зони та в Києві, тож будуть впізнаваними для багатьох читачів. Характери персонажів теж реальні.

Це відверта сповідь грішниці, яка понад усе переймалася чужим болем. Хоча її доля вмістила стільки горя! Про сюжет — жодного слова. Щоб не спойлерити. Для наочності лише кілька читацьких відгуків: “Роман повен емоцій, почуттів і співпереживань. Важко навіть уявити подібні перипетії долі в реальному житті, але ще важче уявити людину, що могла б не зламатися під тиском обставин. Це гімн життю, нехай важкого і вкрай отруєного хворобою. Окреме спасибі автору за мову, поетику і плавність сюжету. Я просто насолоджувалась книгою.”; “Справжня КНИГА, не відірватися. Були моменти, коли кров холола в жилах, так життєво описані деякі ситуації.... Я була вражена, книга не те щоби виправдала мої сподівання — вона їх перевершила. Рекомендую”.


Фіцджеральд Ф. С. Великий Гетсбі / Ф. Скотт Фіцджеральд ; пер. з англ. Андрія Пехника. — Київ : Знання, 2014. — 198 с. — (English Library).

Френсіс Скотт Кей Фіцджеральд (1896-1940) — видатний американський письменник, представник “втраченого покоління”. Його найвідоміший роман —  “Великий Гетсбі” — побачив світ у 1925 році і нині є класикою американської літератури, символом “епохи джазу”. Автор надзвичайно майстерно передав приховану за карнавальною яскравістю життя психологічну надломленість післявоєнного покоління. Це захоплива й вишукана казка про Америку 20-х років минулого століття, в якій показано американську мрію, що обернулася трагедією. 

 

 

Флеґґ Ф. Смажені зелені помідори в кафе “Зупинка” / Фенні Флеґґ ; пер. з англ. Д. Петрушенко. — Харків : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2016. — 320 с.

У романі «Смажені зелені помідори в кафе “Зупинка”» відомої американської письменниці, акторки та сценаристки Фенні Флеґґ дивовижно поєднані долі різних людей. У спогадах, газетних статтях та окремих фактах перед читачем постає напрочуд реальна картина життя невеликого містечка у штаті Алабама, починаючи від першої половини ХХ століття і до сучасності. Любов і ненависть, расова нетерпимість і взаємоповага, честь і підлість, перемога й поразка, щастя й горе — усе це переплелося в цікавій невимушеній оповіді та ніби залучає читача стати учасником описаних подій.


Роман став не тільки міжнародним бестселером, але й високо оцінений багатьма літературними метрами. За книгою знято фільм, який тепер вважається класикою американського кінематографу. Сценарій фільму, який написала сама Фенні Флеґґ, отримав премію Гільдії сценаристів і став номінантом на премію “Оскар”.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.