Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти Вечір пам'яті “Афганістан... Ти в наших серцях, затихлих в скорботі”

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

12 лютого у Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва до 25-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану відбувся вечір пам'яті “Афганістан... Ти в наших серцях, затихлих в скорботі” за участю воїнів-інтернаціоналістів Валерія Олексійовича Шпильового і Володимира Івановича Макаренка та учнів Вищого професійного училища №21. Організаторами виступили бібліотека, Миколаївський обласний благодійний фонд “Індиго”, театр-студія “Зайцев”, громадська організація “АРТ-ГРУП” за підтримки управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради.


Афганська війна — одна з найдраматичніших сторінок нашої сучасної історії, написана кров'ю солдат, слізьми матерів. Минули десятиліття, біль притупився, але спогади залишаться назавжди. Пам'ять повернула гостей вечору, уже сивих воїнів-афганців, в ті далекі роки.

В. О. Шпильовий народився в селищі Варварівка. Під час служби в Афганістані був заступником командира взводу глибинної розвідки в військах спеціального призначення. Його розповідь про бойові операції, особливості служби у розвідці доповнив документальний фільм. Зацікавлені хлопці, випереджаючи один одного, запитували про виживання в таких тяжких умовах, повсякденне солдатське життя і дружбу на війні, описані в його книзі “Самый счастливый человек”, про нагороди на грудях Валерія Олексійовича.

Естафету розповіді підхопив В. І. Макаренко. Він був призваний у 1983 році до  Радянської Армії і одразу — Афганістан. Володимир Іванович є автором книги “Записки волонтера”, яка розповідає про гірку правду Афганської війни. “В ті роки хлопці, — сказав він, — нічим непримітні в мирні часи, буквально змінювалися на очах. Кращі людські та воїнські якості допомагали залишатися людьми в умовах війни.” В. І. Макаренко згадав і декілька комічних історій з солдатського життя. На завершення виступу він наголосив, що головний чоловічий обов'язок, незмінний у всі часи, — захищати свою Вітчизну.

Ведучі Карина Гончаренко та Олександр Кабанiхiн, актори театру-студії "Зайцев", оголосили хвилину мовчання, і всі — хлопці і дівчата, похилого віку і юні — схилили голови на знак вшанування світлої пам'яті тих, хто залишив своє життя на чужій афганській землі. Звучала пісня О. Розенбаума “Чорний тюльпан”, і ніхто не стримував сліз.

Музичним подарунком гостям стали пісні у виконанні учасників вокально-естрадного шкільного гуртка “Блискавка” ЗОШ № 12 (керівник — Зоя Олексіївна Мінкіна) Євгенії Верлянко, Любові Білоусової, Микити Мирзеханова. Юна учасниця майже всіх бібліотечних і громадських заходів, учениця спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 22 Аліса Шандригіна прочитала вірш про Афганістан.

Живе емоційне спілкування молоді з Валерієм Олексійовичем і Володимиром Івановичем продовжилося за чаєм, хлопці брали автографи, фотографувалися, обмінювалися міцними чоловічими рукостисканнями. Наостанок В. О. Шпильовий і В. І. Макаренко подякували всім за сердечну атмосферу, подарували бібліотеці електронні копії своїх книг, вручили квіти солісткам вокально-естрадного гуртка Любові та Євгенії і запросили всіх бажаючих приєднатися 15 лютого о 12.00 до меморіального маршу до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам у парку Перемоги (збір біля обласного Палацу культури).

Здоров'я вам, сили, безхмарного неба, шановні Валерію Олексійовичу і Володимире Івановичу!

В матеріалі використано відеосюжет із телевізійних новин Миколаївщини Миколаївської обласної держтелерадіокомпанії

 

В матеріалі використані фото Альони Шандригіної

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.