Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Акція до Дня вишиванки (Баштанська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

Українська вишиванка – це світ краси, фантазії, натхнення. В ній яскраво та повно розкривається душа українського народу, споконвічне прагнення до прекрасного. Це один з небагатьох національних брендів, відомих в усьому світі.

Цього року 17 травня в Україні відзначається День вишиванки. Це свято покликане сприяти єдності і культурному відродженню українського народу, збереженню давніх народних традицій створення та носіння вишитого одягу.

З нагоди свята в Баштанській центральній районній бібліотеці відбулася акція «Вишиванку одягаємо – Україну прославляємо». Цього дня працівники Баштанської книгозбірні прийшли на роботу у барвистих, яскравих вишиванках. Ганок бібліотеки був святково прикрашений квітами, різнокольоровими кульками та національною символікою. Приваблювали зір перехожих бібліотечні вікна-вітрини, в яких було представлено український національний одяг – жіноча та чоловіча вишиті сорочки. Створювали атмосферу гарного настрою чудові українські пісні про вишиванку, які звучали з динаміків.

В рамках акції біля бібліотеки відбувся святковий флешмоб, під час якого бібліотечні працівники вітали перехожих зі святом, дарували барвисті кульки та інформаційні матеріали про історію української вишиванки. Завітали бібліотекарі цього дня і до органів влади та місцевого самоврядування – районної державної адміністрації, районної та міської рад, сектору культури РДА, відділу розвитку культури і туризму Баштанської ОТГ, а також до районного Палацу культури, редакції газети «Голос Баштанщини», ЗОШ №1 та магазинів.

На ґанку бібліотеки працювала дошка побажань «Що для мене вишиванка», на якій всі бажаючі висловлювали свої думки. Серед них були такі: «Вишиванка – гордість українського народу», «Вишиванка – це краса, оберіг, гордість української нації», «Вишиванка – це моя сім’я, моя любов, моє серце», «Вишиванка – це оберіг моєї родини та моєї долі», «Вишиванка – це незбагненна радість!» та інші.

В рамках акції було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Вишиванка – український оберіг». На виставці були представлені бібліотечні видання: «Українська вишивка», «155 стародавніх українських вишивок», «Вишивання долі», «Український літопис вбрання», «Традиційне вбрання українців» та інші. З цих видань можна дізнатися про історію виникнення Всесвітнього свята вишиванки, більш детально ознайомитися з історією національного вбрання українців, символами у вишивках та їх значенням. Прикрашали книжкову експозицію барвисті українські рушники баштанської майстрині-вишивальниці О. О. Іванової.

До Дня вишиванки бібліотечні працівники започаткували відеопроект «Історія моєї вишиванки», в якому взяли участь користувачі, друзі та партнери бібліотеки. Про історії своїх вишиванок розповіли Людмила Шкарбан – завідуюча відділом обслуговування дитячої районної бібліотеки, ветеран АТО, активний користувач і друг бібліотеки Віктор Чернов із своєю дружиною Ларисою, Валентина Стоянова – активна читачка з багатолітнім стажем, друг і партнер бібліотеки, Віктор Коваленко – музикант, поет, виконавець, член  бібліотечного літературно-мистецького об’єднання «Роксолана». Про свої прекрасні вишиванки, створені руками мами-чарівниці розповіла Ніка  Бондаренко – юна користувачка дитячої районної бібліотеки, одна з найкращих її читачів, учениця 3-Б класу Баштанської ЗОШ №1.

День вишиванки створив святковий настрій для мешканців громади та залишив по собі яскраві спогади. Тож одягаймо, друзі, вишиванки, щоб українців побачив увесь світ!

 

 


 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.