Головна | Афіша | E-FreeLibrary | Каталог | Блог | Контакти
Головна Події та новини Фотофакти День толерантності у бібліотеці

Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

Події та новини - Фотофакти

У рамках цьогорічної Всеукраїнської акції “16 днів проти насилля”, що проходить на Миколаївщині з 25 листопада по 10 грудня, в обласній бібліотеці для юнацтва відбулися респект-зустріч “Я — толерантна людина”, акція “Рука, яка не вдарить” та виставка малюнків “Я проти насилля!”.


27 листопада в ОБЮ завітали студенти Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв та Світлана Олександрівна Шуляк — кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету менеджменту і бізнесу МФ КНУКіМ на респект-зустріч “Я — толерантна людина”.

Вітали присутніх ведучі Ірина Бринкіс і Лариса Гальченко, які розповіли про  Декларацію принципів толерантності, прийняту на Генеральній Конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року. Відтоді цей день визначено як Міжнародний день толерантності.

С. О. Шуляк дала визначення поняттю “толерантність”, розповіла про значення цього слова, наголосила на необхідності виховання почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів, підкреслила, що кожен мусить поважати права інших людей. Звернувшись до студентів, Світлана Олександрівна запитала, кого вони вважають толерантною людиною.

Частина студентів основними рисами толерантної людини вважає: повагу людської гідності, терпимість до чужих думок, готовність сприймати погляди інших. Деякі молоді люди толерантність в певній мірі ототожнюють з байдужістю, аргументуючи свою позицію необхідністю відстоювати власну думку і власні права. Але всі погодилися, що розуміння і повага один до одного — запорука комфортного життя у соціумі.


Студенти підготували і провели для усіх присутніх анкетування “Ваш рівень толерантності”, результати якого засвідчили прагнення кожного бути толерантним. Основні риси характеру та ступінь толерантності кожного цікаво  і нестандартно розкрив гороскоп толерантності. Презентація “Краса толерантності в сьогоденні!”, виконана студентами, наочно та ще глибше розкрила зміст даного поняття.

Разом з ведучими молодь створила символічне “дерево толерантності”. Спочатку дерево було без листя, поступово на ньому “виростали” листочки з основними ознаками та синонімами толерантності: “милосердя”, “добро”, “терпимість”, “взаємоповага”...

“Крила доброти” — вправа, запропонована ведучими, у якій студенти з задоволенням взяли участь. На кольорових аркушах паперу вони обводили по контуру власні долоні і вирізали їх зображення. Бібліотекар скріпила кольорові долоньки парами, і всі одразу відмітили їхню схожість з голубами. Ось такими красивими повинні бути і людські вчинки, адже добрі справи роблять нас  щасливішими — резюмувала ведуча І. Бринкіс.

Вправа “Компліменти” особливо сподобалась учасницям-дівчатам: передаючи м'яч по колу, кожен учасник мав сказати своєму товаришу комплімент. Багато приємностей та несподіваних похвал — і як результат — ще кращий натрій.

Перегляд уривків з мультфільмів “День и ночь”, “Добро пожаловать” та література з тематичної полиці “Толерантність врятує світ”, підготовленої співробітниками бібліотеки, спрямовані допомогти удосконалити вміння кожного толерантно поводитись і спілкуватись.

І наостанок, на згадку про зустріч — приємний сюрприз від ОБЮ — сердечка-мукасольки, як символи любові та доброти.

Наступного дня читачі обласної бібліотеки для юнацтва стали учасниками акції “Рука, яка не вдарить”, мета якої — розвивати у молоді вміння мирно вирішувати конфлікти, досягати цивілізованих компромісів, вчитися бути лояльними та терпимими до думок та вчинків інших людей. Дівчата і хлопці, ставлячи на папері кольорові відбитки своїх долонь, символічно давали слово, в першу чергу самим собі, дотримуватись основних правил толерантності.

Виставка малюнків читачів ОБЮ “Я проти насилля!” привертає увагу всіх відвідувачів, адже юні автори вклали у свої роботи щире бажання жити у мирному, культурному, толерантному суспільстві, де найвищою цінністю буде свобода і гідність кожної особистості, не залежно від її національної, релігійної,  соціальної та будь-якої іншої приналежності.

Ще кілька років тому поняття “толерантність” сприймалося багатьма як заморська дивина. Сьогодні ж воно отримало прописку і в нашій мові, і в нашій свідомості.


 

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Комментарий:
Интересная статья? Поделись ею с другими:


RSS-підписка

Підписка на публікації

Введіть ваш email:

Delivered by FeedBurner


Прозорро - публічні закупівлі

Я МАЮ ПРАВО!

Единая страна!
.