Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Краєзнавчий калейдоскоп Карта творчості Олена Козявко

Рейтинг пользователей: / 1
ХудшийЛучший 

Краєзнавчий калейдоскоп - Карта творчості

roboti_kozyavko_37 Олена Михайлівна Козявко народилася у 1961р. в м. Миколаєві. У 1994 році закінчила Криворізький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Креслення та образотворче мистецтво». Працювала художником-оформлювачем на суднобудівному заводі «Океан» у Миколаєві (1979-1981), в Баштанському районному виробничому об'єднанні з виробничо-технічного забезпечення сільського господарства (1981-1983), колгоспі «Комінтерн» (1983-1985), маляром-художником в Баштанському районному будинку культури (1985-1987), вчителем образотворчого мистецтва в Баштанській середній школі №2 (1987-1992), в школі-яслах «Віночок» (1996-1999).


З 1992 року працює в Районному будинку культури м. Баштанки — спочатку на посаді методиста, а з 1999 року як керівник народної дитячої студії образотворчого мистецтва «Кольори веселки», створеної в січні 1986 року (в 1990 році колективу присвоєно почесне звання «народна» дитяча студія). “Кольори веселки” об’єднує 20 дітей віком від 6 до 16 років, закоханих в чарівний світ художнього мистецтва. Учні студії вміють створювати прекрасне своїми руками: навчаються працювати в техніках гратографії, монотипії, роботі по вогкому паперу, малюванні з натури, а також різним видам декоративно-ужиткового мистецтва — розпис, витинанка, народна іграшка... В 2010 році творчі роботи колективу були представлені на присвяченій Дню Прапора та 19-й річниці Незалежності України виставці умільців декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва в обласному Палаці культури в Миколаєві. Учасники студії — неодноразові дипломанти та призери Всеукраїнського конкурсу «Податки очима дітей», обласного конкурсу «Майбутнє лісу в наших руках». В грудні 2010 року колектив прийняв участь у виставці «Вертепна зірка» в музеї Івана Гончара в місті Києві. За ініціативою Олени Михайлівни вихованці дитячої студії приймають активну участь в проведенні пізнавальних заходів, спрямованих на розвиток творчих здібностей дітей з обмеженими фізичними можливостями Баштанського дитячого реабілітаційного центру «Мрія». З перших кроків роботи з дитячим колективом виявила неабиякі організаторські здібності, любов до дітей, теплоту і витримку. Олена Михайлівна справжній знавець дитячих душ. Вона завжди має індивідуальний підхід до кожної дитини, розуміє її і допомагає розкрити приховані здібності. Її перші вихованці закінчили вищі навчальні заклади і вже самі продовжують творчий шлях свого вчителя. В 2011 році Олена Михайлівна отримала високу оцінку фахівців управління культури Миколаївської облдержадміністрації, обласного центру народної творчості та культосвітньої роботи підтвердженням звання «Народна» дитячої студії образотворчого мистецтва «Кольори веселки».

Олена Козявко об’єднала навколо себе творчих людей Баштанки: на громадських засадах є керівником клубу самодіяльних митців «Джерело» при Баштанському районному будинку культури, беручи активну участь в проведенні яскравих виставок під час святкових заходів як в районі, так і в області. У 2011 році була кандидатом на присвоєння звання «Людина року Миколаївщини».

З 2001 року Олена Михайлівна є майстром творчого об'єднання “Прибужжя”. Володіє різними видами народного мистецтва — живопис, кераміка, витинанка.  Майстринею створено цикл тематичних серій витинанок, в яких віддзеркалюються історія та краса рідного краю: «Легенди Баштанщини», «Архітектурні мелодії», «Вічні цінності», «Птахи та квіти»... Кожна робота Олени Козявко немов окреме філософське оповідання, сповнене гармонії та осмислення: «Оранта», «Берегиня», «Світло віри», «Зародження світу», «Сяйво материнства». На її творчому рахунку понад 100 авторських робіт з живопису, паперового витинання та витинання зі шкіри. Є постійним учасником Всеукраїнського симпозіуму-практикуму “Українська витинанка” в м. Могилеві-Подільскому. Її художні роботи прикрашають найвідоміші культурно-мистецькі заходи районного, обласного та всеукраїнського рівнів, експонуються в музеях Миколаєва, Вінниці, Могилева-Подільського. Багато з них відзначені нагородами.


Основні виставки:

2005 — ІV Всеукраїнське свято народного мистецтва «Українська витинанка», м. Могилів-Подільський
2008 — V Всеукраїнське свято народного мистецтва «Українська витинанка», м. Могилів-Подільський
2010 — звітна виставка Миколаївського осередку Спілки народних майстрів України, м. Миколаїв
2010 — обласне фольклорно-мистецьке свято до Дня Святого Миколая, м.  Миколаїв
2012 — обласний огляд сімейної творчості «Сімейне коло», м. Миколаїв
2012 — обласна ювілейна виставка до 75-річчя Миколаївської області, м. Миколаїв
2012 — перша персональна виставка витинанок “Подорож у паперову казку” в рамках ІІ виставкового циклу 2012-2013 років “Нові імена Миколаївщини”), м. Миколаїв, Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва


Про Олену Козявко у ЗМІ:


Шумовой Д. В областной библиотеке для юношества открылась выставка украинских вытынанок / Д. Шумовой // Новости N : николаевская областная интернет-газета. — 2013 — 20 февраля.


Ножницы и бумага — это все, что требуется для создания шедевров баштанской мастерице декоративно-прикладного искусства // Mukola.net : информационно-аналитическая городская интернет-газета. — 2013 — 21 февраля.


Фуга Л. Мир вытынанки глазами мастера / Л. Фуга // Южная правда. — 2013. — № 21 (23 февраля). — С. 3.


Сказочный мир бумажных узоров Елены Козявко // Сатурн телерадиокомпания [официальный сайт]. — 2013 — 25 февраля.


Сказочный мир вытынанок в Николаеве показала Елена Козявко // Мой город N [интернет-издание]. — 2013 — 26 февраля.

 

roboti_kozyavko_9 roboti_kozyavko_1 roboti_kozyavko_2 roboti_kozyavko_3 roboti_kozyavko_4 roboti_kozyavko_5 roboti_kozyavko_6 roboti_kozyavko_7 roboti_kozyavko_8 roboti_kozyavko_9 roboti_kozyavko_10 roboti_kozyavko_11 roboti_kozyavko_12 roboti_kozyavko_13 roboti_kozyavko_14 roboti_kozyavko_15 roboti_kozyavko_16 roboti_kozyavko_17 roboti_kozyavko_18 roboti_kozyavko_19 roboti_kozyavko_20 roboti_kozyavko_21 roboti_kozyavko_22 roboti_kozyavko_23 roboti_kozyavko_24 roboti_kozyavko_25 roboti_kozyavko_26 roboti_kozyavko_27 roboti_kozyavko_28 roboti_kozyavko_29 roboti_kozyavko_30 roboti_kozyavko_31 roboti_kozyavko_32 roboti_kozyavko_33 roboti_kozyavko_34

 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.