Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Книжковий контент - Віртуальні виставки

Життя і творчість Тараса Шевченка — це потужний прояв вродженого таланту. Поринувши у його світ та добу, переймаєшся глибоким відчуттям того, що час над ним не владний, що минуло 210 років від його народження, а він так само хвилює серця людей, притягує до себе увагу. Шевченко остаточно пробудив українську націю до духовного і державного відродження. Твори Кобзаря й тепер вражають актуальністю, надто ж сьогодні, коли особливо гостро стоять питання національної ідентичності, мови, культури. Тож пропонуємо вашій увазі добірку книг про Шевченка-поета, Шевченка-художника, Шевченка-людину.


Антонович Д. В. Шевченко — маляр / Д. В. Антонович; вступ. слово С. А. Гальченка, післям. Т. І. Андрущенко. — Київ : Україна, 2004. — 272 с.

У книзі детально аналізується малярська творчість Тараса Шевченка, стрижнем якої була велика, безмежна, сильніша за все любов художника до України. Одне з кращих досліджень мистецької спадщини Т. Г. Шевченка. Методологічні та засадничі положення пропонованого видання залишаються і нині актуальними у сучасному шевченкознавстві. Видання ілюстроване, розраховане не тільки на фахівців, а й широке коло читачів.

 

 

 

 



Гаврош О. Врятувати Тараса Шевченка / Олександр Гаврош. — Харків: Фоліо, 2020. — 156 с. — (Серія “Машина часу”).

Фантастична повість Олександра Гавроша «Врятувати Тараса Шевченка» є продовженням книжки «Музей пригод».

Одного разу побачивши в Музеї Шевченка вже знайоме крісло-гойдалку — загадковий портал переміщення у часі, — директор Музею раритетів Роман Лук’янович Попадинець вирішує відправитися у ХІХ століття, щоб урятувати Тараса Григоровича від 10-річного заслання у казахські степи. Разом з ним вирушають у мандри часом син Попадинця Ясь та юна хранителька музейних фондів Яна Приймак. Героям доведеться пережити цілий калейдоскоп карколомних пригод — вони побувають у Києві ХІХ століття, познайомляться з Афанасьєвим, який згодом стане Афанасьєвим-Чужбинським, поспілкуються із самим Великим Кобзарем. А чи вдасться їм порятувати його, ви зможете дізнатися, прочитавши цю захопливу книжку з веселими малюнками.


Згадай мене, брате! Тарас Шевченко в контексті свого часу / авт.-упоряд. Ю. Іванченко. — Київ : Парламентське видавництво, 2018. — 432 с.

Тарас Григорович Шевченко, попри тяжку долю, вирізнявся чуйною та доброзичливою вдачею. Приятелював, дружив і спілкувався з багатьма сучасниками з різних верств тогочасного суспільства. Багатьом із них він присвятив свої твори, що входять до першого розділу цієї книжки. Також представлено епістолярну спадщину Т. Шевченка, уривок з автобіографічної повісті «Художник», листи, спогади друзів і знайомих про Кобзаря, в яких він постає як людина виняткової сердечності, толерантності, яка над усе любила свій знедолений народ і високо цінувала щирість і доброзичливість у взаєминах між людьми. Нариси про сучасників, яким Шевченко присвятив свої твори, ілюстративний матеріал — малярські та графічні твори Шевченка та багатьох інших тогочасних митців, рідкісні фото та архівні матеріали допоможуть глибше сприйняти час, у який він жив і творив.


Росовецький С. Шевченко. Сучасна біографія / Станіслав Росовецький. — Київ: ДУХ І ЛІТЕРА, 2020. — 472 с. — (Серія “Постаті культури”).

Для шанувальників Тараса Шевченка ця книжка стане джерелом щирих співпереживань, несподіваних біографічних відкриттів, а також — естетичної насолоди від доторку до творів митця, від його своєрідного гумору. Для нешанувальників, у кого неприязнь до українського генія викували радянська й пізніша школи, буде приємно побачити іншого Шевченка: в ситуаціях, хоч і вельми сумнівних із погляду моралі, але таких, що виявляють його пронизливу житейську відвертість і руйнують численні стереотипи культу поета. І ще — уважний читач зможе переконатись — як не далека миколаївська Росія від нинішньої, усе те, що відбувалося з українцями в середині XIX століття, відлунює і в столітті ХХІ.


 

Тарас Шевченко. Мистецька спадщина /  переднє сл. Д. Стуса, Т. Чуйко. — Київ : Мистецтво, 2013. — 352 с. : іл. — Укр., англ., підтекстівки і переднє слово рос.

Альбом репрезентує малярську спадщину Тараса Шевченка, яка є набутком не лише українського народу, а й світової культурної спільноти.

Живопис майстра, його офорти, сепії, малюнки та акварелі — гармонійно поєднані з поетичним словом Кобзаря. Портретний живопис, краєвиди, жанрові композиції та ілюстрації художника втілюють глибинну філософію українського народу. Репродукції творів супроводжуються науковими коментарями.

Видання розраховане на широке коло поціновувачів поезії і мистецтва.


Чанін С. В. Великий рід великої людини : науково-популярний нарис про Т. Г. Шевченка та його родовід / С. В. Чанін. — Київ: ТОВ “ЕЛІБРЕ”, 2008.  — 158 с.

У цій книзі, використовуючи документальні та мемуарні джерела, автор спробував відстежити поворотні моменти в долі українського класика, прагнув виявити, наскільки це було можливо, маловивчені генеалогічні гілки родового дерева поета і тим самим доповнити вже наявні дані. У другій частині книги представлено історичне дослідження про рідного брата Г. І. Шевченка — Омеляна, переведеного в херсонський маєток В. В. Енгельгардта близько 1820 року. Показані долі людей, які належать до роду Омеляна Івановича Шевченка.


 

 

Шевченко від А до Я / тексти Леонід Ушкалов; графічне опрац., верстка Анастасія Стефурак. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 72 с.

Чи багато ми знаємо про Тараса Шевченка? Зрозуміло, крім всього того, що можна зустріти на сторінках будь-якого підручника з української літератури. Ми знайомі з Шевченком-поетом, трохи знаємо Шевченка-художника, але яким був Шевченко-людина?

Авторам книги вдалося намалювати людський портрет великого українського поета за допомогою яскравої та оригінальної абетки, кожна буква в якій — ключ до нового цікавого факту з життя. Її буде цікаво прочитати як дорослим читачам, так і школярам.

«Шевченко від А до Я» — третій арт-бук в серії абеток-енциклопедій «Видавництва Старого Лева», присвячений одному з головних українських поетів. Це книга, яка дозволить пізнати Шевченка по-новому, без ярликів та стереотипів.


Шевченкова Криниця : збірник афоризмів із творів Тараса Шевченка /  вступ. слово Л. І. Андрієвського; упор. В. Дорошенко, Т. В. Майданович. — Київ : Криниця, 2003. — 288 с.

«Шевченкова Криниця» — це збірник найвідоміших, особливо яскравих і змістовних висловів (афоризмів) і ширших уривків із поетичних творів Тараса Шевченка та його прозової спадщини: повістей, драматичних творів, листів, щоденника тощо.

Збірник має велике теоретичне і практичне значення для всіх шанувальників української літератури, які зможуть більш ефективно використати творчі надбання Т. Г. Шевченка в навчанні та в повсякденній діяльності.


 

Шевченко Т. Більша книжка / Тарас Шевченко ; упор. Сергій Гальченко. — Київ : ТОВ «Видавництво “КЛІО”», 2013. — 720 с., іл.

Унікальна рукописна збірка поезій Т. Г. Шевченка, що увійшла в історію літератури під назвою «Більша книжка», компонувалася автором після звільнення його із заслання в період від 21 лютого 1858 р. до 5 грудня 1860 р. Після ретельного відбору і авторського редагування «невільничої» поезії, записаної на засланні до «Малої книжки», більше відомої як «захалявна», із неї було відібрано лише 79 творів за 1846-1857 роки. Майже всі твори записані до «Більшої книжки» самим Шевченком, але деякі вірші й поеми скопійовані з чернеток переписувачами — друзями поета. Усі ці списки були прочитані і при потребі виправлені автором.

Рукописна збірка «Більша книжка» — автентичне джерело текстів понад сотні творів, які канонізовані академічним шевченкознавством як основні з поміж наявних редакцій і варіантів і є найавторитетнішими для дослідників і видавців спадщини великого Кобзаря.


Шевченко Т. Кобзар. Вперше зі щоденником автора / Тарас Шевченко ; упор. та комент. С. А. Гальченка; передм. І. М. Дзюби. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2023. — 960 с.

Найновіше видання “Кобзаря”, уперше зі щоденником автора, додає нових барв до суперечливого образу Шевченка-поета й Шевченка-людини. До уточнених текстів, виправлених за оригіналами рукописів і першодруків, додано унікальні сторінки біографії Тараса Шевченка за період із 12 червня 1857р. по 13 липня 1858 р. — записи, які великий Кобзар вів у Новопетрівському укріпленні напередодні свого звільнення із заслання.


 

 

 


Шевченко Т. Прижиттєві видання творів, 1814-1861 : факсимільні відтворення / Тарас Шевченко ; упор., авт. статті та прим. С. А. Гальченко. — Київ : Веселка, 2013. — 399 с. : іл.

У цій книжці подаються факсимільні відтворення восьми прижиттєвих видань окремих поетичних творів Шевченка (“Гайдамаки”, “Гамалія”, “Тризна”, “Катерина”, “Наймичка”, “Псалми Давидови”, “Тарасова нічъ”, “Тополя”) та “Букварь Южнорусскій”.

Тексти повністю відповідають тим варіантам, що свого часу дозволила друкувати царська цензура. У примітках до цього видання подаються деякі цензурні вилучення, а основні тексти, які відповідають авторській волі Шевченка, повністю надруковано в академічному виданні його творів. Там опубліковано і різночитання всіх редакцій та варіантів — як результат авторського доопрацювання, так і втручання цензури.

Цікава стаття? Поділися нею з іншими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.