Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Озерова І. Г. Патріотичний тиждень у бібліотеках Баштанщини (Баштанська ЦБС): обласна молодіжна акція «Ми пам’ятаємо!»

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

Свято Перемоги — свято радості і скорботи для кожного з нас, данина пам’яті та поваги поколінню, чиє життя було затьмарене димом згарищ. Свято Перемоги — свято зустрічі з героями фронтовиками, бо нам дано це щастя вслухатися в розповіді ветеранів, вдивлятися в їхні обличчя.

В рамках патріотичного тижня «Війна. Книга. Покоління» в центральній районній бібліотеці відбулася година-зустріч «Була у їхньому житті війна». На захід завітали учні 10-х класів ЗОШ №1 разом з класним керівником Герасимович Ніною Станіславівною та ветераном Великої Вітчизняної війни Железний Микола Ананійович.

Затамувавши подих слухали учні хвилюючу розповідь ветерана про ті страшні воєнні роки. А було Миколі Ананійовичу лише 14 років, коли почалася війна. Під дулом німецьких автоматів юнаки і дівчата виконували різні роботи нарівні з дорослими. Разом з земляками-однолітками він був відправлений на примусові роботи до Німеччини. Після звільнення радянськими військами пішов до лав Червоної Армії. В битві на Одері Микола Ананійович отримав тяжкі поранення і був направлений на лікування в госпіталь, яке проходило півтора року.

Під час заходу пройшла презентація збірника спогадів «Жертвы нацизма свидетельствуют…», де є спогади і Миколи Ананійовича. Учні привітали ветерана зі святом Перемоги, подарували квіти, солодощі та побажали довгих років життя під мирним небом України.

В Баштанській ЦБ та бібліотеках філіях оформлено книжкові виставки-експозиції «Ми пам’ятаємо». На абонементі проведено презентацію книжкової виставки «А пам’ять  священна…», проведено літературно-музичний меморіал «Як добре жить на світі без війни». Бібліотеки Баштанської ЦБС прийняли участь в усіх обласних конкурсах обласної молодіжної акції “Ми пам'ятаємо!”, в деяких номінаціях стали призерами.

22 квітня в центральній районній бібліотеці відбувся районний конкурс читців віршів та виконавців пісень про війну «Вони врятували собою життя», присвячений 65-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, який проходив в рамках обласної молодіжної акції «Ми пам’ятаємо». В конкурсі взяли участь учні ЗОШ №1, № 2 і гімназії м. Баштанка та сільських шкіл району: Добренська, Інгульська, Мар’ївська, Новоолександрівська, Новопавлівська, Пісківська, Плющівська, Привільненська, Старогороженська школи.

До складу журі районного конкурсу ввійшли директор обласної бібліотеки для юнацтва Іванова Наталя Вікторівна, методист районного відділу освіти Різун Людмила Олександрівна, методисти районного будинку культури Вакалюк Тетяна Степанівна і Крамаренко Ольга Борисівна та активний читач бібліотеки, ветеран Великої Вітчизняної війни Ликов Георгій Іванович.

Конкурс проходив в читальному залі центральної районної бібліотеки, де була оформлена прикрашена роботами учасників обласного конкурсу вітальної листівки ветеранам війни, конкурсу пошукових робіт «Алея героїв» та творчого проекту «Шляхами війни» виставка-експозиція «Ми пам’ятаємо».

За читання віршів у старшій віковій категорії І місце отримала учениця Старогороженської ЗОШ Воронок Анастасія (вірш «Хто чув»), ІІ — учениця Пісківської ЗОШ Колодзей Неля (вірш В. Вихруща «Ветерани війни»), ІІІ місце поділили між собою Томіна Олександра (Привільнянська ЗОШ, вірш Є. Фоміна «Україна») та Страхова Сніжана (Мар’ївська ЗОШ, вірш З.В. Севериненко «Останнє слово»). За виконання пісні дипломом нагороджена Пономаренко Вікторія (Новопавлівська ЗОШ, пісня «Вальс воспоминаний»). Серед маленьких читачів І місце отримала учениця 3-го класу Копійко Юлія (Баштанська ЗОШ №1, вірш Р. Рождественського «На земле безжалостно маленькой»).

Заохочувальними дипломами за участь у конкурсі нагороджені учні Баштанської зош №1 Каделяк Вікторія (уривок з твору О. Довженка «Мати») і Скоп Андрій (вірш К. Симонова «Жди меня»), Заремба Анастасія (Баштанська гімназія, вірш М. Джаліля «Слово до матері»), Шведова Юлія (Баштанська ЗОШ № 2) за вірш свого дідуся В. В. Шведова «Там, де срібляться розсипані роси».

І. Г. Озерова, завідуюча відділом обслуговування
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.