Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Яке прекрасне поетичне слово! Воно не світ, а всі світи (Кривоозерська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

Літературно-поетична галерея за темою «Яке прекрасне поетичне слово! Воно не світ, а всі світи» пройшла 21 березня у читальному залі Кривоозерської центральної районної бібліотеки до Всесвітнього дня поезії.


Поезія, як океанська хвиля
бурхлива й тиха водночас.
Думкам дарує ніжності вітрила,
щоб гостротою правди покарати нас
Поет — це той, хто пробиває мури
Та вміє словом душу прокричать.


У поезії є своє народження, день народження, так як і у людини, поезія має свою історію. У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штабквартира ЮНЕСКО. Цей День покликаний слугувати створенню у засобах масової інформації позитивного іміджу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.

“Поезія, — говориться в рішенні ЮНЕСКО, — може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.

Мета заходу: ознайомити гостей та учнів з історією Всесвітнього дня поезії; вдосконалювати навички виразного читання поетичних творів, розвивати творче мислення, уміння аналізувати прочитане; виховувати любов до рідного краю, розвивати точність та влучність слова.

Бібліограф ЦБС Алла Лаврик підготувала книжкову виставку «Поезія — то серця мова», з якою онайомилися учні та дорослі.

Поетична галерея була присвячена сучасним поетам Миколаївщини та літераторам-краянам. На захід завітав молодий поет з села Криве Озеро, учасник АТО, член районного поетичного клубу «Автограф душі», що працює при районній бібліотеці, — Віктор Стругай. Поет-початківець прийшов разом з дружиною, яка підтримує його в усьому.

Учениці 27 групи Кривоозерського професійно-аграрного ліцею Катя Качанова, Єва Коваленко, Таня Грановська, Оксана Кічмаренко декламували твори літераторів-краян: Анатолія Ластовецького, Марка Лисянського, Павла Єлагіна, Миколи Аркаса, Анатолія Малярова, а також найправдивішої поетеси сучасності — Ліни Костенко.

Людмила Зелененька, завідувач сектора культури РДА, подякувала за чудовий захід. Ю. Ю.Зеленська, майстер виробничого навчання, пройнявшись ліричним настроєм, також подякувала за змістовний відпочинок і особливу увагу приділила молодому поету Кривоозерщини Віктору Стругаю за дійсно талановиті твори та побажала творчих злетів і родинного тепла.

Підсумовуючи захід, директор Раїса Черепанова зауважила: «Сьогодні ми слухали поезію різних авторів. Але їх об’єднує спільне прагнення — зробити світ кращим, добрішим, духовно багатшим. Отже, любіть поезію, читайте її, поки вам хочеться чогось гарного, величного, поки ваша душа співає чи плаче. В поезії ви знайдете відповіді на багато запитань».

Літературно-поетичну галерею підготували Ріта Вусатенко, Алла Лаврик, Валентина Кузьмінська та Вадим Тхорук.

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.