Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Краєзнавчий калейдоскоп Легенди рідного краю Легенди про акмечетські скарби / упор. О. Щербина. — с. Прибужжя, Доманівський район Миколаївської області, 2020.

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Краєзнавчий калейдоскоп - Легенди рідного краю

На правому пологому березі Південного Бугу під невеличкою горою розкинулося село Прибужжя. Колись звалося воно Акмечеткою на честь мечеті, побудованої на пагорбі.


В народі існує легенда, що під мечеттю був побудований лаз з таємним входом, і турки, коли покидали село, сховали в ньому все своє багатство. Один із жителів Акмечетки, коли перебував на війні 1877 р. в Туреччині, чув від одного старого чоловіка розповідь про сховані скарби. Селяни доклали багато зусиль, пролили багато поту на розкопках фундаменту, щоб знайти скарби, та всі спроби були марними.

Жителі Акмечетки були переконані, що землі навколо села переповнені скарбами: на «попівській дачі» — скарб, на лівій стороні Бугу (навпроти паромної скелі) — скарб, в «страшній балці», зліва від тернику, на балці Мечетній — ледве не на кожному кроці закопані турецькі дорогоцінності.

Про скарб, закопаний на «попівській дачі», розповідають таке: «На балці Бакшалі саме на тому місці, де тепер знаходиться дача богослужителя, жив колись гайдамака Дуброва, який особливо славився своїми хижацькими нальотами. Під час однієї війни (ледве не в пору суворовських походів) Дуброва напав на російський транспорт, що йшов до місця воєнних дій, але при транспорті виявився досить міцний загін, який і перебив дружину Діброви, а сам він врятувався втечею. Побоюючись, щоб все його добро не потрапило до рук москалів, Діброва зібрав все своє золото і срібло, зсипав у човен, оббив човен повстю і прибив кінець ланцюга в рів на глибину двох-трьох сажнів. Потім звелів те місце засипати і для примітки залишити три верби, а між ними камінь, з забитим в нього кам’яним кленом, а ланцюг мав служити провідною ниткою, за якою можна було б швидше знайти залишений човен з грішми.

Після цього Дуброва втік до Бессарабії, і там через потомство передав втікачам «Акмечетської панщини» свій секрет, про закопане ним золото. Давні старики передають, що дійсно росли там три верби і стояв навіть камінь, розколотий кленом, але тепер нічого цього немає».

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.