Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Творча лабораторія для фахівців Центри сприяння соціальній адаптації юнацтва 2010. Річний моніторинг роботи Центрів сприяння соціальній адаптації юнацтва

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Творча лабораторія для фахівців - Центри сприяння соціальній адаптації юнацтва

У 2010 році Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва здійснювала постійне методичне керівництво і щоквартальний моніторинг реалізації Програми по створенню Центрів сприяння соціальній адаптації юнацтва на базі юнацьких структурних підрозділів чотирьох центральних бібліотек ЦБС області: Баштанської, Вознесенської, Снігурівської ЦРБ та ЦБ ЦБС м. Первомайська. З метою організаційного і методичного керівництва за 2010 рік фахівці ОБЮ здійснили 9 виїздів до цих бібліотек. Розроблено Алгоритм реалізації основних завдань програми, регламентуючу документацію: типові Положення про Центр сприяння соціальній адаптації юнацтва, про Бібліотечну молодіжну варту, Угоди про соціальне партнерство.

В рамках ІІ етапу проведено низку обласних заходів і впроваджено декілька корпоративних проектів. У вересні 2010 року проведено обласний семінар для працівників юнацьких структурних підрозділів бібліотек Миколаївської області за темою “Імідж бібліотеки в молодіжному середовищі” на базі Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва, Снігурівської ЦРБ і Галаганівської сільської бібліотеки-філії, які є яскравим прикладом тісної і плідної співпраці бібліотек, читачів, місцевої громади і влади. Всі доповіді і виступи учасників семінару представлено у п'ятому випуску інформаційного бюлетеню ОБЮ “Бібліо+”, який передано до бібліотек області разом з іншими видавничими матеріалами: методичними рекомендаціями, краєзнавчими біобібліографічними покажчиками, інформаційними бюлетенями, збірками сценаріїв.

Серед переможців організованого ОБЮ обласного конкурсу професійної майстерності “Бібліотека — територія молоді” є і бібліотекарі Снігурівської та Вознесенської центральних районних бібліотек, які були нагороджені грамотами і цінними подарунками. А серед переможців обласного молодіжного конкурсу “Сучасна бібліотека очима молоді”, проведеного з метою розвитку творчої ініціативи молоді, налагодження партнерської взаємодії молоді і бібліотек, створення позитивного образу сучасної бібліотеки, — більшість читачів з бібліотек Баштанського району, які представили дизайн-проекти, електронні презентації, плакати щодо свого бачення перспектив розвитку бібліотек.

З метою вивчення сучасних тенденцій та прогнозування майбутніх орієнтирів читацької діяльності окремих категорій молоді проведено соціологічне дослідження “Тенденції сучасного юнацького читання: нові орієнтири”, яке проводилося на базі шкіл, професійних ліцеїв і вищих навчальних закладів міста Миколаєва і чотирьох районів, в тому числі Баштанського і Снігурівського, серед молоді віком від 15 до 21 року.

В ініційованій ОБЮ обласній молодіжній акції “Ми пам'ятаємо!”, присвяченій 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, взяли активну участь бібліотекарі і читачі Баштанського району. Проведено вечори пам'яті, зустрічі молоді з ветеранами. Організовано районний конкурс читців віршів і виконавців пісень про війну “Вони врятували собою життя”. В проведених в рамках акції трьох обласних молодіжних конкурсах — пошукових робіт “Алея героїв”; вітальних плакатів і листівок з Днем Перемоги; творчих проектів “Шляхами війни” — серед переможців і читачі бібліотек Баштанського району. Під час презентації акції і заключного заходу Дня Подяки було організовано Інтернет-міст між Миколаєвом і Баштанкою. Організаторів і гостей привітали голова Баштанської райдержадміністрації І. В. Рубський, начальник районного відділу культури і туризму. А юні учасники районного конкурсу отримали змогу прочитати вірші і виконати пісні про війну.

Досвід щодо проведеної акції, яка тривала 4 місяці, узагальнено у п'ятому випуску інформаційного бюлетеню “Бібліо+”. А всі матеріали зібрано в електронному виданні для передачі у райони — на компакт-диску, який має декілька розділів, в яких розміщено відскановані конкурсні роботи, сценарії, текстові і фотозвіти про проведені в місті і районах заходи, документальну хроніку воєнних часів, два відеофільми про презентацію акції і її фінальний етап — День подяки.

Виїзні інформаційні сесії для молоді за участю представників партнерських організацій Програми — це нова форма партнерської взаємодії обласної бібліотеки для юнацтва і центральних районних бібліотек. У 2010 році такі сесії проведено на базі Центрів сприяння соціальній адаптації юнацтва у Вознесенську і Баштанці. Їх складовими частинами стали зустрічі молоді цих районів з миколаївськими книговидавцями і письменниками, юристами, інтелектуальні ігри і тімбілдінг — тренінг, який поєднує в собі спортивні естафети і психологічні тести. А також бібліотечно-бібліографічні уроки, присвячені новітнім технологіям в бібліотеці, віртуальним інформаційним бібліотечним службам, які проходять в рамках навчальної програми “Школа інформаційного комфорту”.

В ЦРБ проведено “круглі столи” з бібліотекарями, соціальними партнерами і молоддю районів. У трьох районних бібліотеках створені Координаційні ради за участю представників партнерів, Бібліотечні молодіжні варти, до складу яких ввійшли бібліотекарі та соціально активна молодь районів. Укладені Угоди про партнерство, затверджені спільні плани роботи. В затверджених партнерських угодах передбачено конкретну участь кожної організації і закладу у створенні системи інформаційного забезпечення навчальних, соціальних, правових, профорієнтаційних та професійних потреб молодих людей.


Баштанська ЦРБ

В Баштанській ЦРБ відсутній юнацький структурний підрозділ. В читальному залі створено молодіжну зону “Територія молоді”. Кожен партнер програми — районний відділ у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, районний центр соціальних служб для молоді, районне управління юстиції, районний центр зайнятості та районний відділ освіти — брав участь у створенні системи інформаційного забезпечення соціальних, правових, профорієнтаційних та професійних потреб молодих людей. В молодіжній зоні поряд з тематичними добірками літератури з актуальних проблем представлено роботи талановитої молоді, розміщено інформацію про обдарованих читачів — переможців всеукраїнських, обласних олімпіад, спортивних змагань, пісенних та танцювальних конкурсів.

Проводилася робота за основними напрямками Центру. Разом зі спеціалістом районного центру зайнятості організовано години знайомств “Серпантин професій”, профорієнтаційні уроки. Працювала бібліотечна літературно-соціальна програми “SOS! Врятуйте наші душі”, яка має на меті за допомогою бібліотечних форм засіяти в юних душах зерна духовності, моральності і здорового способу життя. В рамках правової програми “Університет правових знань” спільно з районним управлінням юстиції проводилися правові лекторії, юридичні години і марафони.


Вознесенська ЦРБ

У Вознесенській центральній районній бібліотеці багато цікавого досвіду і досягнень, але й багато проблемних питань, з яких головне — відсутність підтримки з боку владних структур району і міста.

В бібліотеці створено “молодіжну зону”. На абонементі для юнацтва працює “Молодіжна інформаційна консультативна служба”, де можна отримати інформацію з соціальних, правових, освітніх питань. Працює правовий лекторій “Знай закон з молоду”. Проведено цикл заходів “Вибір професії — вибір майбутнього”, “круглий стіл” за темою “Участь молоді у розвитку регіону: погляд на перспективу”.

За ініціативою райдержадміністрації і за участю Вознесенської ЦБС було організовано роботу по підготовці до видання книги “Молоде обличчя Вознесенщини”. Сільські бібліотечні працівники системи збирали інформацію про соціально-активну, успішну молодь кожного із населених пунктів Вознесенського району. Працівники Центральної бібліотеки редагували та систематизували матеріали.

У 2010 році Вознесенська ЦРБ здобула перемогу у конкурсі проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами програми «Бібліоміст». За проектом «Наркоманію подолаємо разом» бібліотека планує: провести опитування серед населення про їхнє бачення подолання проблем наркоманії; надавати консультативну допомогу родинам наркозалежних шляхом онлайнового чи живого спілкування із спеціалістами; навчити знаходити необхідну інформацію в мережі Інтернет; організовуватиме освітньо-профілактичні заходи. Партнери проекту – Вознесенська райдержадміністрація, районний лікар-нарколог, Центр ресоціалізації наркозалежної молоді «Твоя перемога», місцеві газети «Євромолодь», «Вісті Вознесенщини».


Снігурівська ЦРБ

У Снігурівській районній бібліотеці у 2010 році зроблено ремонт, закуплено нові меблі. Снігурівський Центр сприяння соціальній адаптації юнацтва, відкритий при юнацькому абонементі, який має окреме приміщення, — це справжня молодіжна зона з інформаційно-ресурсним центром. Для юних користувачів оформлено різноманітні виставки: “Професії, які обирає молодь”, «Історія молоді Снігурівського району», «Історія храмів Снігурівщини». Розміщено інформацію для молоді, що опинилась у складних життєвих умовах (вихованцям ДБСТ, випускникам шкіл-інтернатів, молоді з обмеженими можливостями), про молодіжні служби та добровільні молодіжні організації Снігурівки.

При Центрі можна отримати консультації лікаря-нарколога, юриста: у скриньці довіри юні користувачі залишають анонімні питання, відповіді на які вони знаходять у теці “Запитуйте — відповідаємо”. Працює молодіжний дискусійний клуб “Діалог”, мета якого — допомогти реалізувати свою активну життєву позицію, спілкування, обмін думками, дискусії щодо вирішення молодіжних проблем. Працює клуб правових знань “Феміда”. У формі рольових ігор та тренінгів пройшли заходи “Профілактика стресів у молодіжному середовищі”, “круглий стіл” “Молодь: життєвий вибір”, ток-шоу “Хто правий”, театралізований суд “Звинувачуємо СНІД”.

В газету “Вісті Снігурівщини” подано декілька матеріалів про створення в бібліотеці “молодіжної зони” та інформаційно-ресурсного центру для молоді.
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.