Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Краєзнавчий калейдоскоп Легенди рідного краю Тимофієва криниця / упор. А. Акімова. — с. Троїцьке, Новоодеський район Миколаївської області, 2020.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Краєзнавчий калейдоскоп - Легенди рідного краю

Пам’ятаю з раннього дитинства криницю, яка є на нашому кутку та має назву Тимофієва криниця. Біля неї завжди було людно. І я з-за хвіртки роздивлялася, що відбувалося навколо. Коли підросла, то зрозуміла, що криниця була не тільки джерелом цілющої води, а й центром спілкування людей.

Мій дідусь згадував про прадавній заповіт жити біля цієї криниці, щоб рід був щасливий та здоровий, бо криниця, викопана в другій половині ХІХ століття, мала живлющої сили воду. Обмурована диким каменем, дуже глибока, облаштована велетенським каменем-дикарем криниця за півтора століття ввібрала в себе силу та дух землі Троїцької. Дід Тимофій разом з батьком час від часу розчищали криницю, щоб життєдайні джерела несли більше води. Дід був гарним столяром. Тому йому було не байдуже оздоблення криниці. Власноруч виготовив гарний дерев’яний зруб, барабан, до якого прикріплювалося відро.

Бабуся розповідала, що в 70-х роках минулого століття сталося прикра історія: на криницю наїхав величезний трактор і зруйнував її оснащення. Великий сум огорнув нашу родину. І тоді на сімейній раді вирішили: зберегти чудодійну криницю. Частково криницю накрили, але потреба у криничній воді зникла, тому що селом був прокладений водогін.

Йшли роки. Дідуся Тимофія вже немає. Втім, наші сусіди добре пам’ятають худорлявого, сивого, з козацьким вусом діда.

Коли на початку нового тисячоліття була зруйнована водопровідна система в селі, господарі почали відновлювати криниці. Правнуки діда Тимофія, мої бабуся, тато й мама, взялися до роботи. Відкрили криницю, почистили, обмурували, осучаснили. Навколо криниці тепер квітують петунії і бузок, її прикрасили чудові їжачки, планують посадити верби й калину. Люди п’ють воду з дідової криниці. Продовжує свою історію Тимофієва криниця, виконуючи заповіти дідів-прадідів.

 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.