Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Змієвська Т. М. Екологічна акція в Баштанській центральній районній бібліотеці (Баштанська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

18 квітня в Баштанській центральній районній бібліотеці була організована екологічна акція «ЕКО — Я, ЕКО — ТИ, ЕКО — МІСТО!», присвячена Міжнародному дню Землі, який відзначається 22 квітня.


Екологічна акція в Баштанській центральній районній бібліотеці

 

У рамках цієї акції була відкрита бібліотечна екологічна «альтанка», в якій працювала книжкова виставка-інсталяція «Земля у нас одна». Видання, представлені на цій виставці, мають на меті поглиблювати знання про Землю та її біосферу, допомагати формуванню уявлення про сучасну екологію як науку, сприяти вихованню екологічної культури. Серед них: «Основи екології», «Екологія: Тлумачний словник», «Стежинами Червоної книги», «Транскордонні проблеми токсикології довкілля», «Зелена енциклопедія Миколаєва». Доповнювали та прикрашали виставку ікебани та декоративні вироби, виготовлені руками користувачів бібліотеки.


В ході акції відбувся екологічний ерудиціон «За чисте довкілля», учасниками якого стали учні 10-А класу та представник ЗОШ №2 Н. М. Адрукайтес, користувачі бібліотеки та мешканці міста. Перед початком ерудиціону бібліотекар Змієвська Т. М. коротко розповіла про екологію — науку, що вивчає теоретичні основи охорони природи і раціонального використання її ресурсів, ознайомила з Червоною книгою України, інформувала про стан довкілля міста Баштанки. А потім учасники мандрували екологічною стежинкою, де на них чекали цікаві зупинки: «Природнича», «Екологічна», «Квіткова», «Довкілля», «Подарунок Землі». Вони активно та кмітливо виконували різні завдання: викладали квітку «Що корисного я отримую від природи», відгадували загадки «Про природу згадай, відповідь давай», читали прислів’я та приказки про рослин та тварин, вигадували і малювали природоохоронні знаки, надавали друге життя предметам, які перестали бути потрібним та дарували планеті Землі свої обіцянки, щодо бережного ставлення до природи. Непідробну зацікавленість у збереженні природної краси та юнацьку завзятість і широку фантазію проявили Цегельник Антон, Ус Катерина, Чега Анастасія, Бойченко Тетяна, Кожушко Лілія, Жукова Олена, Негода Ярослав, Жуляєв Денис. Своїми глибокими знаннями про навколишній світ здивував усіх присутніх наймолодший учасник ерудиціону Кострубський Михайлик, учень 4-А класу ЗОШ №1. На закінчення заходу юнаки та дівчата висадили квіти біля бібліотеки.

Всі учасники екологічної акції зеленими паперовими листочками прикрашали “еко-дерево”. На листочках висловлювали свої побажання та пропозиції щодо збереження природи та покращення екологічного стану нашого міста. Серед побажань юних містян: «Любити та плекати своє місто», «Висадити в нашому місті плантацію різнокольорових квітів-ірисів», «Сортувати сміття», «Використовувати сучасні очисні технології», «Не забруднювати водойми», «Не палити сміття», «Берегти дерева, квіти» та інші. Свої листки-побажання залишили на “еко-дереві” і користувачі бібліотеки та просто перехожі, які зацікавилися бібліотечною акцією: Л. Т. Кізілова, Ю. М. Ільків, І. В. Звьоздка, Л С. Шулюк, Л. О. Рясик та ін.

Учасники екологічної акції «ЕКО — Я, ЕКО — ТИ, ЕКО — МІСТО!» висловили спільну думку, що збереження довкілля залежить від кожної людини, тому захищати й оберігати природу — спільний обов'язок.

Змієвська Т. М., бібліотекар кафедри видачі літератури для юнацтва Баштанської ЦРБ

 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.