Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців З досвіду роботи Стоянова В. Акція до Дня української писемності та мови у бібліотеці (Баштанська ЦБС)

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - З досвіду роботи

6 листопада, напередодні Дня української писемності та мови, в Баштанській центральній районній бібліотеці відбулася акція «Будь українцем! Думай, розмовляй, пиши українською».

У межах акції була проведена мовознавча година «Мовою рідною світ пізнаю», на яку завітали старшокласники ОЗЗСО №1. Захід відбувся на майданчику біля бібліотеки з дотриманням всіх карантинних вимог, що встановлені в країні через поширення коронавірусної інфекції.

Бібліотекарка В. Г. Стоянова нагадала всім присутнім про те, що у День української писемності та мови за традицією покладають квіти до пам'ятника Несторові Літописцю; відзначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика; в бібліотеках презентують книжкові виставки до свята. Також, по Українському радіо у цей день проводять диктант, у якому можуть взяти учать всі бажаючі.

Під час заходу присутні познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку, відчули красу рідного слова. Учні отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії її виникнення.

Старшокласники продемонстрували свої знання у мовознавчій інтелект-вікторині «Співуча, барвінкова українська рідна мова» та грі «Мовний швидкодум». Юнаки та дівчата із захопленням взяли участь у мовному змаганні «Рідної мови велич і краса», книжковому калейдоскопі «Слово – то мудрості промінь…» та поетичному паліндромі «Веселкова наша мова». А ще вони знаходили унікальні українські аналоги відомим запозиченим словам шляхом розгадування цікавих ребусів.

Працівники бібліотеки підготували книжкову виставку–експозицію «Світлиця слова у безмежжі часу», завдяки якій молодь ознайомилася з літературними пам’ятками українського народу, що зберігаються у фонді районної бібліотеки: «Повість минулих літ», «Велесова книга», «Енеїда» І. П. Котляревського, «Кобзар» Т. Г. Шевченка та ін. На виставці представлені художні твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу.

Великий український письменник Дмитро Павличко сказав:
«На все впливає мови чистота,
Зір глибшає і кращають уста,
Стає точнішим слух, а думка ллється,
Як вітром розколихані жита».


Дорогі друзі, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів! Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову!

В. Г. Стоянова, бібліотекарка кафедри видачі для юнацтва Баштанської ЦРБ


 

Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.