Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців Мережа юнацьких структурних підрозділів Національно-патріотичне виховання молоді: з досвіду роботи бібліотек області в 2018 році

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - Мережа юнацьких структурних підрозділів

Обслуговування юнацтва у 2018 році здійснювали три обласні бібліотеки та 479 центральних районних, міських, сільських та бібліотек ОТГ.

За даними Головного управління статистики у Миколаївській області станом на 01.01.2018 року на Миколаївщині проживають 71083 особи віком від 15 до 21 року. Порівняно з показниками попереднього року кількість юнацтва зменшилась на 2836 осіб.

Моніторинг стану обслуговування в бібліотеках області показав, що бібліотечні послуги були надані 58358 користувачам юнацької категорії, що на 2308 осіб менше в порівнянні з 2017 роком. У Миколаївській ОБЮ послугами бібліотеки скористалися 11107 користувачів, з них 68% — юнацтво.


Головним напрямком соціокультурної діяльності бібліотек області залишається національно-патріотичне виховання молоді (відповідно до Програми військово-патріотичного виховання населення Миколаївської області на 2015-2020 роки).

Більшість заходів проводилися з нагоди державних свят — Дня Незалежності України, Дня захисника України, а також були приурочені до інших офіційних свят: Дня Соборності України, Дня Збройних сил України тощо.

З нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні та п'ятої річниці Майдану в Арбузинській районній бібліотеці проведено вечір-присвяту “І зупинилось серце молоде, щоб вічно билось серце України!”. Історична година “Присвята майдану та захисникам України”, урок-реквієм “Небесна сотня молиться за нас…”, “Герої не вмирають” відбулись у Врадіївській ЦРБ. Бібліотекарями Казанківського району були підготовлені: година мужності “Майдан — фортеця духу” (ЦРБ), урок мужності “Небесна Сотня в вирій полетіла” (Новофедорівська сб/ф), патріотична година “Янголи на білих крилах” (Великоолександрівська сб/ф). У Маломечетнянській сб/ф Кривоозерської ЦБС відбулись патріотична бесіда “Волонтери — рятівники і помічники воїнів в зоні АТО” та година-реквієм “Ангели майдану...”. В бібліотеках Веселинівської ЦБС пройшли: літературний портрет “Майдан — це стан душі і поклик серця” (Варюшинська сб/ф), година інформації “Україна — країна нескорених” (П-Брідська сб/ф). У бібліотеках КЗ “Публічна бібліотека Веселинівської селищної ради” також відбулися заходи для юнацької категорії читачів патріотичного спрямування — це година патріотичного дозвілля “Сила нескорених” (ЦРБ), патріотична година “Молодь — майбутнє нації” (Луб’янська сб/ф), поетична композиція “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема” (Токарівська сб/ф).

До Дня захисника України і Дня Збройних сил України відбулися урок мужності “Героїв стежина — від батька до сина” у Врадіївській ЦРБ; конкурсний марафон “Свято справжніх чоловіків” у Березнегуватській ЦБС; урок мужності “Завжди на варті: Збройні Сили України” у Куцурубській публічній бібліотеці

Степівська бібліотека Миколаївської ЦБС у квітні організувала свято проводів призовників до лав Збройних Сил України “Щасливої служби, земляк!”, до Дня захисника України, Дня українського козацтва — захід “Від козацтва — до сьогодення”, на який були запрошені учасники АТО, а до Дня гідності та свободи відбувся флешмоб “Ми гідні українці”.

Молодь Єланеччини під час проведення години гордості “Ми горді зватися українцями” створила символічний ланцюг єдності, а також взяла участь в інтегрованому брейн-ринзі “Україна — єдина країна”.

Старшокласники Баштанщини взяли участь у флешмобі “Соборна мати Україна, одна на всіх як оберіг”, під час якого створили “живий ланцюг” і заспівали патріотичну пісню про Україну, тримаючи в руках жовто-блакитну стрічку. В Новопавлівській сільській книгозбірні відбулася акція “Квітка пам’яті”, під час якої члени молодіжного клубу “Патріот” виготовили яскраві червоні квітки маку, пройшли ходою селом та привітали жителів громади з Днем Перемоги, вручивши кожному квітку маку.

Молодь Коблівської ОТГ взяла участь в історико-патріотичному альманасі “І сум, і біль, і вічна слава...”, годині спілкування “В Єдності сила держави”, годині мужності “Солдат війну не вибирає”, уроці духовності “Ювілейний рік Милосердя”.

До Дня українського добровольця у Березанській ЦРБ за участі юних користувачів відбулася патріотична година «Доброволець — герой сьогодення». На захід були запрошені заступник районного військового комісару, капітан С. Д. Вільмовський, начальник відділу з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю О. М. Федорчак. Гості розповіли про добровольців Березанського району, про формування добровольчих загонів оборони у кожній адміністративно-територіальній одиниці районного рівня, про волонтерський рух, відповіли на питання присутніх. Учасникам заходу було запропоновано перегляд тематичної літератури, зокрема, рекомендовано для читання книгу «Добровольчі батальйони».

Україна обрала європейський шлях розвитку. Бібліотеки відіграють активну роль в інформуванні громад про діяльність різних інституцій в ЄС, економічну співпрацю з Україною. У Дні Європи в Україні в Арбузинській ЦБС в рамках діяльності Пункту європейської інформації було організовано євромайданчик для молоді “Світ. Європа. Україна”, проведено флешмоб “До Європи через книгу”, інфо-мікс “Королі і королеви європейських престолів — українці”, квест “Новому поколінню — європейську перспективу”. Юнаки та дівчата Вознесенської ЦБС взяли участь у дні інформації “Україна — це європейська держава”, літературному квесті “Знай про Європу більше”, інтелектуальній грі “Європа — наш спільний дім”, інтелектуально-літературному круїзі “Країнами Європи”.

Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва організувала і провела два обласні конкурси патріотичної тематики. На молодіжний конкурс “Наша спадщина” надійшло 187 робіт у трьох номінаціях від 103 учасників з 16 районів області, 3 ОТГ і м. Миколаєва, за результатами якого проведено етно-паті “Українська спадщина в руках молоді”, нагороджено 9 переможців і вручено заохочувальні призи ще 6 учасникам. У професійному конкурсі досліджень церковних пам'яток Миколаївської області “Духовні витоки Миколаївщини” взяли участь 29 бібліотекарів, за їх роботами доповнено новими матеріалами про 31 об’єкт з 12 районів електронний ресурс “Храми Миколаївщини”. За рік проведено 4 абетки історичної пам'яті до Року Української революції 1917-1921 років, День знань “Я — громадянин України, європейської країни”, патріотичну акцію до Дня Незалежності України «Ми діти твої, Україно!», інтерактивний онлайн-турнір «Весна, що звільнила місто» з нагоди визволення Миколаївщини від нацистських окупантів,  презентації збірки миколаївських поетів і учасників АТО “Поезії нескореного духу” і книги учасника АТО В. Савченка “Морський вузол”, 20 заходів для читачів із циклу “Мобільна інформація”: історичні уроки, дайджести, патріотичні вишколи, уроки єднання тощо. Продовжувалося наповнення віртуального меморіалу на сайті “2014-... Герої Миколаївщини: пам'ятаймо!”: на 01.01.2019 в ЕБД представлено 149 осіб, 486 джерел інформації про них, зареєстровано 1160 переглядів контенту.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.