Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Центр вільного доступу до інтернету відкрито!

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

29 листопада в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва відбулася урочиста церемонія з нагоди відкриття Центру вільного доступу користувачів до мережі Інтернет в рамках програми “Бібліоміст”.

Завдяки перемозі у ІV раунді конкурсу “Організація нових бібліотечних послуг за допомогою вільного доступу до Інтернету”, проведеного Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми “Бібліоміст”, бібліотека отримала 8 комп'ютерів, багатофункціональний пристрій, мережеве обладнання, пристрої безперервного живлення, навушники, веб-камери.  І хоча обласна бібліотека для юнацтва уже шість років надає своїм читачам сучасні інформаційні послуги (Інтернет-центр було відкрито у 2008 році), перемога у конкурсі дала можливість збільшити кількість автоматизованих робочих місць до 10 та розширити спектр бібліотечних послуг з використанням нових інформаційних технологій.

 

“Бібліоміст” — це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства культури України. Програма працює у рамках ініціативи “Глобальні бібліотеки” Фонду Білла і Мелінди Гейтс, що реалізується в Чилі, Мексиці, Ботсвані, Литві, Латвії, Румунії, Україні, Польщі, Болгарії, В'єтнамі та Молдові. Метою ініціативи є підтримка вільного громадського доступу до комп'ютерів та Інтернету у всьому світі. Основна ідея: доступ до інформації є необхідним в умовах сучасного глобалізованого суспільства та допомагає людям змінити їхнє життя на краще.

 

“Бібліоміст” співпрацює з Українською бібліотечною асоціацією (УБА), центральними і місцевими органами влади та бібліотеками на всій території України. Допомагає бібліотекам ефективніше задовольняти потреби місцевих громад завдяки використанню сучасних інформаційних технологій.

 

Мета проекту, який починає втілювати Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва, — організація бібліотечних послуг з використанням безкоштовного доступу до Інтернету: сприяння професійному самовизначенню, пошуку роботи, творчому та інтелектуальному розвитку молоді. Планується проведення електронних презентацій професій, зустрічей з представниками навчальних закладів, онлайн-спілкування з фахівцями різних спеціальностей; надання консультацій зі складання резюме; створення електронних баз даних додаткового заробітку і навчальних закладів; розсилка електронною поштою інформаційних списків вакансій, творчих та професійних конкурсів.

 

Під час відкриття Центру були присутні представники органів влади, органів місцевого самоврядування, соціальних партнерів, колеги-бібліотекарі, студенти та викладачі Миколаївського будівельного коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури та читачі бібліотеки. Вітала гостей директор бібліотеки Наталія Вікторівна Ткаченко. У відповідь звучали слова вдячності за працю, побажання успіхів у подальшій роботі та надії на плідну співпрацю від наших друзів та гостей: депутата обласної ради Олени Іванівни Симоненко, заступника начальника управління культури Миколаївської ОДА Л.О. Поддубної, начальника відділу Миколаївського обласного центру зайнятості Н.Г. Русанової, методиста Департаменту освіти, науки та молоді ОДА О.О. Сюзевої, заступника директора з автоматизації бібліотечних процесів ОУНБ ім. О. Гмирьова Н.В. Моісеєвої, викладача Миколаївського будівельного коледжу О.В. Попової. Музичним подарунком стали пісні у виконанні юних читачів бібліотеки, учасників вокально-естрадного шкільного гуртка “Блискавка” ЗОШ №12 Євгенії Верлянко, Любові Бєлоусової, Микити Мирзеханова та солістки шоу-групи “NIKO” Вікторії Лівандовської.

 

Право відкрити Центр та перерізати стрічку було надано Ларисі Олександрівні Поддубній та Микиті Мирзеханову. Центр вільного доступу до мережі Інтернет прийняв своїх перших користувачів, які стали учасниками “Бібліоквесту”. Кожна з команд отримала листівки з назвами професій. На підготовленій бібліотекарями експозиції треба було відшукати предмети, що асоціюються з даними професіями, а далі — визначити навчальний заклад, в якому можна отримати таку спеціальність.

 

Цікавий та корисний Інтернет-тренінг провела для молоді бібліотекар І.С. Холодулькіна. Студенти ознайомилася з послугами електронного урядування та скористалися списком вакансій на інтернет-медіа-порталі “Труд” Державної служби зайнятості України, інформацією і послугами Освітнього порталу України, можливістю зарезервувати та придбати квитки на залізничний транспорт. Е-урядування та отримані знання обов'язково стануть у нагоді нашим читачам.

 

Далі гостей чекав оригінальний солодкий сюрприз: торт у вигляді миші. Комп'ютерна миша стала головним атрибутом свята, адже і запрошення на відкриття Центру були декоровані мишками орігамі, що символізують нерозривний зв'язок бібліотеки і новітніх інформаційних технологій. Адже, як миша є невід'ємним атрибутом комп'ютера, так і комп'ютер є невід'ємною складовою сучасної бібліотеки. У минулому залишається поняття, що бібліотека — застаріла “книгозбірня”. Сьогодні — це потужний комунікаційний центр, який крокує в єдиному ритмі з часом.

 

Запрошуємо всіх миколаївців і гостей міста до Центру вільного доступу користувачів до мережі Інтернет, який на даний час знаходиться у секторі “Мультимедійно-інформаційний сервісний центр” (з 1 лютого 2014 року — у відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів), де ви зможете пройти курси комп’ютерної грамотності, надсилати та отримувати електронну пошту, слухати музику, дивитися фільми, обмінюватися фотографіями, спілкуватися у програмі «Скайп», скористатися веб-ресурсами для пошуку роботи чи потрібних послуг, покупки товарів чи організації поїздок, отримання офіційної інформації чи консультацій від органів влади і соціальних служб. І все це — в нашій бібліотеці і все безкоштовно! Місце зустрічі незмінно: м. Миколаїв, вул. Велика Морська, 92.

В матеріалі використано відеосюжет із телевізійних новин Миколаївщини  Миколаївської обласної держтелерадіокомпанії

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.