Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Кузьмінська В. В. Кіноклуб медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» розпочав свою роботу (Кривоозерська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

9 грудня 2015 року у Малій залі районного Будинку культури відбулося відкриття Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Єднання» при Кривоозерській центральній районній бібліотеці.


В результаті перемоги у спільному конкурсі Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та програми «Бібліоміст» серед бібліотек-членів Програми “Бібліоміст” у створенні кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA Кривоозерська центральна районна бібліотека отримала комплект документальних фільмів з колекції Міжнародного фестивалю Docudays UA для показу в своєму кіноклубі, а також долучилася до мережі постійнодіючих кіноклубів.


Відкрили кіноклуб директор Кривоозерської ЦБС Черепанова Р. А., начальник управління юстиції в Кривоозерському районі Матвієць І. М. та модератор клубу, вчитель суспільних дисциплін Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Коваль А. І., а також: Лисканич Г. В., головний спеціаліст сектора культури, Федьків Н. К., директор районного навчально-методичного центру відділу освіти Кривоозерської РДА, Бойко С. І., методист відділу освіти, Лаврик О. Г., директор Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Бачинська О. М., заступник директора з навчально-виховної роботи професійно-аграрного ліцею, Гречковська О. В., вчитель історії і правознавства Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.


Завданням кіноклубу є організація та проведення некомерційних показів документальних кінофільмів, а також проведення супровідних освітніх та правопросвітницьких заходів: дискусій, зустрічей, лекцій тощо з метою правового виховання, формування у членів кіноклубу розуміння людської гідності як найвищої цінності. Робота клубу — це результат співпраці працівників центральної районної бібліотеки, Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, програми «Бібліоміст», вчителя суспільних дисциплін Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 А. Коваль, начальника управління юстиції в Кривоозерському районі І. Матвієць.


Кіноклуб відкрився переглядом документального фільму “Абетка” естонського режисера Мадлі Ляене. Перший показ зібрав близько 90 чоловік — учнів Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та професійно-аграрного ліцею.

Освіта займає чільне місце у житті суспільства. Знання з гуманітарних та технічних наук, отримані в школі — запорука продовження навчання у вузах, отримання бажаної професії. У нашій країні кожен має право на освіту. Це прописано в Конституції України. Діти виховуються в дитячому садку, навчаються у школі, потім здобувають професію або навчаються в різних освітніх закладах. Навіть дорослі можуть вчитися впродовж життя. А чи скрізь так? Чи в усіх країнах кожен громадянин має право на освіту? Перед демонстрацією фільму учні 9 класу виступили з повідомленнями про систему освіти, особливості навчання дітей і дорослих, цікаві факти про освіту в країнах Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Африки.

 

Школярів та ліцеїстів зацікавив сюжет фільму. Право на освіту — одне з найважливіших прав дитини. А історія героїні фільму Веле демонструє, наскільки важливе забезпечення державою можливості отримання освіти для всіх дітей.

Фільм не залишив байдужим жодного з присутніх. Обговорення після перегляду було активним. Говорили не тільки про права дитини, але й про дискримінацію та гендерну нерівність. Життя героїні фільму Веле вразило всіх, викликало сум і співчуття, але водночас — й повагу.


Який головний меседж фільму? На думку глядачів: «треба цінувати те, що маєш», «вчитися можна завжди, було б бажання», «неважливо якого соціального статусу людина, вона має право на освіту та спілкування з різними людьми».

«Напишіть листа Веле» — таким було творче завдання для юних глядачів. Всіх зворушив колективний лист від 27-ї групи професійно-аграрного ліцею. Також присутні переглянули музичний відеокліп-послання до Веле та ознайомилися з інформаційною виставкою «10 грудня — День прав людини», яку підготували бібліотекарі Павлова Н. та Лаврик А.

Наступна зустріч у Кіноклубі DOCUDAYS UA “Єднання” відбудеться 25 січня 2016 року. Організатори запрошують до Кривоозерської центральної районної бібліотеки. Вхід безкоштовний.


В. Кузьмінська, методист Кривоозерської ЦБС

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.