Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Кузьмінська В. В. Засідання поетичного клубу «Автограф душі» (Кривоозерська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

За ініціативою ЮНЕСКО з 24 по 31 жовтня Україна відзначає Всесвітній тиждень медійно-інформаційної грамотності. Кривоозерська ЦБС —  важливий суб’єкт медійно-інформаційної освіти. У демократичному суспільстві на перший план виходить готовність і здатність самостійно оцінювати ситуацію, розпізнавати прийоми психологічного маніпулювання в медійному просторі, визначати надійні медіаджерела. Про це повідомила директор ЦРБ Р. Черепанова на початку розширеного засідання поетичного клубу «Автограф душі», яке відбулося 26 жовтня у читальній залі районної бібліотеки. Ця тема для нас не нова: Кривоозерська центральна районна бібліотека, починаючи з 2012 року, працює над проектом «Медіаосвіта» спільно з координатором Антоніною Коваль.

Далі Раїса Андріївна називала учасників засідання поетичного клубу «Автограф душі» – Л.П. Круглик, Л.Б. Чумак, М.М. Райхель, М.Ю. Іванова, Л.М. Циманович. На засідання запросили вчителя зарубіжної літератури та керівника гуртка «Літературне краєзнавство» Будинку дитячої творчості Т.Л. Лягера з ученицями 9-В класу Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – Гриб Ангеліною, Струбицькою Анею, Магац Мариною. Світлана Макаренко, бібліотекар Мазурівської сб/ф, яка тісно співпрацює з місцевою школою, організувала зустріч і привезла вчителя української мови та літератури Мазурівського НВК Смерецьку Л.М. та учнів школи.

Зустріч проходила в теплій, затишній атмосфері. Круглик Ліда Петрівна познайомила учнівську молодь зі своєю творчістю, адже видала не одну збірку. Розповіла над чим зараз працює, зачитала нові дитячі вірші, байки, твори про своє село, які ще не були опубліковані, а ще, маючи приємний голос, заспівала власну пісню про приліт лелек у рідний край. Закликала школярів вчитися вільно висловлювати свої думки та почуття, прислухатися до порад вчителів.

Чумак Людмила Борисівна розповідала про те, як до неї приходить поетичне натхнення, як постійно працює над самовдосконаленням, спілкується з різними авторами в Інтернеті. Радила молоді знайти щось своє для душі: улюблену справу, мати хороших друзів для спілкування, читати хороші книги, та де б не були, завжди повертатися до своєї землі, до батьківського порогу. З теплотою та ніжністю читала власні твори, огортаючи їх присмаком любові до рідного села, краю, родини. Повідомила, що вже є 50 віршів для майбутньої збірочки, в якій продовжує тему рідного краю. Щиро дякувала працівникам районної бібліотеки за зустріч поколінь, за чудово організований захід.

На зустріч дирекція запрошувала ще одного учасника поетичного клубу – Тамілу Гримак. Нещодавно Таміла Вадимівна випустила першу свою збірочку «Дорога до школи». З особистих причин авторка не змогла бути на зустрічі. Презентацію збірки провели без її участі. Бібліограф Алла Лаврик презентувала «Дорогу до школи», у яку увійшли твори про рідний край, школу, якій Таміла Вадимівна присвятила понад 30 років свого життя.Керівник гуртка «Літературне краєзнавство» Тетяна Луківна Лягера розповіла про участь молоді в літературному проекті з партнерами Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва, який полягає в перекладі поезії студентів Азербайджану на українську мову. А члени гуртка Гриб Ангеліна, Струбицька Аня, Магац Марина зачитали власні переклади та свої особисті вірші.

Про байки та написання поезії у стилі «білий вірш» та японської поезії, говорив Циманович Лев Михайлович, читаючи свої твори в цьому жанрі. Райхель Марія Миколаївна та Іванова Марія Юхимівна приємно радували своїми гуморесками та гарними новими поетичними творами. Щирими, теплими словами подяки говорила про цікаву зустріч Лариса Миколаївна Смерецька, вчитель рідної мови Мазурівського НВК, що давно мріяла побувати на засіданні клубу. У своїй роботі вона часто використовує твори поетів рідного краю.

В. В. Кузьмінська, методист Кривоозерської ЦБС
 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.