Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

1 грудня, до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, відбулося чергове засідання кіноклубу медіа-просвіти з прав людини Docudays UA “Єднання” при Кривоозерській центральній районній бібліотеці. Учні 10-х класів Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 переглянули документальний фільм “Грішна хвороба” нідерландського режисера Яна Яапа Кейпера.


У фільмі увагу зосереджено на наслідках прогресуючої хвороби ВІЛ/СНІДу, на тому, що люди, які хворіють даною хворобою, залишаються на самоті перед страшним фактом: оточуючі байдуже ставляться до їхніх проблем, шукати реальної підтримки та допомоги нема в кого. На даний момент темпи поширення епідемії СНІДу найвищі у світі в Росії — понад 1 млн. росіян живуть зі статусом ВІЛ, а більшості з них нема й 35 років.



31-річна росіянка Саша Волгіна — ВІЛ-позитивна і вагітна. Медикаментів постійно бракує, уряд не фінансує профілактику СНІДу, а наркомани стрімко криміналізуються. Саша очолює групу активістів, котрі намагаються зарадити цій ситуації шляхом проведення акцій, щоб привернути увагу до проблеми. Нідерландський режисер Ян Яап Кейпер відстежує її щоденну боротьбу за виживання.



Впродовж перегляду фільму модератор клубу Коваль Антоніна Іванівна використовувала технологію “стоп-кадру”, під час якого обговорювала зі школярами проблеми захисту прав і свобод людини та громадянина в контексті рівності прав та ставлення з боку держави, ефективності тієї діяльності, яку проводять герої картини, порушення права на свободу мирних зібрань. Переглянувши фільм глядачі не залишилися байдужими до долі головної героїні фільму, тому після перегляду активно обговорювали проблеми лікування віл-інфікованих в Україні. Фільм змушує задуматись над тим, що проблема СНІДу може торкнутися кожного: як малолітньої, так і дорослої людини, як бідної, так і багатої.



В. Кузьмінська, методист Кривоозерської ЦРБ